Jump to content


VS Audio Vinyl - CD Demagnetizer


Recommended Posts

Voleo bih da sam znalac tog nivoa da mogu da ispravno ocenim nešto od Hi-Fi uređaja pa i pomenuti demagnetizer.
Nažalost nisam i nemam pravo na tako nešto.
Mogu samo da kažem da su neke sprave koje sam video u “dizajn studiu” g. S. Velikinca, autora demagnetizera, ostavile na mene nezaboravan utisak.
Naravno neko maliciozan bi mogao i ovo prokomentarisati u stilu da nemam ukusa. Takvi smo ljudi, mada nisam siguran da na auto forumima zaljubljenici komentarišu cene: Ferarija, Kenigsega, Zonde .... Verovatnije je da su komentari tipa: “dobar auto”, “nije mi bas neophodno da menjam Porše sada”, “došlo je vreme da počnem da prikupljam novac za ....” i sl.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Interesantno je da je počela rasprava o ceni a neznam da li je neko (osim g. Woland i g. pollux) uopšte pokušao-slusanjem naravno, da oceni kvalitet i potrebu svoju za pomenutim uređajem; pa tek onda da izvaga da li je skup ili nije.

Post g. pollux-a, koji je citirao g. RingeRaja, je veoma indikativan sobzirom na sistem kojim raspolaže i rekao bih njegovu posvećenost Hi-Fi.

Probao sam ja sa svojom plocom,al ne u svom sistemu.Cula se razlika.Nova ploca,najtflaj sa mog avatara.Staru sam poklonio koja je nesto bolje zvucala i bas bi bilo interesantno cuti efekat na njoj.E sad za ljubitelje eksperimenata je steta sto ne moze da se ponovi.Probali smo posle i sa jednom starijom sa manje detalja u snimku i culo se nesto manje.Verovatno je efekat izrazeniji sa jos kvalitetnijim sistemima.Vredi li novce uvek je relativno ali nekom sa velikom kolekcijom se isplati kao recimo i sa masinom za ciscenje ploča ili neki drugim vinil gadgetom.BTW bio sam skeptik da nije neki snake skin koji cuju samo slepi misevi i nasi audiofili,a ja gluv ko top,ali nije. Doduse majstor Savu znam pa ni ne bih očekivao od njega.U njegovom stilu furniranje je odlično.Puno srece sa Projektom :cheers

P.S. Nama treba to zapakovano sa stranjskom brend znackom,ima odma da se veruje i bude povoljno

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Woland said:

koliko znam - jeftiniji je

Ne bi trebalo da bude jeftiniji nego skuplji - ne ceni se dovolnjo rad i proizvod rada.

Ljudi se cude nesto previse... Neka traze ovima sa alibabe ili allexpresa da im silju merenja i mernnu opremu akkko moze gratis da se igraju kod kuce za uredjaje od 30eu koje ce sami da skutijavaju a pose pisu po forumima kako to bolje radi od svega...

A videces kolko ce proizvodjaca da kosta ispitivanje i dobijanje CE sertifikata.

BTW svako kome je skupo neka upali auto ode do stovarista kupi furnir i lepak i pokusa da sam spoji furnire, obradi povrsinu, isfurnira, osmirgla i lakira tu povrsinu. Pa neka odnese to posle kod nastavnika OTOa koji mu je predavao u osnovnoj skoli, ako je jos uvek ziv, da ga oceni...

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka @Woland, prikazani vinyl demagnetizator je duplo slabiji od velikog zato i proces traje duplo duže (30 vs 15 s) . @RingeRaja Ranije pomenuta zvanična prodajna cena za veliki demagnizator(koji je i za kablove i cd i vinyl) je validna (750 eur). Par komada mk1 verzije može da se uzme od g.Save za 550 eur. Nova samo vinyl verzija je 500 eur. Eto ispadoh portparol za g. Savu. 

@zeljko1974 po mojim informacijama prodato je u Srbiji više od 10kom, u Italiji više od 15 kom.

 

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka [mention=15498]Woland[/mention], prikazani vinyl demagnetizator je duplo slabiji od velikog zato i proces traje duplo duže (30 vs 15 s) . [mention=17126]RingeRaja[/mention] Ranije pomenuta zvanična prodajna cena za veliki demagnizator(koji je i za kablove i cd i vinyl) je validna (750 eur). Par komada mk1 verzije može da se uzme od g.Save za 550 eur. Nova samo vinyl verzija je 500 eur. Eto ispadoh portparol za g. Savu. 
[mention=44384]zeljko1974[/mention] po mojim informacijama prodato je u Srbiji više od 10kom, u Italiji više od 15 kom.
 
nisam to znao, ali dobro je da si pomenuo
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pollux said:

Mala ispravka @Woland, prikazani vinyl demagnetizator je duplo slabiji od velikog zato i proces traje duplo duže (30 vs 15 s) . @RingeRaja Ranije pomenuta zvanična prodajna cena za veliki demagnizator(koji je i za kablove i cd i vinyl) je validna (750 eur). Par komada mk1 verzije može da se uzme od g.Save za 550 eur. Nova samo vinyl verzija je 500 eur. Eto ispadoh portparol za g. Savu. 

@zeljko1974 po mojim informacijama prodato je u Srbiji više od 10kom, u Italiji više od 15 kom.

 

Eto validnih informacija, hvala pollux.

Za Savu Velikinca imam samo reči hvale, što kao čoveka, što kao nekoga ko zna znanje. I biće mi jako drago ako uspe da se progura na svetsko tržište, kao što mi je uostalom drago za svakog sa ovih prostora ko pošteno prodaje svoje znanje.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su ovo nonsensi? " upali auto ode do stovarista kupi furnir i lepak i pokusa da sam spoji furnire, obradi povrsinu, isfurnira, osmirgla i lakira tu povrsinu. "

Za 750 € ima da se kupe tri regala . Furnirana i lakirana. A ne jedno dašče. I šta je tolko hajtek moglo da se spakuje u to dašče?

Nešto što možda nešto radi i što će možda neko da čujno primeti. Ne može da se ponovi postupak pa da se uveriš. Na raznim pločama će različite efekte da ima.

Svaki električni uredjaj mora da ima neke parametre. Kad kupiš pojačalo, CD, ... dobiješ i podatke za   propusni opseg i dinamiku i snagu.

Ovde ništa.  Samo to pitam. da ne bude kao sa usviravanjem kablova. Neki gasovi se ispuštaju. Pa ako se dugo ne sluša, pa se vrate gasovi. Mislim....

Ne tražim da objavi princip rada ili oda poslovnu tajnu ali neke parametre "aparata" očekujem. Bez objavljenih parametara ovo liči na try&cut metodu primene nekog postupka koji možda nešto proizvede.

Oprostite ali meni je ovo žešći snake oil. Ili carevo novo odelo. Aloooo! CAR JE GO!

Nemam ništa lično protiv kreatora ove skalamerije kao ni njegovog uspeha na stranom tržištu. Čak bi mi bilo i milo da uspe.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, siroma said:

Kakvi su ovo nonsensi? " upali auto ode do stovarista kupi furnir i lepak i pokusa da sam spoji furnire, obradi povrsinu, isfurnira, osmirgla i lakira tu povrsinu. "

Za 750 € ima da se kupe tri regala . Furnirana i lakirana. A ne jedno dašče. I šta je tolko hajtek moglo da se spakuje u to dašče?

Nešto što možda nešto radi i što će možda neko da čujno primeti. Ne može da se ponovi postupak pa da se uveriš. Na raznim pločama će različite efekte da ima.

Svaki električni uredjaj mora da ima neke parametre. Kad kupiš pojačalo, CD, ... dobiješ i podatke za   propusni opseg i dinamiku i snagu.

Ovde ništa.  Samo to pitam. da ne bude kao sa usviravanjem kablova. Neki gasovi se ispuštaju. Pa ako se dugo ne sluša, pa se vrate gasovi. Mislim....

Ne tražim da objavi princip rada ili oda poslovnu tajnu ali neke parametre "aparata" očekujem. Bez objavljenih parametara ovo liči na try&cut metodu primene nekog postupka koji možda nešto proizvede.

Oprostite ali meni je ovo žešći snake oil. Ili carevo novo odelo. Aloooo! CAR JE GO!

Nemam ništa lično protiv kreatora ove skalamerije kao ni njegovog uspeha na stranom tržištu. Čak bi mi bilo i milo da uspe.

Hic Rhodus, hic salta!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

 

Oprostite ali meni je ovo žešći snake oil. Ili carevo novo odelo. Aloooo! CAR JE GO!

Nemam ništa lično protiv kreatora ove skalamerije kao ni njegovog uspeha na stranom tržištu. Čak bi mi bilo i milo da uspe.

Da,vidimo da si pun dobrih namera,sve vrca....jbt al smo se mi svi napunili nekog jeda.Samo gledamo da po nekom istovarimo hejt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...