Jump to content


VS Audio Vinyl - CD Demagnetizer


Recommended Posts

12 sati ranije, Dražo said:

Ako ti ne bude mrsko, i ako nisi do sada, uradi demagnetizaciju svih kablova. Trebalo bi i nakon toga da cujes napredak, i utvrdis jos vecu vrednost. :) Kod mene je napredak bio kvantni. :)

Uradicu sigurno , ali me muka hvata od raskacivanja svih kablova ima ih min 20kom.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pollux said:

Uradicu sigurno , ali me muka hvata od raskacivanja svih kablova ima ih min 20kom.

Isto je i meni bilo, nakanjivao sam se mesec-dva, dok nisam prelomio to da uradim. 2-3 sata za skidanje, demagnetizaciju i vracanje svega. A taman sam iskoristio priliku i da sve kontakte ocistim, sto inace radim svakih 3-4 meseca. Po zavrsetku posla, zapitao sam se zasto sam toliko cekao. Poslao sam SV komentar, jednu rec - magija! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

iii - pa vidiš da je isključen, ovaj "test" je bio ergonomskog tipa :) kad uređaj postaviš u radno okruženje, tada potreba za unapređenjima sama isplivava.. prvenstveno mislim na ergonomiju

ova verzija je malo drugačija od one "ležeće", ploča se okreće dok uređaj radi, snaga je ista kao kod prethodne verzije, tako da nema razloga da stvar ne radi posao..

nije na meni da objavljujem, ali mislim da neće škoditi da kažem da su uzorci sa sajma odneseni u ProJect na testiranje i evaluaciju

takođe sam saznao da će ovih dana u NS biti obavljeni laboratorijski testovi, koji će, uveren sam, potkrepiti moju (i ne samo moju) subjektivnu ocenu

 

Link to comment
Share on other sites

Da li mogu da se dobju neki rezultati merenja? Od proizvodjača recimo. Valjda nije pravio tu skalameriju a da ništa nije merio?:roll: Mislim kako zna dal radi ako ne premeri?

Koliko traje tretman ploče? Ili se tretira sve vreme dok svira? Koji su parametri (magnetični) uzeti u razmatranje i koje su njihove vrednosti pre i posle tretmana? Da li će se dvaput priimenjen tretman  negativno odraziti na (raz, de)magnetizaciju? Mislim, čisto da se ne pretera . Da se mikrodomenčići ne okrenu skroz na drugu stranu.

Da li uz uredja ide i neka meraljka koja bi recimo mogla pre tretmana reći da li je i koliki tretman potreban za premerenu ploču?  I posle tretmana potvrditi da je ploča uterana u tražene vrednosti razmagnetisanosti.

Da li skalamerija utiče na okolnu elektroniku? Recimo na dvadesetak cm udaljeni pikap. Ima li RMI sertifikat ili test elektromagnetne kompatibilnosti?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, siroma said:

Da li mogu da se dobju neki rezultati merenja? Od proizvodjača recimo. Valjda nije pravio tu skalameriju a da ništa nije merio?:roll: Mislim kako zna dal radi ako ne premeri?

Koliko traje tretman ploče? Ili se tretira sve vreme dok svira? Koji su parametri (magnetični) uzeti u razmatranje i koje su njihove vrednosti pre i posle tretmana? Da li će se dvaput priimenjen tretman  negativno odraziti na (raz, de)magnetizaciju? Mislim, čisto da se ne pretera . Da se mikrodomenčići ne okrenu skroz na drugu stranu.

Da li uz uredja ide i neka meraljka koja bi recimo mogla pre tretmana reći da li je i koliki tretman potreban za premerenu ploču?  I posle tretmana potvrditi da je ploča uterana u tražene vrednosti razmagnetisanosti.

Da li skalamerija utiče na okolnu elektroniku? Recimo na dvadesetak cm udaljeni pikap. Ima li RMI sertifikat ili test elektromagnetne kompatibilnosti?

Sve to akkkko moze za 28eu...

Link to comment
Share on other sites

On 1.9.2019. at 14:04, pollux said:

Cestitke gospodinu Savi na sjajnom uredjaju korisnom za svakog ko ima vecu kolekciju vinila i laserdiscova (a verovatno i CD). Za razliku od mnogih domacih konstruktora postoji i lepo exportno kartonsko pakovanje za uredjaj a moze se i customizovati izgled u vise desetina furnira.  Cena nije mala (750 EUR), ali s obzirom da jedini uredjaj koji radi na istom principu (a i izgleda skoro identicno) i sa kojim sam se sretao Acoustic Revive RL-30 MKIII kosta oko 3000 USD rekao bi da je vise nego primerena.

Slike slede

 

 

Eto....izgleda da ipak nisam mnogo omašio...:D

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da je počela rasprava o ceni a neznam da li je neko (osim g. Woland i g. pollux) uopšte pokušao-slusanjem naravno, da oceni kvalitet i potrebu svoju za pomenutim uređajem; pa tek onda da izvaga da li je skup ili nije.

Post g. pollux-a, koji je citirao g. RingeRaja, je veoma indikativan sobzirom na sistem kojim raspolaže i rekao bih njegovu posvećenost Hi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, brijac said:

Funkcionise po principu klasicnog demagnetizera ili je jos neka madjija u pitanju? Svako ko radi sa strugom i alatima za strug, koristi ili je sam napravio demagnetizer. 

bio je čovek na sajmu, izlagao, testirao, delio nekakve flajere, sve ste tamo mogli da ga pitate.. u ovoj temi je nekoliko iskustava, fotografija.. a u najavi je i test u HiFilesu, pa očekujem kvalifikovaniji prikaz od ovih na temi

13 minuta ranije, Srecko said:

Interesantno je da je počela rasprava o ceni

kao i obično - prvo o ceni, a ne bih se iznenadio ni budućim diskvalifikacijama, pežorativnim kontekstom itd.. a koliko pomak u zvuku vredi, to je stvar individualne procene, znam da onima koji su demagnetizator probali pa kupili, vredi.. vredi i ProJectu, koji je odneo uređaje na testiranje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...