Jump to content


Potrebno budzetsko jako pojacalo


zender

Recommended Posts

Pozdrav ljudi treba mi neko polovno pojacalo bas bas u budzetu na koje planiram da povezem cetiri jace kutije...

Kutije koje hocu da povezem su 2x Ei Nis HZK 12031 sa ogromnim basovima od 12 inca i 2x Brendle S-150-3 sa basovima od 10 inca.

Trenutno imam Denon AVC-3000 a treba mi nesto da moze da tera ove kutije na 80% snage duzi vremenski period..

Sta predlazete da bude polovno i bas u budzetu a da radi posao ?

Recimo ova Yamaha RX-V450 koliko vidim je 85w po kanalu ima na kp za 50e, ali koliko je realno ovo da bude na svim kanalima po 85w to jest da li moze da tera ovo kako zelim ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Willi Studer said:

Neki od snagaša za razglase koji trpe te impedanse, imaju aktivno hlađenje i mogu da rade po ceo dan. Na primer, Crown XLS 202 (300W) ili 402 (400W) .

To, dajte predloge nije mi hitno da moram to danas da uzmem, znaci mogu da sacekam mesec da nesto naleti, nadje se... Sto se tice aktivnog hladjenja moze i obicno pojacalo sa pasivnim ako mu je hladjenje problem to cu veoma lako da resim, napravim kalup i stavim dva - tri ventilatora dvanaestice, odozgo na pojacalo i neka duva non stop...

6 minutes ago, giZ_Mo said:

Колики је буџет?

Sto manji moguci a da radi posao, s tim da necu krestanje naravno, a znam da za te pare ne moze biti bog znas sta, znaci da bude pristojno. Ako je moguce do 100e bilo bi odlicno. Nemam problem da kupim pojacalo iz 90-tih recimo polovno ako ce i moze da radi posao...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zender said:

Sto se tice aktivnog hladjenja moze i obicno pojacalo sa pasivnim ako mu je hladjenje problem to cu veoma lako da resim, napravim kalup i stavim dva - tri ventilatora dvanaestice, odozgo na pojacalo i neka duva non stop...

Aha. Ne rešava se tako hlađenje.

Evo ga jedan XLS 202:
https://www.kupujemprodajem.com/Muzika-i-instrumenti/Ozvucenja-Pojacala-snage/Crown-Xls-202-80179885-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro sigurno da se ne resava ali sto se kaze bice bolje nego sto je bilo pa ako crkne crklo je.

Da video sam ga odmah, iskreno ako bih ista kupovao i 100e mi je natezanje a preko toga morao bih da prodajem Denona, sto bih bas voleo da izbegnem, tako da ako ima jos neko neki predlog samo cepajte...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zender said:

 treba mi nesto da moze da tera ove kutije na 80% snage duzi vremenski period..

25 minuta ranije, zender said:

 Ako je moguce do 100e bilo bi odlicno. 

Мало је то пара а захтев је ипак већи.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ako je tako kako kazete onda bez nekog snagasa nista... Prosvrljacu malo da pogledam sta tu ima i po kojim cenama.

Iskoristio bih da postavim jos jedno pitanje uz devizu ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori...

Da li postoji kakav nacin da se dva pojacala sa po jednim parom zvucnika povezu na racunar ili lap top i da se reprodukuje jedan te isti zvucni zapis istodobno ?

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, zender said:

Da li postoji kakav nacin da se dva pojacala sa po jednim parom zvucnika povezu na racunar ili lap top i da se reprodukuje jedan te isti zvucni zapis istodobno ?

To ti je otprilike i jedino rešenje, obzirom da je jedan par zvučnika 4oma. Ujednačiš jačine potenciometrima na pojačalima, onda jačinu zbirno podešavaš na laptopu digitalno. Treba ti signalni kabal od laptopa do oba ta pojačala, sa jedne strane 3,5mm stereo jack, sa druge 4xRCA (2xL +2xR channel). I nemoj stavljati pojačala jedno na drugo, ono gornje će da se pati zbog grejanja odozdo.

Za bolji zvuk, možda ubaciti kasnije neki DAC između laptopa i pojačala?

Link to comment
Share on other sites

Dok smo bili srednješkolci, povezivali smo dva para zvučnika na jedno pojačalo, i to tako što smo zvučnike vezivali redno. I to je radilo neobično lepo.

U pitanju su to tada bio jedan par onih NorskAudio Baltic 90 zvučnika, jedan par Ei AS-803, i pojačalo Ei PS200. Na jedan kanal vezivan po jedan niški i jedan Baltic zvučnik na red. Pozadi u hladnjak pojačala je duvao jedan PC ventilator. I to je radilo na punoj snazi (utišavano/pojačavano od pesme do pesme tek toliko da nema čujnih izobličenja), satima, na mnogim žurkama. Čulo se veoma dobro, i nikada ništa nije crklo.

Zender, ako ti treba neko trajno rešenje, onda batali ovakvu priču.

Ako treba samo povremeno, probaj vezivanje zvučnika na red.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, giZ_Mo said:

Ako dobro kontam u ovoj opciji bi jedan cinc isao u jedno pojacalo, drugi cinc u drugo pojacalo i naravno banana u racunar/laptop ?

 

8 hours ago, Nixie said:

To ti je otprilike i jedino rešenje, obzirom da je jedan par zvučnika 4oma. Ujednačiš jačine potenciometrima na pojačalima, onda jačinu zbirno podešavaš na laptopu digitalno. Treba ti signalni kabal od laptopa do oba ta pojačala, sa jedne strane 3,5mm stereo jack, sa druge 4xRCA (2xL +2xR channel). I nemoj stavljati pojačala jedno na drugo, ono gornje će da se pati zbog grejanja odozdo.

Za bolji zvuk, možda ubaciti kasnije neki DAC između laptopa i pojačala?

Ako ovde dobro razumem potreban je kabl kao sto sam stavio u atacmentu ?

 

5 hours ago, siroma said:

Umesto y kabla za dva pojačala bolje tape out prvog pojačala uključi u drugo pojačalo.

Ovo tek ne razumem. 

cinc.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, zender said:

Ako ovde dobro razumem potreban je kabl kao sto sam stavio u atacmentu ?

Takav ti treba, dovoljno dugačak da dohvati dva pojačala i PC/laptop.

Može i ono što je siroma rekao, mada bih ja to izbegao jer ima unutra dodatnih žica i preklopnika.

Isti ovakav kabal, samo sa dva činča (umesto 4) uvedeš u prvo pojačalo. Sa tape out prvog pojačala izmeš signal i vodiš u sledeće pojačalo pomoću kabla sa RCA konektorima.

Pričamo o integrisanim pojačalima, koja imaju volume pot i tape out. Ako bi išao ovim gore kablom u  dva izlazna pojačala, to ti je malo opasno jer onda volume imaš samo na PC, digitalno, a to zna da ode ponekad na 100%.

Postoji i opcija jedno pretpojačalo na dva izlazna pojačala, samo onda ne možeš menjati glasnoću nezavisno na snagašima.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Nixie said:

Ako bi išao ovim gore kablom u  dva izlazna pojačala, to ti je malo opasno jer onda volume imaš samo na PC, digitalno, a to zna da ode ponekad na 100%.

A i ne možeš ponaosob da regulišeš glasnoću svakog od snagaša.

Opcija je da tražiš snagaše koji imaju regulaciju glasnoće levog i desnog kanala.

Preteče me @Nixie dok sam kucao.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zender said:

Ako dobro kontam u ovoj opciji bi jedan cinc isao u jedno pojacalo, drugi cinc u drugo pojacalo i naravno banana u racunar/laptop ?

Ako ovde dobro razumem potreban je kabl kao sto sam stavio u atacmentu ?

Да

Да

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...