Jump to content


Fabricko pakovanje ploce, ili prepakovana ploca masinom za najlon. Kako prepoznati?


milan.rancic

Recommended Posts

Zdravo drugari. Relativno sam nov i neigkusan u svetu vinila pa me interesuje vase misljenje.

Da li se na najlonskim pakovanju novih ploca mora uvek nalaziti nalepnica proizvodjaca, bar kod, hologram ili bilo sta sto ukazuje na to da je pakovanje originalno?

Narucio sam novu plocu omiljenog benda koji je izdao novi album pre 2 meseca. Stigla mi je ploca na kucnu adresu, medjutim na najlonu nije bilo nikakvih natpisa niti nalepnica. Ploca je na B strani imala dve rupe nastale kao greska u proizvodnji (masina je osim rupe na sredini ploce, pocela da pravi i rupu preko rilni 3. i 4. pesme).

Reklamiracu, naravno, sutra plocu. Ali me sve ovo navelo na pomisao da je mozda neko u prodavnici primio ostecenu reklamiranu plocu, zapakovao je opet masinom za najlon i pokusao da uvali meni. 

Ali i nevezano za moj slucaj, bas je interesantna tema: Kasko prepoznati fabricko pakovanje od prevaranskog pakovanja iz prodavnice/garaze? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...