Jump to content


IG Gent I Sony resiver


Kivu87

Recommended Posts

Opet ja sa mojim problemom...

Elem, posedujem Sony resiver i Iq Gent zvučne kutije i dešava se sledeće...

Jedan zvučnik krči, visokotonac, kada pustam preko tape (Chromecast audio), aux(pc povezan preko USB Dač) I cd...

Pustim muziku i krči, prebacim na tuner, proradi zvučnik odlično, vratim na tape, aux it'd...I sve radi neko vreme kako  treba...

Napominjem da su zvučnici servisiran u servisu u Cara Dušana, po rečima majstora Naše sve je ok sa njima....

Dakle na tuneru radi kako treba, ovako zeza...

Hvala na pomoći unapred....

Predlozite slobodno majstora gde bih mogao da otklonim kvar ...

Link to comment
Share on other sites

Malo si konfuzno opisao o čemu se radi. Nije baš logično da samo visokotonac krči a kažeš da su zvučnici servisirani i da su u redu.

Kvar je negde u risiveru (koji je model), može biti recimo u selektoru za izbor ulaza, a mogu biti loši interkonekt kablovi ili sami konektori na risiveru.

Može svašta da bude, moraš postupno da probaš jedan po jedan ulaz pa da vidiš kako se manifestuje.

Link to comment
Share on other sites

Prvo isključi (odspoji fizički) chromecast ,pa na taj tape ulaz spoji cd player i slušaj dali se isto dešava . Ako je sve u redu znači da je reciver ispravan , pa problem traži u samom chrome castu ili njegovoj konekciji sa dacom i reciverom . Kao što je Zek  napisao malo si komfuzno opisao kako je to sve pospojeno. Zvučnici s tim nemaju nikakve veze jer kao što veliš na tuneru rade bez problema .Aj točno napiši što si kako i na što spojio .Btw koji je crome , sam za audio ili  II za audio i video .

Link to comment
Share on other sites

Samo za audio( Chromecast je nov novcijat, kupio i dobar aux RCA us njega) ma to već duže vreme pravi problem, ja sam i odložio ceo taj sistem ali bih sada da sredim to.

U sustini, krči samo visokotonac i, probao sam više kablova i više načina povezivanja, menjao uređaje i ulaze, opet se isto sve dešava.

Jedino gde zvučnici rade bez krcanja visokotonca jeste na tuner sekciji.

Tako da je pretpostavljam resiver, u pitanju je stariji Sony Gx 79ES, nije ne znam kakav resiver, ali je u mint stanju tako da bih ga profesionalno servisirao...

Link to comment
Share on other sites

Dakle obzirom da je tuner sekcija sastavni dio recivera ( nije spojen činčevima-nego je direktno spojen unutar njega ) problem je u selektorskom dijelu (tape , cd  aux ) . Ponavljam  spoji cd  na bilo koji od tih ulaza i ako se dešava ista stvar nosi ga u servis . Crome za to vrijeme  makni iz sistema .Može bit da je obzirom na godinice "otišao " neki kondić na selekciji ulaza pa dok ima kapaciteta svira normalno a kad se "isprazni" dobije živčani prolijev . Tako češ eliminirati cromea kao eventualnog krivca i sve će ti se kasti .;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...