Jump to content


Bluetooth slusalice i BT transmitter


nkrgovic

Recommended Posts

 Ima li neko preporuku, pre svega za BT transmitter? Razmisljam da uzmem sinu BT slusalice, ne bi li se navikao na sluske... zivimo u stanu, on mnogo voli da slusa muziku i poceo je da svira - ali ne mogu da mu kupim bubnjeve jer mi nece policija iz zgrade izlaziti . :D

 E sad, imaju elektronski bubnjevi, sve je to super, ali oni imaju 3.5mm prikljucak za sluske, a on nije dete koje dugo sedi.... da ne ulazim u pricu, znacilo bi da bude bezicno. Kako ne znam za neke (pristupacne) bubnjeve sa BT-om ideja je bila BT transmitter + BT sluske. Je'l neko ovo koristio? Ima li preporuke za neki transmitter koji radi?

 Takodje, posto jos nisam 100% siguran da ce to da upali, znacila bi preporuka za sluske. Uslovi :

- Ne prevelika cena (kupujem za dvoje dece). 50-75EUR jedne bi bilo idealno.

- Da imaju roze, plus jos neka boja (imam i cerku ;) )

- Da budu koliko-toliko hi-fi. Bubnjevi idu dosta visoko i dosta nisko....

- Da budu lagane (deca)

- Da traju baterije

- Closed back

- Da nemaju problem sa povezivanjem / uparivanjem sa dva uredjaja (ako moze) - ipad + bubnjevi/transmitter

 Nasao sam negde JBL Tube 500, tj. neko ih je imao, to OK zvuci... nije secenje vena, ali korektno za te pare. Je'l neko ima duzeg iskustva? Imam preporuku od koleginice ali ona zaintersovana nije bas za kvalitet zvuka....

 Ako je neko koristio elektricne bubnjeve uz iPad, tj. uz Garage Band, na primer, bilo bi jos bolje da ne mora da se uparuje sa bilo cim, vec da zvuk ide sa iPad-a, dok je isti povezan na bubnjeve USB-om, ali ne znam da li to moze. Ako moze, tj. ako je neko to koristio - to bi mi resilo pola problema... ali ne znam ima li ovde korisnika takvih bubnjeva... ;D

Link to comment
Share on other sites

 Gledaj, ajde ovako: Moj sin ima ADHD. Ozbiljan. Nekad (cesto) samo ustane i odseta od svega - pa i od bubnjeva, koje inace voli. Ako su slusalice na glavi i imaju kabl, sletece i povuci ko zna sta sa sobom.... Bubnjevi mu prijaju na vise nacina, ali nece resiti probleme koje on ima - zato mi treba tehnicko resenje da se ti problemi zaobidju.....

 Idealno bi bilo kad bi mogao da povezem bubnjeve na iPad, a da zvuk ide preko iPad-a na BT sluske. Zapravo, koliko citam, to bi trebalo da je moguce, ako se bubnjevi ponasaju kao MIDI kontroler (valjda)...

Link to comment
Share on other sites

Probaj iz hp out bubnjeva u hp out na ipadu (koji čitam da radi i kao mono in, ne znam da li to u praksi znači samo L/R ili L+R). Onda to treba preko nekog apa reprodukovati u živo preko bt. Ako ne radi hp na padu onda lightning to jack input adapter ili neka dongle zvučna.

Ovo razmišjam na glas, nemam konkretnog iskustva. Proveri ono sa latencijom jer možda sve bude džabe.

p.s. Proveri hi-fi opremu koju već imaš da slučajno nema bt transmiter. Obično kad se kaže bt misli se na bt risiver, ali vidim da Yamaha hifi risiveri imaju i transmiter, što nije očigledno na prvu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...