Jump to content


Нешто атипично :: Neumann / K+H у домаћој поставци.


InSides

Recommended Posts

19 hours ago, zoranzu said:

I ti stvarno verujes da moze ispasti neki krsteni master na kutijama koje imaju Sundjer Boba kao mrezicu?

 

A cuj, pitaj to dizajnere iz JBL-a i ostalih prestiznih kompanija? Kao i studijske tehnicare koji su snimali materijal na takvim i slicnim monitorima...

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Majda said:

A cuj, pitaj to dizajnere iz JBL-a i ostalih prestiznih kompanija? Kao i studijske tehnicare koji su snimali materijal na takvim i slicnim monitorima...

 

To uopšte nije monitor, nego L100,  kućna varijanta 4311, koji je i bez mrežice hendikepiran u "gornjim lagama" B)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoranzu said:

I posle se kao cudimo losim snimcima?!

Sve sto je Sundjer Bob blokirao ili progutao,sve su to morali da dignu ili spuste na mix pultu tonskim kontrolama

Posle ta produkcija dodje na kutije sa ili bez mrezica,ali tako iscasena.

Pa nije bas tako... Neka preporuka klasicne krive (koja se ne postuje poslednjih decenija) a preporucena je uopravo od udruzenja struke koja sedi po studijima, je da je potrebno opadanje u HF regionu. Napravili su neke okvirne preporuke i u odnosu na razlicite vrste muzickog sadrzaja koji su snimali i obradjivali.

Verovatno su uzeli u obzir i izvore, mirofone, balansiran nacin konekcije uredjaja dugih kablova, izolacione transformatore, magnetofonske glave, karakteristike trake itd... Kao neke zadate i ogranicavajuce faktore pre svega faze i opsega. Upravo da ne bi morali da ih naknadno koriguju i unose dodatne kompikacije?. Ne samo zamor. 

(Drugo, ako se procita intervju Olsona iz RCA kao jednog od pionira u ovoj oblasti,  nailazi se na, iz danasnjeg aspekta posmatrano, cudan podatak: Ludi nisu hteli da slusaju u to vreme advanced zvucnike koji su imali prosiren opseg ka HF regionu? (Ne tehnicko osoblje, publika...)

Danas, na novim snimcima, uglavnom je indoor fireworks, i sto se tice nivoa u db i prenaglasenog HF regiona. Pa cak i kod analognih izdanja (koja su BTW snimana delimicno ili u celosti Digitalnom opremom). I niko se ne zali.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Majda said:

Pa nije bas tako... Neka preporuka klasicne krive (koja se ne postuje poslednjih decenija) a preporucena je uopravo od udruzenja struke koja sedi po studijima, je da je potrebno opadanje u HF regionu. Napravili su neke okvirne preporuke i u odnosu na razlicite vrste muzickog sadrzaja koji su snimali i obradjivali.

Verovatno su uzeli u obzir i izvore, mirofone, balansiran nacin konekcije uredjaja dugih kablova, izolacione transformatore, magnetofonske glave, karakteristike trake itd... Kao neke zadate i ogranicavajuce faktore pre svega faze i opsega. Upravo da ne bi morali da ih naknadno koriguju i unose dodatne kompikacije?. Ne samo zamor. 

(Drugo, ako se procita intervju Olsona iz RCA kao jednog od pionira u ovoj oblasti,  nailazi se na, iz danasnjeg aspekta posmatrano, cudan podatak: Ludi nisu hteli da slusaju u to vreme advanced zvucnike koji su imali prosiren opseg ka HF regionu? (Ne tehnicko osoblje, publika...)

Danas, na novim snimcima, uglavnom je indor fireworks, i sto se tice nivoa u db i prenaglasenog HF regiona. Pa cak i kod analognih izdanja (koja su BTW snimana delimicno ili u celosti Digitalnom opremom). I niko se ne zali.

Ne postoji nijedna dovoljno dobra tema koju ti nisi u stanju da upropastiš gomilom nepotrebnih informacija, obermeister si za to, kapa dole...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zexx said:

gomilom nepotrebnih informacija

Ako mislis da napisane informacije nemaju veze sa temom, da nisu tacne ili da su na bilo koji drugi nacin neodgovarajuce - obavesti moderaciju pa da se izbrisie tih par postova i nekoliko pasusa. Nemam nista protiv stvarno.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Majda said:

Ako mislis da napisane informacije nemaju veze sa temom, da nisu tacne ili da su na bilo koji drugi nacin neodgovarajuce - obavesti moderaciju pa da se izbrisie tih par postova i nekoliko pasusa. Nemam nista protiv stvarno.

Nemaju.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine kada sam kupovao monitore, malo je falilo da uzmem ovu bas ovu varijantu, i da se penzionisem na duzi period ko gospodin covek.

Skoro sam i sve dogovorio. Cena je manje vise ta koja se ovde navodi, mada Neumann daje i neki popust kada se uzme kombinacija sa jednim sub-om. E sad dodajte jos jedan sub i plus RME dac/interfest od soma+ evra. I sve to lepo pazaris kod jednog distributera. Dobije se popust za to, a kada se na sve to odbije i porez, izadje ... ono.. top cena. Uracunajte nesto za cuctom stalke, klotz i cordial kableraj i cepaj :).

Toliko dobro da ne zelim da postavljam pitanje konkurencije u hifi taboru (cak i bez vracanja poreza), a o samogradnji, diy, kupujem-prodajem varijantama, polovnim lesevima i sl. ne zelim ni da diskutujem. Sve ono sto zelim o audio sistema, skapovano je u ovoj kombinacije, sjajan zvuk (ili bolje reci filozofija zvuka koju volim), inz. prstup, minimalizam, izgled, dizajn ... na kraju krajeva i kvalitet. A u sve to uverio sam se vise puta, slusajuci kako „stari“ KH tako i sad Neumann.

Odustao sam samo iz jednog razloga, zbog trenutnog prostora u stanu. Ne zelim da se saplicem u prostoriji od cca 15m2 sa dva „ne bas kompaktna“ near-field monitora, plus i jos dva dodatna sub-a. Minimalista sam, i takva postavka, u prostoru koji sluzi i za druge stvari sem za slusanje muzike, bi me prilicno nervirala, kontam vec posle 15 dana. A da kupujem varijante: sad samo monitore, a za godinu, dve, tri .. sub i sl. .... uh, pa tek me to smara. Nisam bas ljubitelj takvih resenja i akcija, audiofilskih upgradea, slicnih radnjih i zanimacije. Odustao sam i od varijante modela KH120 koji bi sjajno legao u moj trenutni prostor. Po meni apsolutni bestbay i nobrain u toj klasi.

Jbg, zacrtao onomad 0300 model, tako da, ili to ili nista :) ... Jedino resenje ostaje da sto pre sredim onaj openspace od cca 70m2 u mojoj dragoj i voljenoj kucici, pa da realizujem i ovu akciju kako dolikuje.

A sto se tice cene i poredjena ca Kii Three, ne bi nekom da stajem na zulj, ali po meni to ne bih ni stavljao u istu klasu. Neumann (da naglasim: po meni) je ipak (daleko) ispred. Cisto da napomenem: slusao sam i jedne i druge zvucnike/setup vise puta.

E da, izgledaju prelepo, uzivo pogotovo … :)

Link to comment
Share on other sites

"Ружна" девојка се труди као да јој је последњи пут :)

Тако и ови, мен'се чини фантастични монитори, мора да пружају свој максимум.

Честитке за сетап и једно питање, какви су за позиционирање?

Поздрав :wave2

Link to comment
Share on other sites

On 18.7.2019. at 14:41, Delija said:

Estetika jeste subjektivna stvar, ali su ovi objektivno ruzni u tri lepe - ko da sam ih ja pravio :D

Нису @Delija, нису... можда нису фурнирани, али тај антрацит је у живо упм. Има нека лпота та сува немачка ефикасност. 

Link to comment
Share on other sites

Stvar vizuelne pojave, nije nesto sto je vezano za estetiku. Postoje i neka "pravila" u svetu industrijskog dizajna koja nisu podlozna relativizaciji i subjektivnim racionalizacijama. U tom smislu Neumann-ov komad je postovao ta utvrdjena pravila u svakom pogledu. Pa i sto se tice materijala zavrsnog sloja za bojom.

Jasno se vidi neraskidiva veza funkcionalnosti, tehnickih determinanti i fizickog izgleda. A to  je ono nedostaje produktima vecini novopecenih firmi, kao i onim brandovima koji se dodvoravaju vulgarnom ukusu publike sa ciljem povecane prodaje. U ovom primeru, Neumann to nije uradio. I to se moze smatrati hrabrim potezom danas. Ali mislim da i istorijat Imena i dela firme - obavezuje. I ta je "obaveza" ovim primerom potvrdjena i kontinuitet nije prekinut.

Kao sto korisnci "biraju" proizvode - tako i proizvodi "diskriminisu" korisnike.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварам посебну тему, тражимо алтернативу за срце система. Хтели би (ОК, власник система би хтео) један уређај који би заменио Mytek DAC, али да има још могућности.

Рецимо, дали постоји један, добар, комерцијлани уређај, који поседује ове функције:

  1. Претпојачало са балансираним излазима (даљинац је добра опција);
  2. Дигитални улаз (USB довољан);
  3. Phono (MM довољно);
  4. Пар линиских улаза.

Једна опција тог типа је NAD C658. Дали можда постоји нешто слично? Рецимо да за сада, буџет није тачно ограничен.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

NAD sprave su vrlo bug-ovite - kako softverski, tako i hardverski.

То је интересантно за знати, хвала.

У основи, гањамо класично претпојачало, само мало модернизовано са дигиталним улазом. Јасно ми је зашто их нема много, али...

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, InSides said:

Интересантна опција - чак има и CD за заостале дискове...

...али нема phono.

PRE-AMPLIFIER

Frequency Response (-3dB): < 2 Hz – > 280 kHz
Distortion (1kHz): <0.0008% / 102dB
Input sensitivity for 2V Output: Aux inputs 600mV 3.5mm inputs 400mV
Maximum Output Level: Phono 9.2V r.m.s XLR 18.4V r.m.s.
Overload Capacity: 13dB
Input Impedance: 14k Ohms
Output Impedance: 10 Ohms
S+N/N Ratio:
Wide Band >96dB
DIN >108dB
IEC “A” >112dB
Absolute Phase:
Phono Zero Degrees
XLR Zero Degrees, Pin 2 Hot
Output XLR CMRR (100Hz – 10kHz): >60dB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...