Jump to content


Sestrin gramofon


pompi

Recommended Posts

Na prvi pogled radi. Mozda sve lepo ocistiti, pritegnuti i podmazati. Nova glava verovatno, na znam koja je ova. Rucica mi je bas retro, valja li ako radi ili je menjati? Dobro bi mi doslo misljenje nekog iskusnog entuzijaste. Ne bih ovo prodavao, ima sentimentalnu vrednost. Mozda bih ga sredio. Hvala.:cheers

Link to comment
Share on other sites

Pomislio sam da bi to bio dobar gramofon ako bih ulozio 200e+-, promenio rucicu, stavio novu glavu sa iglom i neki entuzijasta proverio mehanizam i nastelovao sve to za majstorsku dnevnicu.

Nasao sam da je to Perpetuum Ebner PE 2010, koga je Dual tamo nekih 40ih, ako sam dobro razumeo, potisnuo sa trzista, iako je po nekim misljenjima radio i bolje od samog Duala. Tezak je kao tuc, unutrasnjost metalna.

Hvala u svakom slucaju na nesebicnoj podeli misljenja, mozda se javi jos neko.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, pompi said:

Pomislio sam da bi to bio dobar gramofon ako bih ulozio 200e+-, promenio rucicu, stavio novu glavu sa iglom i neki entuzijasta proverio mehanizam i nastelovao sve to za majstorsku dnevnicu.

Nasao sam da je to Perpetuum Ebner PE 2010, koga je Dual tamo nekih 40ih, ako sam dobro razumeo, potisnuo sa trzista, iako je po nekim misljenjima radio i bolje od samog Duala. Tezak je kao tuc, unutrasnjost metalna.

Hvala u svakom slucaju na nesebicnoj podeli misljenja, mozda se javi jos neko.

Vidi, uvek može da se sredi baza mehanički, očisti, podmaže, izbace nepotrebne poluge za automatiku ručice, doda nova ručica i glava. Za novu ručicu verovatno mora i plinth novi da se napravi i nabavi neki mat za tanjir. Problem može biti zamena gumenog rolera za pogon tanjira ako se osušio. Kutija se ošmirgla i lakira/voskira i bude bolje nego novo.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

Za novu ručicu verovatno mora i plinth novi da se napravi i nabavi neki mat za tanjir. Problem može biti zamena gumenog rolera za pogon tanjira ako se osušio

Iako nisam strucnjak pretpostavio sam da bi ovakvi problemi mogli da isplivaju.

 

4 minuta ranije, zflazar said:

izvini ali izgleda kao priručnik za bacanje para kroz prozor.

Ma, jasno. Razmisljao sam da bi mozda bilo isplativo uloziti a dobiti dobru mahinu. Mi smo prvi vlasnici, tezak je, deluje stabilno.. Rekoh, dal' je bolje za te pare kupiti nesto, kao npr. ovo sto si ti predlozio, ili uloziti u ovaj. Pomislio sam da bi mozda ulaganjem dobio stvarno dobru spravu ali posto nisam strucnjak prvo sam podelio razmisljanja sa vama. Nije mi do kupovine. Imam nesto sto mi sluzi i do daljnjeg ga ne menjam a ovaj stari sam sinoc prvi put iskoristio u svrhu lepkiranja ploca. Hvala u svakom slucaju svima.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pompi said:

Pozdrav, Krco. Kako je?

Nije lose  :)

Koliko sam video uglavnom se koriste neki bolji modeli sa idler pogonom, za ovakve sa 10" tanjirem svi pricaju da se ne isplati raditi bilo sta.... ne znam kakav je tvoj Ebner kad se ispod otvori ali gledao sam moj Garrard sp25mk4 i mehanika izgleda .... pa komplikovano a tanjir i motor nista posebno... razmisljao i ja isto kao i ti ali odustao....

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Krca44 said:

razmisljao i ja isto kao i ti ali odustao....

Lepo je kad covek ima koga da pita.

 

5 sati ranije, RingeRaja said:

Kupi sestri valjan gramofon da sluša ploče

Sestra ne slusa ploce poslednjih 40 godina :), razmisljao sam da sebi nabudzim "mahinu" :D

5 sati ranije, RingeRaja said:

ovaj posadi negde kao deo nameštaja.

Poceo sam sa lepkiranjem tako da je za to dusu dao.

Obzirom da je dovoljno iskusnih clanova rezonski dovelo moje razmisljanje u pitanje, zavrsio sam sa tim.

Hvala svima, da ste zivi i zdravi :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...