Jump to content


Čime zameniti Onkyo TX NR 807?


emil

Recommended Posts

Planiram nadgradnju Full HD sistema na 4K. Sada korsitim Onkyo TX NR 807 AV risiver i Panasonic plazmu. Oko TV-a nemam neku dilemu (ili ću o tome u drugom podforumu) ali šta umesto Onkya? Ranije se Yamaha preporučivala i "podrazumevala" kao logičan izbor. Situaciju dodatno komplikuje to što za front zvučnike koristim Hypex ugradna DSP pojačala pa mi AV risiver služi isključivo za HDMI video svičing (sa računara ili D3 prijemnika na TV) i za napajanje centralog i zadnjih zvučnika. Sa računara muzika ide preko SPDIF na Hypexe (FA123) a HDMI slika+zvuk ide na Onkyo a za filmove sa Onkyo pre-out na Hypex RCA analogni ulaz. Koje su moguće varijante? U finansijski najgorem slučaju novi AV risiver koji podržava 4K i ima pre-out? 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, gvlada said:

Јеси задовољан како Онкио ради?

Коју графичку користиш и колико хдми излаза има? Да ли имаш хдми излаз на матичној плочи?

Zadovoljan sa Onkyom. Osim što od 7 pojačala koristim samo 3. Maltene kao da je AV pretpojačalo.

Matična ploča ima HDMI izlaz ali ne koristim Intel grafiku nego imam ugrađenu Radeon R7 250 sa HDMI, DVI i Display port izlazima. Koristim HDMI (i SPDIF za muziku)

9 sati ranije, Delija said:

@emil

Koliki ti je budzet?

Rastegljiv :) Koliko mora -toliko.

U (finansijski) najgorem slučaju novi AV risiver koji podržava 4K i ima pre-out? Ili mogu tape-out sa AV risivera da spojim na Hypex analogne audio ulaze pa mi pre-out i nije neophodan?

Link to comment
Share on other sites

Не можеш. Море пре оут на снагаша, да би контролисао јачину звука.

Ако си (за сада) задовољан авр, искористи оба хдми излаза или дви у хдми или са плоче, па један хдми у тв а други у авр. У плејеру изабереш аудио излаз и миран си.

Има ли твоја графичка хдми 2.0?

Што се тиче новог тв, боље 100" 1080р пројектор него 55-65" 4К тв.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, emil said:

Rastegljiv :) Koliko mora -toliko.

U (finansijski) najgorem slučaju novi AV risiver koji podržava 4K i ima pre-out? Ili mogu tape-out sa AV risivera da spojim na Hypex analogne audio ulaze pa mi pre-out i nije neophodan?

Rastegljivi su i cena i kvalitet.

Ima AVR-ova sa pre-out-om od 600-700€, a ima i od 5+ k €. 

Pa sta zelis i hoces da platis...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Не можеш. Море пре оут на снагаша, да би контролисао јачину звука.

Ако си (за сада) задовољан авр, искористи оба хдми излаза или дви у хдми или са плоче, па један хдми у тв а други у авр. У плејеру изабереш аудио излаз и миран си.

Има ли твоја графичка хдми 2.0?

Што се тиче новог тв, боље 100" 1080р пројектор него 55-65" 4К тв.

Hypex ima daljinski za biranje ulaza i volume control, nije klasičan snagaš. Tonske komande, EQ i slično preskačem tako da Tape Out teoretski može da se koristi.

Soba mi je relativno mala za projektor i platno, vek trajanja sijalice retko dodje do 50-60% od navedenog tako da ostajem kod LED TV. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Rastegljivi su i cena i kvalitet.

Ima AVR-ova sa pre-out-om od 600-700€, a ima i od 5+ k €. 

Pa sta zelis i hoces da platis…

Ovo 600-700€ mi se više sviđa. Pojačavaće "samo" zvuk za centralni i zadnje zvučnike pa maltene audio sekcija i nije preterano bitna.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Centralni zvucnik je vrlo bitan, ali je jos bitniji preamp/procesor u AVR-u, koji na kompletan zvuk utice (daleko) vise od amp-a.

Hm, da, to jeste bitno i nije za zamenarivanje. Gledam neke testove i preporuke... Sony STR-DN1080 i Denon AVR-X3500H su kao neke "best buy" opcije. Ali da li su odgovarajuća zamena za Onkyo 807? Još neke preporuke?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jel ti je bitna stereo muzika ili samo filmovi?

Samo filmovi. Za stereo muziku je zadužen SPDIF sa strane računara i Hypexa. Kao što sam u prvom postu naveo "...pa mi AV risiver služi isključivo za HDMI video svičing (sa računara ili D3 prijemnika na TV) i za napajanje centralnog i zadnjih zvučnika."

Link to comment
Share on other sites

Ipak mora pre-out da ima. Barem kod postojećeg Onkya. Tape-out nije u funkciji za digitalne ulazne signale:

When choosing a connection format, bear in
mind that the AV receiver does not convert digital
input signals for analog line outputs and vice
versa. For example, audio signals connected to
an optical or coaxial digital input are not output
by the analog TV/TAPE OUT.

Link to comment
Share on other sites

Чак и да конвертује дигитални у аналогни сигнал, опет ти линијски излаз не игра улогу. За суроунд авр је извор и претпојачало, те он регулише сам јачину и однос канала, што ти ручно на другом уређају не можеш ни под разно.

Како си решио да мењаш и авр и тв, онда купи што скупљи можеш. Никада јефтиније није боље, макар у хифи. Мин Маранц 7012/3, мин олед 65" 4К тв. То је то.

Све зависи од твог буџета.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...