Jump to content


VS Audio Vinyl - CD Demagnetizer


Recommended Posts

 

Evo ga još jedan uređaj iz domaće hifi kuhinje - Demagnetizer za vinil i CD medije, koji može da se koristi i za demagnetisanje kablova, konektora itd..

 

5461176291f61d2bf7fd0e7407148511.jpg

 

Dakle, spolja je reč o drvenom bloku, glavni prekidač i taster kojim se pušta u rad, signalna dioda između, sa zadnje strane IEC priključak, odozgo osovina i oivičen prostor za ploču sa 5 krugova unutar, koji upućuju da se i CD mediji mogu staviti na površinu..

 

5fde953e18b89d3d977b2c12dcdba24c.jpg

 

uređaj stoji na 4 niske gumene nogice i stabilan je.. testirani primerak je obložen prirodnim furnirom, izlakiran akrilnim lakom..

 

42d288e6589c0594dc4eef02f79f9395.jpg

 

Uređaj poništava namagnetisanje medija i na taj način poboljšava zvuk - to bi bilo u najkraćem..

 

evocirao sam oskudno znanje iz fizike i dosetio se da svaki materijal u nekom vidu može da se namagnetiše, dakle ostalo je da ustanovim da li postoji razlika pre i posle tretmana..

 

za početak mi je dovoljno da ustanovim da li razlike ima

 

115eead918e8fd117ab572e0465cf344.jpg

 

d7c75a14e212c2537fd20374b6edf38c.jpg

 

tretman traje tridesetak sekundi, čuo sam kako relej iznutra preklapa i LED se ugasila.. po prirodi sam skeptik koji ne veruje u hifi vudu, ali razliku sam čuo, proverio sam još nekoliko puta sa različitim pločama i svakog puta sam, manje ili više, čuo razliku.. i uspeo da primetim da razlika ide na bolje, ali za sad mogu jedino da je definišem kao ukupno bolji zvuk..

 

znam da nisam ni prvi ni jedini koji je isprobao ovaj uređaj, znam i da postoji manja varijanta - samo za CD.. verujem da će kolege koje su isprobale uređaj, na ovom mestu ostaviti svoje impresije..

 

mislim da je ovo jedini uređaj opisane namene koji može da se pronađe na našem tržištu - VS Audio je dakle pionir, i na tome im čestitam

 

Link to comment
Share on other sites

@siroma principijelno ne verujem ni u šta, pa ni u kablove, demagnetizaciju, rolne toalet papira itd - dok se ne uverim - napisah gore da sam skeptik.. sa kablovima, ako su bili tehnički ispravni, nisam uspevao da otvorim čakru, ali jesam skoro probao sjajan folijski zvučnički kabl i napisao nešto o tome..

ja baš mislim da me ta default skepsa kvalifikuje od posvećenog verovanja..

uostalom, dođeš, čuješ, doneseš svoj sud

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, džonibigud said:

Da li možda uređaj utiče na statički elektricitet na ploči? Možda je to jedno od objašnjenja. 

moguće je, sprava ima nekakve namotaje unutar sebe, nisam se raspitivao za šta sve služe

5 minuta ranije, Patolog said:

Jednostavno i postoji poodavno :

https://theaudiophileman.com/zerostat/

Btw, velika je ovo djunta, msm na taj VS audio demagnetizator - dodatna komponenta za negde je smestiti kada se ne koristi.

IMO - Zerostat Milty Gun je sto se tice gabarita u velikoj prednosti.

yes, po gabaritima, ako ih budemo uporedili znaćemo kako stoje po funkciji :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

5 minuta ranije, džonibigud said:

U svakom slučaju uređaj je lepo izrađen. Malo bih se našalio, ne zameri, liči mi na "telepatski" gramofon:)

:D axa - kao klavirska tastatura iscrtana na drvetu - navodno su je Rusi upotrebljavali u obrazovne svrhe :)

1 minut ranije, džonibigud said:

Da li nekim slučajem imaš kod sebe neki noviji 180gr Vinyl koji je naelektrisan i pucka tokom reprodukcije pa da probaš. 

trenutno ne, čim stignu, pre preslušavanja ih tretiram u US kadi

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SrdjanB. said:

Ponosni vlasnik "disc demagnetizera"

Mogu se sloziti sa gore napisanim,dakle razlike su tu.Mnogo tacnije,preciznije,bolja scena.O izradi necu komentarisati,posto se zna kako to radi VS Audio....

Molim te postavi link ka njima, ne uspevam da ih pronađem na netu. Hvala ti unapred:)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Vec godinama koristim program koji demagnetizuje cd plejere a nalazi se na XLO TEST CDu.

Cemu onda ova skalamerija.

Ako mislimo na XLO test cd ( poodavno imam u vidu "narezotine" :) ), to je za burn-in aka "opgorevanje" audio uredjaja ( CD player, CD transport, kablovi, preamp/amp . . .  ).

Ova djunta je za medije, kako CD, tako za vinil. 

 

xlo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bio na probi komad samo za CD. Iako sam skeptik po pitanju ovoga, a i nekih logicnijih stvari, cuo sam razliku na prvu..

Nemam objašnjenje sta ovo uradi CDu, znam od cega je isti napravljen..i sta naprava radi. Ali razlika je evidentna i jasna. 

Link to comment
Share on other sites

Demagnetiziranje i destatičkoelekticitetiranje (pištolj) su dve veoma različite stvari.

Kod vinila i ima elektrostatičkog naboja koji treba neutralisati ali za demagnetizaciju ne mogu da nadjem povod.

@Profesore, benevolentnost oko empirijske ocene uredjaja je prosto indikativna. Ta probaš, čuješ , osudiš metoda nešto ne beše primenjiva kod Transparent klonova

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...