Jump to content


National Panasonic zujanje


Engine

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sad vidim, u pravu si! 

Pogledaj crnu zicu koja sa kucista baterija vodi u radio, ne vidi se na slici gde je spojena. Ona bi trebala da ide na neki od elektrolitskih kondenzatora, direktno ili vodom na plocici. Taj kondenzator na koji ona vodi je prvi osumnjiceni.

Takodje, plava zica koja ide od napajanja u radio, ispod plocice. Trebalo bi je proveriti, kuda ide i sta spaja.

Link to comment
Share on other sites

To je vrijeme proboja na svetsko tržište Japanske elektronike, kada su morali imati duplo bolji proizvod za istu cijenu. Ovaj malac je samo dio toga. Većina komponenti je Made in Japan, ne kao sada preskupe HiFi komponente iz recimo Engleske, kojima je većina elektronike u njima ne košta zajedno ni 10 dolara.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zexx said:

Druže, blage veze nemaš o elektronici, a pokušavaš sam da popraviš prepotopski uređaj preko dopisne škole, neće to ići...:rolleyes: Ponudio ti čovek da popravi za džabe, spakuj to i pošalji, pa da odmorimo svi malo...:heat

Oštro, oštro...

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2019 at 11:20 AM, mutayu said:

Ajde spakuj to i posalji ovamo, dobices ga, ako je moguce ispravnog nazad, besplatno naravno. :D

Samo nemoj nista da prckas!

Hvala ti Mutayu!

Međutim bilo mi je komplikovano da ga šaljem za Srbiju, dao sam ga lokalnim majstorima. Rezultat- totalni debakl, promijenjen trafo, povađeni originalni nosači trafoa i selektor napona, strujni kabal direktno vezan sa trafomom. Više ne zuji, ali mislim da je sad zvuk dosta gori, stanice slabo prima... ma razočaran sam potpuno, zato sam i tražio mišljenje na forumu...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RingeRaja said:

Otišao trafo, drugačije nije ni moglo.

Koristi ga ovako kao što je iznad napisano i to je to.

Ma uopšte nije poenta u korišćenju, imam Naim strimer koji koristim za slušanje radija. Jednostavno sam htio da popravim stari tranzistor, da bude u ispravnom stanju. Ispalo je da to nije tako jednostavna misija.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Engine said:

Ma uopšte nije poenta u korišćenju, imam Naim strimer koji koristim za slušanje radija. Jednostavno sam htio da popravim stari tranzistor, da bude u ispravnom stanju. Ispalo je da to nije tako jednostavna misija.

Jesi li sacuvao stare delove?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mutayu said:

Verovatno radio moze da se dovede u izvorno stanje popravkom originalnog trafoa. Ako ti je bas stalo. Ali sad vec pocinje da se postavlja pitanje isplatljivosti cele akcije.

Ko zna sad šta je ugrađeno unutra kad tako loše radi. Jedino ispravno je ugraditi odgovarajući trafo i DC stabilizator potrebnog napona ( ili makar CRC filter), sve ostalo je loša improvizacija. Verovatno ni originalni trafo nije valjao.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, RingeRaja said:

Dovesti originalni trafo u izvorno stanje je em skupo, em nije lako.

 

Koliko vidim uređaj se napaja sa 3x1,5V, znači dovoljno je napajanje za mobilni 5V 1A.  Samo treba jedan USB  konektor ugraditi i povezati sa +- kod baterija, koristiti bilo koji USB kabal. Voditi računa da se ne priključuje eksterno napajanje kad su unutra baterije i dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...