Jump to content


Preporuke za Mini PC


nkrgovic

Recommended Posts

Treba mi neki mini comp, nesto za softverski firewall. Tipa :

- Sto manje kuciste (Intel NUC, Alix.... tako nesto - bitno mi je da bude malo, moze da ima power brick )
- X64 CPU, 2GHz quad-core, AES-NI (Nesto na tu temu, mada mi je AES-NI prilicno bitan )
- 4GB RAM
- 2x1Gbit network (Intel i210 ili slicno - ne Realtek). Moze i vise od dva, super ako ima vise od dva.... ali je bitno da ima bar dva mrezna porta.
- SD Card ili nesto slicno (treba mi 16GB storage max... ;) )

Za sada gledam Alix, ali nema kuciste, a i realno je slab, pa rek'o mozda neko ima drugu ideju. Ima tih Intel, Asus, Gigabyte i slicni masina ali su sve em Realtek em 1x1Gbit i nema ni slot za vise. Ima SuperMicro, to mi je vrh, ali to je mnogo para. ja bi nesto tipa... do 30,000-35,000 RSD, recimo. Cenio bih predloge, posebno one nabavljive u Beogradu, bez da se cimam sa carinom i slicnim akcijama....

 Racunam da ima ljudi koji su uzimali ovako nesto za media player, pa mozda mogu da podele iskustva. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije Supermicro toliko skup, zavisi sta.

Npr X11SSV-Q,LGA1511, MiniITX, Dual Intel LAN, SO DIMM, 12v input za napajanje. Cena oko 190e, plus CPU. E sad, kod nas sigurno nema, ali Madjari mozda mogu da nabave.

A sto da ne neka Asus, Gigabyte miniITX, i da se uzme Dual LAN PCI-Ex4 (i350-T2) za 50e na AliExpress-u i eto 2x1G mreze. To je i najjeftinija varijanta.

Link to comment
Share on other sites

 Nije SuperMicro toliko skup, slazem se - samo se ceka. Meni je trenutno pitanje sta ima da se uzme odma, osim Alix proca u Netiksu (koje me brineda su spore).... Ako cu da narucujem, gledam ovo:

https://www.supermicro.com/en/products/system/Box_PC/SYS-E50-9AP-N5.cfm

 Deluje skroz elegantno resenje. Ono sto me muci su performanse, i vreme cekanja, koje ce biti sigurno mesecak dana.... Zato i razmisljam ima li nesto brze. Ne bi da uzmem nesto mnogo skuplje, a slicnih performansi, to mi je jedini constraint, osim dimenzija - ne bi neku veliku kutiju. Ovo mi je fino malo... :)

 Inace, masina nema neki audio, ali za neke audifilske primene, uz npr. DaPhile Linux ima i ovo:

https://www.supermicro.com/en/products/system/Box_PC/SYS-E50-9AP-L.cfm

 Sto mislim da bi bilo super resenje za externi USB DAC, bar onima kojima je R-Pi reslab, ili bi nesto skockano pa im Arm ne igra ulogu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde da malo zloupotrebim temu. Kako stoji stvar sa Mini PC Barebone (BRIX)-Gigabyte, Asus VivoMini Barebones i sličnim? Da li je neko imao praktičnog iskustva?
Da li radi bez štucanja Win7, Foobar, Gom player i BS player? Puštao bih 1080p filmove, maksimalno, i muziku?

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je bitan i za filmove, win10 podiže za par sekundi, podržava 4K, ali ...

Uvijek ima neko ali...

Prouči specifikacije jer ima neki matrak sa tim hdmi izlazom. Meni to nije bilo interesantno pa se nisam udubljivao. Ali ima nekakva kvaka za te visoke rezolucije.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Linux не може да пушта филмове?

Može, ali mator čiča naviko na Gom i BS player.

 

44 minuta ranije, Toza said:

Ako ti je bitan i za filmove, win10 podiže za par sekundi, podržava 4K, ali ...

Uvijek ima neko ali...

Prouči specifikacije jer ima neki matrak sa tim hdmi izlazom. Meni to nije bilo interesantno pa se nisam udubljivao. Ali ima nekakva kvaka za te visoke rezolucije.

Zato sam i počeo da pišem na ovoj temi. HDMI mora da pušta video bar 1080p bez štucanja, i audio bar 5.1 zvuk! Nije mi bitan 4K, to je za mlađe.:D

To su moji minimalni  kriterijumi (zahtevi) i zato bih voleo da pročitam što više iskustava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...