Jump to content


Pedeset godina od iskrcavanja na Mesec


ivanp

Recommended Posts

Eto čovek sa foruma je pre kratkog vremena rekao da ga najviše nervira autošovinizam u nas.
Sad pre jedno petnaest minuta, kad me idijot, džipadžija nije otkino na kružnom toku!!!
Kovin je mali grad. Primitivaca i agresivaca koliko hoćeš svuda oko nas. Čini mi se da je stanje gore nego devedesetih.
Svestan sam da klizam po oshtrici noza. Odjavljujem se na neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

Gde smo?Prateći ovaj fenomen poslednjih 12tak godina uglavnom nalećem na teško omaložavanje domaće populacije, činjenicom da se NAMA kao narodu pripisuju idiotske osobine i da navodimo sAmi sebe kao teoretičare zavere, pominju se Farme, Parovi, Vučić i ostala bagrolika stvorenja.Aman, sve teorije, snimci, zavere su potekle iz domovine Apollo misija, i da je kao po običaju kod nas cela priča došla među poslednjima.Kao što rekoh u prvim postovima, sve su informacije dostupne, neka ih svako koristi i razume kako želi, ali je na ovom forumu ispaljena superteška artiljerija na sve koji su izneli i najmanju sumnju u verodostojnost celog događaja.

Da ne bude zabune, puno je idiota među nama, nepismenih i glupih, čim održavamo vlast kakvu imamo, i što smo poslednji po svim parametrima u Evropi, ali ta činjenica nije poenta ove teme.

Ovaj Vučić ne odgovara lenjštinama,prevarantima,mrcinama, neradnicima,muljatorima i sličnom đubretu.

Niko me neće ubediti da je  od 10 ljudi 9-oro glupavo a 1 pametan. Nigde i ni u čemu !

A naš narod je ,hvala Bogu,još uvek zdravorazuman za razliku od mnogih drugih. 

Nemoj pljuvati po mom narodu,mojoj zemlji i mom Predsedniku,molim te.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Vučić ne odgovara lenjštinama,prevarantima,mrcinama, neradnicima,muljatorima i sličnom đubretu.
Niko me neće ubediti da je  od 10 ljudi 9-oro glupavo a 1 pametan. Nigde i ni u čemu !
A naš narod je ,hvala Bogu,još uvek zdravorazuman za razliku od mnogih drugih. 
Nemoj pljuvati po mom narodu,mojoj zemlji i mom Predsedniku,molim te.
ajd sad u stranku po bonu
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Ovaj Vučić ne odgovara lenjštinama,prevarantima,mrcinama, neradnicima,muljatorima i sličnom đubretu.

Niko me neće ubediti da je  od 10 ljudi 9-oro glupavo a 1 pametan. Nigde i ni u čemu !

A naš narod je ,hvala Bogu,još uvek zdravorazuman za razliku od mnogih drugih. 

Nemoj pljuvati po mom narodu,mojoj zemlji i mom Predsedniku,molim te.

Nadam se da je ovo sarkazam...jer ako nije....:blink:

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, ivanp said:

new-glenn-large2-800x515.jpg.975b5f2f78fc3d2f411283ce7a931445.jpg

O čemu pričamo? Ovo levo uzimaju pod kiriju. Ovo desno su pravili kad je NASA bila velika i slavna. Nije isti red veličina ybt!! Gotovo. Završena priča, na žalost.

 

Zaista, O čemu pričamo? Jel patkometrija u pitanju, koja je veća?

Sve te rakete imaju nosivost od bednih 3% do manje od 5%

Odluka da se šalju ljudi je uslovila mnogo većim teretom pa i potrebnom većom nosećom raketom. Ako se šalju samo automatizovane stanice (roboti) potrebe za nepotrebnim teretom ( vazduh, hrana, pa i ljudi) su mnogo manje  pa je i manjim raketama moguće ostvariti cilj. BTW neka fama je kružila da su Ameri imali neverovatan proboj u razvoju i minijaturizaciji elektronike baš zato što su morali da drastično smanje težinu.

Imali su o Ruje velike rakete (N1)

220px-N1+Saturn5.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, siroma said:

Zaista, O čemu pričamo? Jel patkometrija u pitanju, koja je veća?

Sve te rakete imaju nosivost od bednih 3% do manje od 5%

Odluka da se šalju ljudi je uslovila mnogo većim teretom pa i potrebnom većom nosećom raketom. Ako se šalju samo automatizovane stanice (roboti) potrebe za nepotrebnim teretom ( vazduh, hrana, pa i ljudi) su mnogo manje  pa je i manjim raketama moguće ostvariti cilj. BTW neka fama je kružila da su Ameri imali neverovatan proboj u razvoju i minijaturizaciji elektronike baš zato što su morali da drastično smanje težinu.

Imali su o Ruje velike rakete (N1)

220px-N1+Saturn5.jpg

 

 

 

Siroma, ybmmiša. Ti si mi stvarno jedan od simpatičnijih i OK članova.
Pisao sam da N-1 nikad nije uspela da poleti. Eksplodirale četri probne, pa su stali.

Pa zato Ruje nisu otišle na Mjesec.
Bila fantastična emisija na Nacionalnoj geografiji sa Aleksejem Leonovim. Čuveni kosmonaut, jako ozbiljan čovek. Pričao je o svojim treninzima za spuštanje na Mjesec.

Link to comment
Share on other sites

Da probam da odobrovoljim pokretača teme :).

Moj zaključak je, da ako su u tome stvarno uspeli, a sa 80ak posto sam na strani da jesu, onda je to zaista najveći tehnološki uspeh čovečanstva u nama poznatoj istoriji, bez pogovora.

Za ljudima na tv-u pušten filmić i dalje mislim da je amaterski :D.

Link to comment
Share on other sites

Filipescu, vidi TV tehnika je tada bila na jako niskom nivou. Još su to morali da smanje i minimalizuju zbog težine. Snimili su kako su snimili. Ali one čudne skokove (ne znam kako da i nazovem) na Mjesecu, ne bi mogao niko da lažira. Zbog smanjene gravitacije, kretali su se jako čudno. Ja sam tada gledao bukvalno sate materijala. Slike pravljene pomoću Haselblada bile su izvanredne.

To je stvarno jedno od najvećih dostignuća čovečanstva, ali se kod nas o tome odavno ne uči u školama!!

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Nemoj pljuvati po mom narodu,mojoj zemlji i mom Predsedniku,molim te.

Po tvom preCedniku ću pljuvati kad god želim i onoliko koliko budem želeo, a to je beskonačno.Po tvojoj i mojoj zemlji ne pljujem, već po glupom narodu koji je doveo mesiju na vlast koji nam kenja po lobanji 24/7.

Usput, prijatno!

 

27858784_1757614271213499_8879713082619984759_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...