Jump to content


Pedeset godina od iskrcavanja na Mesec


ivanp

Recommended Posts

Ovih dana se navršava 50 godina od misije Apola 11 i iskrcavanja čoveka na Mesec. Već neko vreme se premišljam uz rizik da ponovo napravim njesra, al eto pokrenuo sam ovu temu. .....
Sa posebnim osvrtom na mentalno stanje nacije!!?
Na svim većim portalima sa vestima postoji dosta tekstova o ovom događaju. Da li čitate komentare? Ajoj majko mila šta sve tamo ima. Ne mogu da verujem.:wacko:

Ne sumnjam da i među nama ima ravnozemljaša.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su tvrdnje o lažiranju sletanja na Mesec, neki sociološki eksperiment, sa ciljem da se utvrdi koliko se ljudi zaista mogu zabudaliti.
Chemtrails-i, a onda i ravna Zemlja kao vrh vrhova, jesu viši stupanj sličnog eksperimenta.

Pomračenje Sunca '99 je bio lokalni eksperimet sa istim ciljem. :P

A nešto se dojimim da će ovu temu brzo zatvoriti. :P x2

Link to comment
Share on other sites

"Nikada ljudi na Zemlji nisu bili tako ujedinjeni kao u želji da uspe vaš poduhvat", rečeno je na dočeku astronauta u Beogradu. 

Civilizacijski najznačajniji događaj (bar) XX veka, 50 godina kasnije kao da se nije ni dogodio. 

Negde smo pogrešno skrenuli... 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, zbrujic said:

"Nikada ljudi na Zemlji nisu bili tako ujedinjeni kao u želji da uspe vaš poduhvat", rečeno je na dočeku astronauta u Beogradu. 

Civilizacijski najznačajniji događaj (bar) XX veka, 50 godina kasnije kao da se nije ni dogodio. 

Negde smo pogrešno skrenuli... 

Da o tom skretanju želim da pričamo. Mislim da to skretanje delimično ako ne i potpuno objašnjava ovaj matrix u kome se nalazimo.:huh:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Willi Studer said:

Svake subote kada brišem prašinu sa uređaja i televizora pomislim kako na modulu koji je sleteo na Mesec nije bilo trunke Mesečeve prašine...

Otkud znaš da nije bilo? Zakleo bih se da je bilo. I na lenderu i na čizmama rukavicama...................................... Ne znam da li smo gledali iste materijale..

Uhhh Vili?

Link to comment
Share on other sites

Si mu prišo?:D

 

11 sati ranije, perodeformero said:

Pa taraba je ako se tokom života nisi naučio da odvojiš informaciju od propagande, tj. da razlikuješ da li je taraba zaista pussy, ili samo obaveštenje da bi to mogla biti.

Da o tome i govorim.......................... na žalost.

Link to comment
Share on other sites

Vidi Tošo ja ne da ne znam sve nego... Kad je Apolo 11 sleteo ja sam imao 16 godina. Gutao sam sve o aeronautici i astronautici (fizici). Čitao, gledao išao na predavanja ing. Milivoja Jugina ...............................Mašinac jbg.

Ajmo slika prva.

Kad sam se početkom osamdesetih zaposlio u SD u fabrici od 450 zaposlenih, nove kolege su mi odmah priredile hepening - aj te vodimo u pogon da ti pokažemo čoveka koji ne veruje da su se ljudi iskrcali na Mesec.
Jedan od 450!!!! A danas?
Skretanje o kojem Zbrujic govori dogodilo se kasnije.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, perodeformero said:

Potpuno je suludo stavljati u isti koš ravnozemljaše, H.A.R.P. zaluđenike, poštovaoce Chemtrailsa, sa opravdanim sumnjama o sletanju čoveka na Mesec.Ne bih dalje elaborirao, pun je net informacija, pa nek svako sebi prezentuje istinu.

Zašto ih ne stavljati u isti koš? I ravnozemljaši imaju na internetu mali milion dokaza da su u pravu!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Ja mislim da su tvrdnje o lažiranju sletanja na Mesec, neki sociološki eksperiment, sa ciljem da se utvrdi koliko se ljudi zaista mogu zabudaliti.
Chemtrails-i, a onda i ravna Zemlja kao vrh vrhova, jesu viši stupanj sličnog eksperimenta.

Pomračenje Sunca '99 je bio lokalni eksperimet sa istim ciljem. :P

A nešto se dojimim da će ovu temu brzo zatvoriti. :P x2

Какво црно слетање на Месец? Да забудалиш људе доста да пустиш ријалити шоу попут задруге и доста ти. Што се тиче авиона уопште не мора ништа да се додаје, доста је што избацују нуспроизвиде сагоревања керозина. То не на горе... Откако се аеродром активирао у Нишу, а неки генијални мозак га пројектовао тако да се обавезно лети изнад насеља, све је прљавије и штрокавије. Плус што је то и катастрофа у најави. Пре пар година, додуше војни транспортни, после полетања пропао али га пилот извукао.

Сада је доста развијенија технологија, па кад већ не шаљу људе, могу послати сателите, сонде и сл. те ућуткати противнике. Колико знам остало је (макар требало) тамо неко возило, отисци, застава итд.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, gvlada said:

Какво црно слетање на Месец? Да забудалиш људе доста да пустиш ријалити шоу попут задруге и доста ти. Што се тиче авиона уопште не мора ништа да се додаје, доста је што избацују нуспроизвиде сагоревања керозина. То не на горе... Откако се аеродром активирао у Нишу, а неки генијални мозак га пројектовао тако да се обавезно лети изнад насеља, све је прљавије и штрокавије. Плус што је то и катастрофа у најави. Пре пар година, додуше војни транспортни, после полетања пропао али га пилот извукао.

Сада је доста развијенија технологија, па кад већ не шаљу људе, могу послати сателите, сонде и сл. те ућуткати противнике. Колико знам остало је (макар требало) тамо неко возило, отисци, застава итд.

Da Vlado, ostali su donji delovi mesečevih lendera, zastave koje stalno vijore, otisci čizama, dva mesečeva vozila i ostale drangulije. Slikaće ih Kinezi kad slete!! Niko drugi neće da dreši ogromne pare,pare, pare

Link to comment
Share on other sites

ja bih tu još dodao i teoriju o velikoj dubokoj pukotini na dnu okeana pored zapadne afričke obale koja je navodno nastala tako da se Mesec obrušio-pa se odbio od Zemlje i vratio na svoje mesto. To je izazvalo ledeno doba. Piramide su u suštini stvorene upravo zbog toga (u saradnji sa vanzemaljcima) da budu neka vrsta šiljate protivmesečeve odbrane-ono- ako se ponovo obruši da se dobro nabode. O štetnim gasovima koje su ispuštali UFO da ne pričam. Kao i o istoriji koja se ponavlja. Sada Bondstil za NATO isto što i Rtanj za UFO pre 2560 godina...

Link to comment
Share on other sites

Čudna koincidencija pokretanja teme i današnjeg (doduše odloženog) lansiranja indijske misije na mesec

im-89849?width=1260&size=1.5

BTW trošak misije 130 M$ . ( I Amerima i Kinezima nejasno kako tako jeftino) Nas će metro u BG da košta 4 G$. Ali da ne offtopičarim u polutiku da ne bude ban ban

India-calls-off-Moon-mission-launch-56-m

Link to comment
Share on other sites

Pitam se pitam... Kako to da do dana današnjeg nema ni jedne fotografije sa Habl-ovog teleskopa na mesto sletanja i tih ostavljenih predmeta i tragova na mesecu? Mislim da su sleteli na osvetljenu stranu meseca, pa je valjda lako uslikati to sa objektivom "veličine ogromne". Ako slikaju magline nekoliko svetlosnih godina udaljen, valjda mogu da "fotkaju" nešto na 384.400 km, takoreći u svojoj kosmičkoj avliji.

Hablov svemirski teleskop je postavljen u kružnu orbitu oko Zemlje na visini od 600 km. Srce teleskopa čini 2,4 metarsko ogledalo. Težak je oko 10 tona, a veličine kao manji autobus.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Čudna koincidencija pokretanja teme i današnjeg (doduše odloženog) lansiranja indijske misije na mesec

im-89849?width=1260&size=1.5

BTW trošak misije 130 M$ . ( I Amerima i Kinezima nejasno kako tako jeftino) Nas će metro u BG da košta 4 G$. Ali da ne offtopičarim u polutiku da ne bude ban ban

India-calls-off-Moon-mission-launch-56-m

To što po nekad negde dostave neke paketiće je pa skoro ništa u poređenu sa Apolom i raketom Saturn V. Tj najvećim letećim objektom ikada!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...