Jump to content


Pedeset godina od iskrcavanja na Mesec


ivanp

Recommended Posts

On 16.7.2019. at 8:58, ivanp said:

To što po nekad negde dostave neke paketiće je pa skoro ništa u poređenu sa Apolom i raketom Saturn V. Tj najvećim letećim objektom ikada!!!

Paketiće???

Kakve veze ima što je Saturn  V najveći leteći objekat ikada ( a nije)? Da je bio dobar i sad bi leteli njime a ne pod kiriju kod Ruja.

Osvajanje svemira je sasvim nepotrebno raditi ljudskom posadom ali je takva fama nametnuta da je samo uspeh ako ljudi odu tamo.

av8Y2oZ_460swp.webp

 

Ispitivanje svemira se treba raditi robotizovanim misijama a ne ljudskim. Zato je i Muskov pohod na Mars jedna olupana priča ( kao i električni auto , uostalom) Dužina putešestvija, nemogućnost povratka i pogotovo izloženost posade kosmičkom zračenju čine ovaj poduhvat iluzornim. Čak i da se nadju dobrovoljci dovoljno blesavi za to ostaje etičko pitanje moralnosti slanja posade tamo  kad povratka nema.

Za mene je i dalje najveći uspeh misija Venera koja je u 7.oj misiji uspela da bude prva letelica koja je sletela na neku drugu planetu ( i to kakvu: 180 bara pritiska i 5800C temperature) i da otuda šalje podatke.

venus-surface-1024.jpg?w=775

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe, sve je na nivou fizike iz osnovne škole...bar ono što je NShappy pisao, a nkrgovic podvukao...

Cela suština je u vakuumu i on je u principu mnogo veći problem za čoveka, temperatura je na drugom mestu, a odsustvo gravitacije tu negde, kao i razne vrste zračenja. Mi smo jednostavno napravljeni da funkcionišemo u uslovima koji su na Zemlji, tako da eventualna kolonizacija Meseca i/ili Marsa povlači za sobom dosta izazova koji moraju da se reše, ali za na duge staze. Ima tu napretka, ali dok se ne ode tamo i ostane par godina, nećemo znati šta sve i kako utiče na čovekov organizam.

Link to comment
Share on other sites

Mask je privatnik. Živo mu se y......e dal će NASA ili neće NASA. On nije država, nije Amerika. Čisto sumnjam da će neko da uloži velike pare u njega, tako da je to sve jako teško.
Mars je jako daleko.................................................... a bez velikih para teška posla.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, siroma said:

Paketiće???

Kakve veze ima što je Saturn  V najveći leteći objekat ikada ( a nije)? Da je bio dobar i sad bi leteli njime a ne pod kiriju kod Ruja.

Osvajanje svemira je sasvim nepotrebno raditi ljudskom posadom ali je takva fama nametnuta da je samo uspeh ako ljudi odu tamo.

av8Y2oZ_460swp.webp

 

Ispitivanje svemira se treba raditi robotizovanim misijama a ne ljudskim. Zato je i Muskov pohod na Mars jedna olupana priča ( kao i električni auto , uostalom) Dužina putešestvija, nemogućnost povratka i pogotovo izloženost posade kosmičkom zračenju čine ovaj poduhvat iluzornim. Čak i da se nadju dobrovoljci dovoljno blesavi za to ostaje etičko pitanje moralnosti slanja posade tamo  kad povratka nema.

Za mene je i dalje najveći uspeh misija Venera koja je u 7.oj misiji uspela da bude prva letelica koja je sletela na neku drugu planetu ( i to kakvu: 180 bara pritiska i 5800C temperature) i da otuda šalje podatke.

venus-surface-1024.jpg?w=775

Bre Siroma nekad me baš iznenadiš. Na nivou si onih koji govore i pitaju "a što nisu ponovo, a što nisu ponovo"?

U Americi to više niko neće da plati!!! Gotovo!!! Ende!!!!
Kinezi kod kojih faktor novac ne funkcioniše na isti način su sledeći osvajači Meseca.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ivanp said:

Bre Siroma nekad me baš iznenadiš. Na nivou si onih koji govore i pitaju "a što nisu ponovo, a što nisu ponovo"?

U Americi to više niko neće da plati!!! Gotovo!!! Ende!!!!
Kinezi kod kojih faktor novac ne funkcioniše na isti način su sledeći osvajači Meseca.

Uopšte ne pitam" što nisu ponovo?". Ne izvrći

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, TurboMaximus said:

Ne baš. Na primer, klasični zakon gravitacije opisuje, a činjenica postojanja gravitacione sile objašnjava gravitacione pojave. U tom kontekstu, konačno pitanje - zašto apsolutno nepostojanje nije fizički moguće - nije relevantno. Važno je odrediti relevantni domen u kojem se fenomen posmatra.

Religija ne objašnjava ništa. Filozofija nije nauka. Matematika se bavi sama sobom. To su tri discipline zasnovane na aksiomima. Nauka se bavi činjenicama. Tu se istoriji klima stolica.

Bit tvoje tvrdnje i uobičajeni iracionalni argument kontra nauke je da nauka ne daje sve odgovore. Pa, ne daje, ali ih traži.

Izvinjavam se, tek sad videh da sam upotrebio izraz religija, a naravno da ne smatram da religija daje odgovor na bilo šta.

Tvrdnja da nauka traži odgovore se može osporiti, jer nauka nije entitet da bi nešto tražila. Naučnici su samo ljudi, uglavnom na platnom spisku određenih interesnih grupa. Jasno je da i odgovori do kojih naučnici dolaze, ne smeju biti u suprotnosti sa interesima onih koji ih plaćaju.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo sveCki šamioni po broju vernika u teorije zavere...:roll: Prema ofrlje proceni, barem 80% komentatora ovog članka na b92 misli da je sletanje na Mesec lažirano, pri čemu mnogo njih kao argument navodi i to što sletanje nije ponovljeno (osim još 5 puta posle onog prvog...:lol:), što znači da idioti nisu ni pročitali sam članak gde se pominju napušteni ostaci prvih pet misija. Pitanje je zapravo da li su išta ikad u životu i pročitali... Nema nama spasa...:screwy

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=07&dd=17&nav_id=1567287

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Zexx said:

Mislim da smo sveCki šamioni po broju vernika u teorije zavere...:roll: Prema ofrlje proceni, barem 80% komentatora ovog članka na b92 misli da je sletanje na Mesec lažirano, pri čemu mnogo njih kao argument navodi i to što sletanje nije ponovljeno (osim još 5 puta posle onog prvog...:lol:), što znači da idioti nisu ni pročitali sam članak gde se pominju napušteni ostaci prvih pet misija. Pitanje je zapravo da li su išta ikad u životu i pročitali... Nema nama spasa...:screwy

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=07&dd=17&nav_id=1567287

Da Zexx o tome sam hteo da pišemo u ovoj temi al se ona kao mnogo puta pre, otela i otišla...............
Naš član Alen iz Slovenije pavi ćerki Moon lander od lego kockica a mi trtomoodimo o tome kako su lažirali sletanje.
Tu je i deo odgovora o tome gde smo.....

Mada je to i za vreme Druga Tite bilo slično. Služio sam vojsko u Sloveniji.......

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:


Tu je i deo odgovora o tome gde smo.....

Gde smo?Prateći ovaj fenomen poslednjih 12tak godina uglavnom nalećem na teško omaložavanje domaće populacije, činjenicom da se NAMA kao narodu pripisuju idiotske osobine i da navodimo sAmi sebe kao teoretičare zavere, pominju se Farme, Parovi, Vučić i ostala bagrolika stvorenja.Aman, sve teorije, snimci, zavere su potekle iz domovine Apollo misija, i da je kao po običaju kod nas cela priča došla među poslednjima.Kao što rekoh u prvim postovima, sve su informacije dostupne, neka ih svako koristi i razume kako želi, ali je na ovom forumu ispaljena superteška artiljerija na sve koji su izneli i najmanju sumnju u verodostojnost celog događaja.

Da ne bude zabune, puno je idiota među nama, nepismenih i glupih, čim održavamo vlast kakvu imamo, i što smo poslednji po svim parametrima u Evropi, ali ta činjenica nije poenta ove teme.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Tu je i deo odgovora o tome gde smo.....

 

E stvarno, gde smo? Nismo mi izmislili tu teoriju. Ovo me je podsetilo kada su se kod nas pojavili dezodoransi 48h da su ljudi komentarisali kako je to napravljeno za nas jer se mi ne kupamo. A ono dezodoransi iz Nemačke.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, perodeformero said:

Da ne bude zabune, puno je idiota među nama, nepismenih i glupih, čim održavamo vlast kakvu imamo, i što smo poslednji po svim parametrima u Evropi, ali ta činjenica nije poenta ove teme.

E pa Pero,

Pa eto, uz rizik da opet dobijem po pichci, prebrojali smo se ponovo. U poslednjih pešest godina. Oko dva miliona je tačna cifra!!! Velik je to broj.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

...Aman, sve teorije, snimci, zavere su potekle iz domovine Apollo misija, i da je kao po običaju kod nas cela priča došla među poslednjima....

Ali se kod nas takve informacije najbolje primaju. U Americi/Japanu/Koreji/Finskoj, primi se svugde u određenom procentu populacije, kao i kod nas. Samo se dojmim da je taj procenat kod nas daleko veći nego u nekim drugim zemljama. Pogotovo što u naprednim zemljama, takav stav nije mainstream u društvu (što kod nas jeste).

Zato nešto i iznosim teoriju zavere da se teorije zavera plasiraju da se ispita mogućnost zaglupljivanja. Jednosatvno, lupiš tako nešto i objaviš svetu. Pratiš razvoj. Tamo gde se primi u velikoj meri kažeš, URA!!! Pa sa ovima možemo da radimo šta nam se 'oće. Pogledaj kako se lako manipulišu.

Tamo gde se ne primi, kažeš, e jbg, sa ovima nema zajebavanja.

Mada mislim da se 99% TZ plasira iz najobičnije zabave, u cilju sticanja popularnosti, pojavljivanja u medijima, prodaji knjiga (a danas i skupljanja klikova i YT pregleda), a onda se lako manipulativni mozgovi na to lepe k'o muve na lepak sa šećerom. Pa onda još misle da su pametni jer eto, oni znaju nešto drugačije od zvaničnog, ili naučenog u školi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...