Jump to content


Blue Note 80 godina postojanja


džonibigud

Recommended Posts

1 sat ranije, džonibigud said:

Pauza do 28.07. 2019. godine.

Kolege ako budem nabavio neki od prethodno navedenih albuma iz ove edicije obavestiću Vas kakav je kvalitet reizdanja. Zamoliću i Vas da učinite isto:)

thanx,nadajmo se samo da ce biti bolja no 75th izdanja..nataknem ih da ne kazem gde H.Hancock,B.Hutchersone sto sam pokupio iz nekih trampi,sve u celofanu po PS-u iz serije...

cisto FYI,neki odavde su nesto vec pokupovali od ovih iz 80th serije..fabricka pakovanja,sve,ploce sa grubim ogrebotinama,na vise primeraka :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, paja959 said:

thanx,nadajmo se samo da ce biti bolja no 75th izdanja..nataknem ih da ne kazem gde H.Hancock,B.Hutchersone sto sam pokupio iz nekih trampi,sve u celofanu po PS-u iz serije...

cisto FYI,neki odavde su nesto vec pokupovali od ovih iz 80th serije..fabricka pakovanja,sve,ploce sa grubim ogrebotinama,na vise primeraka :ph34r:

Zato sam i postavio temu da uštedimo jedni drugima novac. Ja sam imao sreće sa 75th izdanjima, dobro se čuju, kupovao sam ih odmah po izlasku. 

Za 80th seriju ne znam,  ovo su iz Tone Poet serije. Kupio sam do sada samo Sam Riversa. Oduševio sam se iskren da budem. Za ostala ne znam, kada saznam obavezno javljam, ja se ne ustručavam da kažem da sam kupio Vinyl neodgovarajućeg kvaliteta jer ne nameravam da ga se otarasim prodajom:)

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, džonibigud said:

Zato sam i postavio temu da uštedimo jedni drugima novac. Ja sam imao sreće sa 75th izdanjima, dobro se čuju, kupovao sam ih odmah po izlasku. 

Za 80th seriju ne znam,  ovo su iz Tone Poet serije. Kupio sam do sada samo Sam Riversa. Oduševio sam se iskren da budem. Za ostala ne znam, kada saznam obavezno javljam, ja se ne ustručavam da kažem da sam kupio Vinyl neodgovarajućeg kvaliteta jer ne nameravam da ga se otarasim prodajom:)

nije mi namera da kvarim nicije zadovoljstvo,nije se preciziralo tacno koji su naslovi u pitanju,al momak spominje rodbinu Blue Note 80th seriji,uz neka druga,dosta skupa,(re)izdanja,klasicne muzike..novopeceni vinilas,od cca 50LP-a sto pominje da je kupio u zadnjih 3 meseca,30% kaze da je,prakticki neupotrebljivo,ili je sa fizickim ogrebotinama,stamparskim greskama i slicno..ploce kupovane sa raznih mesta,na klasicno hajpovanje da ploce treba prati,odmah je uleteo pride i sa kupovinom RCM-a,i naravno priznao da se ni pedalj situacija nije poboljsla,ni sa upotrebom RCM-a...

sretno nam bilo svima...pogotovo pocetnicima....

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, džonibigud said:

Ja 75th imam sa većom nalepnicom i više teksta ne sa drugom, jednostavnijom. Tebe su verovatno razočarali naslovi i iz prvog, uslovno rečeno, presa 75th izdanja? 

59d3f883838bc_DSCN1562copyNALEPNICA1.thumb.jpg.506311f170445df7bcb327adbbcef7e5.jpg

59d3fba88d1e5_DSCN1566copyNALEPNICA2.thumb.jpg.b575a96f7967d312a1ad884d3cf7fab5.jpg

nisu ove vinjete,kolko se secam,,nadam se samo da su stucali na odgovarajucem mestu,i da se bar neko zagrcnuo dok je jeo krofne u fabrici u pauzi ..

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

nije mi namera da kvarim nicije zadovoljstvo,nije se preciziralo tacno koji su naslovi u pitanju,al momak spominje rodbinu Blue Note 80th seriji,uz neka druga,dosta skupa,(re)izdanja,klasicne muzike..novopeceni vinilas,od cca 50LP-a sto pominje da je kupio u zadnjih 3 meseca,30% kaze da je,prakticki neupotrebljivo,ili je sa fizickim ogrebotinama,stamparskim greskama i slicno..ploce kupovane sa raznih mesta,na klasicno hajpovanje da ploce treba prati,odmah je uleteo pride i sa kupovinom RCM-a,i naravno priznao da se ni pedalj situacija nije poboljsla,ni sa upotrebom RCM-a...

sretno nam bilo svima...pogotovo pocetnicima....

:wacko:

Početnici  kupili gramon od bar 1000-2000evra, ''da bude bar solidan'' i 20 ploča sa cd-a snimljenih iz čisto hipsterskih razloga jer su ga videli u nekom zenskom modnom časopisu koji krišom čitaju i saznali da je to baš in imati u kući ili ih (sto je počest slučaj) zayebava audiofilsko društvo i da prostis toliko kenjaju na svaki puc i ogrebotinu kao ranjeni da im prosto zao sto gramofon ne ume da ispise error.Ne shvataju da im je mozak u Error-u zvani snobizam.Mslm kad pročitam da ima Record Cleaning mashine od minimum 500e i 50 ploča jasna mi je  dijagnoza-il ga keca ga zena ili sef mobinguje , stomak prevelik za teretanu,pa kupio gramofon da se leči i ima o čemu da kuka...ma nek se nose u Mp3 odakle i stigose međ' vinilase...

Mslm naisao sam i ja na izgrebanu ploču,a novu ...pa sta,uglavnom hairlines.Pucka... pa sta kupio sam je zbog muzike koja je na njoj-valjda je glasnija od puckanja.Okrenes se nazad prema starim,solidno sacuvanim pločama gde su ti i očekivanja manja pa vozi dalje,ili lepo kupiš štapove za pecanje pa u prirodu.Ko trazi savrsenost,ima od stresa il ko zna čega OCD nek bega od vinila ko đavo od krsta,to mu je samo skraćenje puta do psihijatrije.Pogresnu je terapiju odabrao...kupi sinko CD tu je tisine na pretek i nista ne pucka.

Čitam i po stranjskim i po ovom forumu ljude koji od ploče hoće cist zvuk i higijeničan medij,ubijaju se od cišćenja ...pa ne mere.Cist je 30 sekundi nakon cisćenja i pohaban nakon 5 slusanja.Nije isti,prlja se stari i haba.Nisi ni ti isti ko pre 30g i 30kg,gramofonom patku očvrsnuti nećeš.

P.S.Jamie Oliver ima Sondeka,hteo bi da naglasim ko nije znao da kupi.

 

Vreme da posle dugo vremena otvorim novu temu...

Link to comment
Share on other sites

1000 ploca mi je Ok da se razmislja o nekoj RCM.Na 50 cista glupost i bacanje para,to se rucno opere/ocisti za par dana pa se za te pare udvostruci kolekcija. Verovatno neko nađe smisao u glancanju ploca veći nego u kupovini ploca.Ko ih već ima dosta naravno da mora da misli o odrzavanju,predpostavka i da ima solidnu glavu na gramofonu, odrzava pazi i mazi i gramofon i ploce...već sve po redu,ali sve to u nekom vremenu dođe.Brzo i instant,narocito zbog mode ...neće ljubav dugo da traje.

 

edit.obzirom da sam otvorio novu temu molim moderaciju da ovu rastereti prebacivanjem postova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...