Jump to content


Apple AirPods Gen.2


DejanM

Recommended Posts

Kupio sam ove BT sluske uglavnom zbog toga sto imaju ugradjen i mikrofon a to je ono sto mi treba za poslovne video konferencije - firma je uvela nov sistem za Video Conferencing pa mi je bilo potrebno nesto u sta moze i da se prica i da se slusa. Ocekivanja nisu bila velika ...

AirPods su izuzetno prakticne jer im i mikrofon dobro radi (dobro se cuje na drugoj strani veze) dok je integracija sa Apple spravama jednostavna i brza. Povezao sam ih preko BTa i sa mojim Panasonic TVima i sa Win10 masinama. Sve to radi bez problema.

Medjutim ono sto me je najvise iznenadilo jeste kvalitet reprodukcije muzike. To nije Hi End ali je zvuk sasvim pristojan, sa nesto naglasenijim visokim tonovima. Nivo detalja je sasvim ok. Prostornost zvuka je mozda najveca mana i po tome se najlakse uoci razlika u odnosu na skuplje i bolje sluske sa kablom. Pored toga bi se mozda mogao pomenuti nesto tanji bas, ali je on solidno definisan.

Domet BTa na njima je iznenadjujuce veliki: otisao sam iz dnevne sobe u kom mi je ostao telefon (iPhone) do spavace sobe, a to je nekih 10-tak metara i nekoliko betonskih zidova dalje, i kvalitet zvuka se nije promenio. Nije bilo ni prekida. A slusao sam  snimak u 24/96 formatu.

Pocinjem da shvatam zasto klinci ne razumeju zasto neki ljudi kupuju skupe slusalice, pa jos skuplja pojacala za njih, pa skupe izvore zvuka ... kad se sve zavrsi sa telefonom i ovakvim malim sluskama. Nema kabla a mozete sa njima i da pricate. Izuzetno su prakticne a design je prva liga. Ovo je jedan od boljih Apple proizvoda u zadnje vreme ...

Link to comment
Share on other sites

Хвала на овоме.

Откако сам изгубио у бусу (ОК, заборавио на седишту) Shure 535, остао сам без бољих портабл слушалица, а ово је потенцијална опција. Реци ми, дали лако испадају из уха? Пробао сам их у Apple Store-у, али то се не рачуна, 5 минута.

Свакако, пробао сам и Sennheiser Momentum True Wireless, и то је било мало (ОК, велико) разочарење.

Једна опција ми је опет Shure 535, али сада долази и са обичним каблом, и са "bluetooth" каблом, тако да могу да се користе као бежичне.

Што се тиче твог коментара око скупљих слушалица... AKG-ов flagship је својевремено био $239. AirPods су $159. То што су цене отишле генерално у стратосфери је сасвим друга прича.

П.С. Скоро сам наишао на рецензију Wilson-овог WAMM-a. У 1983, коштао $35,000 (са 2 сабфувера). Ако се то корегира за инфлацију, то је сада ~$158,000. Њихов нови flagship WAMM Master Chronosonic, кошта $685,000 (без сабвуфера). Хтедох да кажем, нису ни $159 баш мачји кашаљ.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se: 159 eurica nije malo. Pogotovo ne za sluske koje ce se samo povremeno koristiti - sto je moj slucaj. Ako se medjutim stalno nose i koriste u prevozu, na ulici, itd. onda to mozda i nije losa opcija i pored cene. To moras sam da odlucis ...

 

Sto se ispadanja tice: ja nemam taj problem. Stoje dobro. Svidja mi se i Apple koncept leve i desne slusalice (tesko ih je pomesati s obzirom da u case mogu samo da se stave na jedan nacin: leva u levu rupu a desna u desnu. Kada AirPods priblizite iPhone-u, onda na telefonu mozete da definisete sta se desava kada dva puta lupnete po levoj a sta kada to uradite po desnoj slusalici: sledeca pesma, start/stop, itd. Jako dobro osmisljen proizvod.

P.S. Povezao sam ih sa Win10 masinom na kojoj imam JRiver instaliran. Onda sam definisao pod JRiverom opcije za njih i slusao muziku preko AirPods - jeste malo perverzno ali me je zanimalo kako ce to da svira. Nisu se obrukale ....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zadovoljan korisnik vec vise od pola godine. Iznenadjen sam bio pre svega funkcionalnoscu, a zatim i kvalitetom reprodukcije.
Zvuk je zaista odlican, uzimajuci u obzir relativno niska ocekivanjs od njih.
Ja ih koristim pre svega kao BT za kola, malo redje za muziku.
Iz usiju ne ispadaju. Mozda svega jedan-dva puta da mi se to desilo za 7 meseci i to u nekim polu-lezecim polozajima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...