Jump to content


Нешто атипично :: Neumann / K+H у домаћој поставци.


InSides

Recommended Posts

3500 evra par, realno dzabe u poredjenju sa Kii3 i Dutch&Dutch

Vuferi su jos 3000e

6500e total, uz opciju šverca preko grane :ph34r:

Ruzni su ko lopov ali no pain no gain

 

Jedini teoretski issue ovakvih sistema je potencijalna preanaliticnost. Ako u startu nije "uglazbljen" tako da potencira detalje na uštrb celine, to se sve može peglati raznim post festum aberacijama sistema - lampaški preamp, lampaški DAC itd. 

Zovite na slušanje ako je u blizini.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, anubisgrau said:

Zovite na slušanje ako je u blizini.

А за ово би дошао? :D

Свакако ти је на пут од тачке А до тачке Б, када пролазиш Македонијом.

12 minuta ranije, anubisgrau said:

Ruzni su ko lopov ali no pain no gain

Actually, имају неку индустриску лепоту у живо.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, anubisgrau said:

3500 evra par, realno dzabe u poredjenju sa Kii3 i Dutch&Dutch

Vuferi su jos 3000e

6500e total, uz opciju šverca preko grane :ph34r:

Ruzni su ko lopov ali no pain no gain

 

Jedini teoretski issue ovakvih sistema je potencijalna preanaliticnost. Ako u startu nije "uglazbljen" tako da potencira detalje na uštrb celine, to se sve može peglati raznim post festum aberacijama sistema - lampaški preamp, lampaški DAC itd. 

Zovite na slušanje ako je u blizini.

Digital (D) verzija je skuplja 750€ po zvucniku iliti ukupno 1500€. Znaci, total sa sub-ovima 8000€.

A za razliku od Kii Three, nema podrske za streaming - i to mora da se doplati i realizuje drugim spravama.

 

A u slucaju analogne verzije, krece zurka slicna "klasicnoj" Hi-Fi prici sa DAC-ovima, streamer-ima, potencijalno dodatnim preamp-om... Jedino amp je resen, a on i nije neka krucijalna stavka u celom lancu. Naravno, DSP/high-pass filter na sub-u je vrlo bitna stvar koja izdvaja ovakvo resenje.

 

Poenta je da se na kraju dodje do, pa i preko Kii Three cifre - i tu moze fin popust da se izvuce, a i da se donese preko grane.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to veoma dopada i na osnovu datih specifikacija ubedjen sam da odlicno radi. Dizajn je po mom misljenju jako dobar. Jedina zamerka - odsustvo mrezica ili neke vrste maske za MID i HF. 

Kada dete udje u prostoriju sa tim zvucnicima (a oni se alaze na tipicnoj visini kao i vecina zvbucnika - ka donjoj osi) PRVO sto ce uraditi gurnuce prst u MID kalotu... Druga stvar koja ce se desiti da ce vecina dece kasnije, kada odrsali ne budu obracali paznju gurnuti flomaster u MID ili HF.

Mislim stavili su masku na SUB driver koji ima debelu membranu od 300 grama, i ono debelo kruto kobasica vesanje i da ga udaras decijom igrackom nista mu nece biti. A na ove osetljive drivere nista.  

Dodtno zastita od direktne sunceve svetlosti je isto neophodna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Meni se to veoma dopada i na osnovu datih specifikacija ubedjen sam da odlicno radi. Dizajn je po mom misljenju jako dobar. Jedina zamerka - odsustvo mrezica ili neke vrste maske za MID i HF. 

Овако нешто? :)

82TVmCC.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Majda said:

Pa da. To je to. Mozda izgleda manje atraktivno ali je dobra zastita. A i verovatno bolje zvuci zbog disperzije mrezice ili platna.

Da li je to originalna maska? Vidim ima logo N.?

Јесте, оригинална маска. Али како и све друго, кошта екстра. :)

Link to comment
Share on other sites

Verujem da nije preveliki izdatak u odnosu na prevenciju stete :)

(Cudi me jedino da Neumann ne isporucuje box sa maskom? Na taj nacin bi direkno skinuo odgovornost sa mogucnih (bespotrebnih) kriticnih ostecenja? U smislu - mi smo vam isporucili kompletan objekat sa preporukom koriscenja maske - koriscenje bez maske na odgovornost kupca. Ovako neki ishod je da je osetljivi kabinet isporucen bez maske i zastite i da to dolazi opciono.? To sto se dodano placa nije primarno)

Mislim da si se presao sto nisi kupio ove kabinete - i to u pure analognoj verziji bez silikonskog-botox DA/AD haosa

 

Link to comment
Share on other sites

Nije eksplicitno studijska oprema ocigledno. A i u tom slucaju su maske jos neophodnije - zbog male distance dugotrajnog slusanja. Nema jednostavno dovoljne distance da se zvuk iz vise izvora, od kojih su sva 3 oraktikcno u nekim oblicima horne ili horn zavrsetaka, "izblendira".

Dispreziona mrezica tu mnogo pomaze i odlaze zamor.

Link to comment
Share on other sites

To sto je neko resio da ih unese u dnevnu sobu, ne znaci uopste da nisu namenski iskljucivo studijska oprema. 

Sto se mrezica generalno tice, cak i kad su Hi-Fi zvucne kutije u pitanju, to zavisi od konkretnih kutija / proizvodjaca. Za neke proizvodjac kaze da su projektovane da se slusaju sa mrezicama, dok kod drugih eksplicitno kaze da je iste potrebno skinuti. Najcesce je u pitanju druga varijanta, cak i kad je projektovano da se koriste kao neki (kvazi) near-field "monitori".

A sto se studijske opreme tice, nesto se nisam nagledao studijskih kutija sa mrezicama.

Mogao bi ti da navedes neki primer, ako ga znas.

IMG_7253.jpg

 

Sound-Stage-Studio.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

To su relativno noviji proizvodi. Ranije su SVI zvucnici i studijski i kucni imali maske od skupog kvalitetnog specijalnog platna. Mada suku na srce tada se i pusilo po studijima. Danas mislim da je to zabranjeno?

Ovo na prvoj fotografiji ti nije nikakv studio nego na gomilu nabacana oprema u nekom hodniku - nisam siguran zbog cega je postavljena ta fotografija...

Te novije fotografije iz studija su cesto napravljene, zbog boljeg vizuelnog utiska, upravo bez maski. Ne znaci da ih u radnim uslovima ne koriste

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Delija said:

Da to nije nikakv studio vec fotografija game proizvoda razlicitih modela studio monitora. I normalno je da je fotografisano bez maski i nabacano na gomilu. Da se predstave jednostavno svi modeli i medjusobno uporede po izgledu i dimenzijama... A verovatno su svi i povexzani pa se nesto moze i konkretno isprobati...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zflazar said:

meni se veoma dopadaju, ima u njima nekog Dieter Rahms- Braun šmeka!

Da li je imao neko da sluša nešto od ovih dobrih ljudi iz bivšeg DDR STASI-a?

https://www.me-geithain.de/de/

 

Prije kupovine Neumann-a, drugi favorit su mi bili RL 904.Nisam ih kupio jer su bile malo veche cene , nisu imali lokalnog poddrsku u Makedoniju i Neumann su bili vishe nego dovolne.

Ako nekada sam primoran da promenim ovaj setap, bez nimalo razmislenja bi uzeo RL901K.

Hvala svima na lepe rechi oko sistema, i izvinenje zbog moj katastrofalni srpski jezik :)

Pozdrav iz Makedonije.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Igor_xxxx said:

 

Prije kupovine Neumann-a, drugi favorit su mi bili RL 904.Nisam ih kupio jer su bile malo veche cene , nisu imali lokalnog poddrsku u Makedoniju i Neumann su bili vishe nego dovolne.

Ako nekada sam primoran da promenim ovaj setap, bez nimalo razmislenja bi uzeo RL901K.

Hvala svima na lepe rechi oko sistema, i izvinenje zbog moj katastrofalni srpski jezik :)

Pozdrav iz Makedonije.

dobro došao na forum !

Pa mi stariji skoro da razumemo Makedonski jezik tako da se ne brini ništa ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...