Jump to content


Koji su ovo zvucnici


peravsp

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Ma nema sanse,kod njega je osnova kvadrat a kod ovog romb.

Sto kaze zflazar samo neka sviraju. Cekam da mi stigne scandyna pa da ih prikljucim. U nekom trenutku cu sigurno da skinem mrezicu i da vidim o cemu se radi. 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, RingeRaja said:

Ako je Rowena kupio si kutije koje vrede ohoho za šaku kikirikija.

Rade li kako treba?

Prikljucio sam ih, cisto radi provere, preko aktivnog suba. Znam da nije merodavno ali sam hteo da poslusam da li su probili itd. Sve je ok rade super. Kad stigne pojacalo onda ce biti pravi test.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Sigurno je taj, pitam se samo kakva li je muka naterala prodavca da ga se reši za 40e...:rolleyes:

https://www.stereotec.ch/rowen-s6

Jbg-a,ajd sad.Trebale coveku pare za burek s' mesom,jogurt.mleko....:D.Lice mi na neke Rowen modele,ne striktno na symphony,mislim cena im je za nove bila sitnica.:D

Koje god da su ,za 4500din ,nema smisla ni pretrazivati....samo vozi i uzivaj.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 sati ranije, Zexx said:

Ma nema šanse, guglaj Philips Tweeter Speaker AD 0140 T8, pa uporedi...

Ма џабе    :ruganje  упоређивање.

 

1 sat ranije, zflazar said:

Ma ovo je Avantgarde duo. Ili Martin Logan. Garant.

Ма јок, Буба Корели лимитид едишн. :D

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, giZ_Mo said:

Скретница је 6/12dB. Нацртај шему исте.

Moracu malo da proucim. Samo sam jednom samostalno radio refresh. Interesuje me da li zamenski kond mora imati iste vrednosti kao i stari i da li mora biti isti tip (kao blok) ili moze neki drugi

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, peravsp said:

Ok. Mada nigde ne mogu da nadjem od 150v :( moze li neka visa vrednost

Ma ne moraš ništa menjati, eventualno ako nađeš neki 4,7uF polopropilen, ali on će biti veći od tog MKT pa je pitanje da li će moći da se ugradi. Imaš jeftino u Silkenu Phillips MKC 1uF 100V (plavi), treba ti 5kom. po skretnici vezano u paralelu, naravno opet ako može da se ugradi. Obzirim na nisku cenu zvučnika, pitanje je da li se isplati recimo ožičiti sa nekim boljim kablom. Vandenhul CS12 je 5 eur metar jedna žica, a idu po dve do svakog drivera i do konektora. Možda treba zameniti i konektore. Mislim da zbog estetike svakako treba ošmirglati furnirane delove i prelakirati. Sve zajedno bi koštalo više nego što si dao za zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Nixie said:

Ma ne moraš ništa menjati, eventualno ako nađeš neki 4,7uF polopropilen, ali on će biti veći od tog MKT pa je pitanje da li će moći da se ugradi. Imaš jeftino u Silkenu Phillips MKC 1uF 100V (plavi), treba ti 5kom. po skretnici vezano u paralelu, naravno opet ako može da se ugradi. Obzirim na nisku cenu zvučnika, pitanje je da li se isplati recimo ožičiti sa nekim boljim kablom. Vandenhul CS12 je 5 eur metar jedna žica, a idu po dve do svakog drivera i do konektora. Možda treba zameniti i konektore. Mislim da zbog estetike svakako treba ošmirglati furnirane delove i prelakirati. Sve zajedno bi koštalo više nego što si dao za zvučnike.

Nije to problem odraditi (sto se tice estetike). Sto se tice ozicenja trebace mi malo vise kabla jer ima 2 tvitera po kutiji. Mada sam dobio 16m kabla , s debelim presekom, uz zvucnike. Mozda bih mogao njih da iskoristim. Jedino mi je za tu skretnicu, jer nisam dovoljno strucan  :). Pojedinacni kond bih mogao da zamenim ali to sto si spomenuo je malo komplikovanije cini mi se.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, peravsp said:

Nije to problem odraditi (sto se tice estetike). Sto se tice ozicenja trebace mi malo vise kabla jer ima 2 tvitera po kutiji. Mada sam dobio 16m kabla , s debelim presekom, uz zvucnike. Mozda bih mogao njih da iskoristim. Jedino mi je za tu skretnicu, jer nisam dovoljno strucan  :). Pojedinacni kond bih mogao da zamenim ali to sto si spomenuo je malo komplikovanije cini mi se.

Ništa nije toliko komplikovano, ali zahteva vreme. Kondenzator mora biti takvih dimenzija da može stati na tu pločicu skretnice, a treba da bude kvalitetniji od tog postojećeg. Ne isplati se uzimati ništa skupo, recimo par kondenzatora Mundorf Mcap Aluminium EVO Oil 4,7uF košta sa poštarinom otprilike 30 dolara.

https://www.ebay.com/itm/1-pair-2pcs-of-Mundorf-MCap-EVO-Oil-Capacitors-350-650V-all-values/162343385600?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=461371557482&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Najveći posao je oko šmiglanja i lakiranja, moraji se skinuti driveri i ostatak kutije dobro zaštititi.

Ožičenje:  za bas  i do konektora na kutiji VDH CS12, do visokotonaca može i jeftiniji CS18. Sve zavisi od toga koliko para i vremena želiš da potrošiš.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...