Jump to content


Zaštitne mrežice


Body

Recommended Posts

On 19.6.2019. at 15:09, Body said:

Zdravo svima da li neko zna ko bi mogao da mi napravi zaštitne mrežice za zvučnike ja sam u Beogradu.

Napraviš sam, kupiš letvice, lepak, šrafove i spej lak mat crni kod nas, držače i platno na aliexpress. Može i od medijapana na CNC-u da ti urade ramove, samo ofarbaš i navučeš platno, zalepiš sintelanom platno i izbušiš otvore za držače. Daj sliku tih zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Nixie said:

Napraviš sam, kupiš letvice, lepak, šrafove i spej lak mat crni kod nas, držače i platno na aliexpress. Može i od medijapana na CNC-u da ti urade ramove, samo ofarbaš i navučeš platno, zalepiš sintelanom platno i izbušiš otvore za držače. Daj sliku tih zvučnika.

Ne mora baš do Kine po platno...;)

https://www.elementa.rs/proizvod/21302/materijal-za-oblaganje-zvucnih-kutija

Link to comment
Share on other sites

To je kao neki tanki i elastičniji etison.

bas16.jpg

Imao sam prilike da vidim neke izrazito tanke, elastične i porozne materijale u radnjama koje prodaju tekstil na metar. Možda tu pogledati na par mesta i odabrati neki baš zvučno propustan.

Ima jedna dobra radnja u Balkanskoj iznad raskrsnice sa ul. Kraljice Natalije.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Father said:

To je kao neki tanki i elastičniji etison.

bas16.jpg

Imao sam prilike da vidim neke izrazito tanke, elastične i porozne materijale u radnjama koje prodaju tekstil na metar. Možda tu pogledati na par mesta i odabrati neki baš zvučno propustan.

Ima jedna dobra radnja u Balkanskoj iznad raskrsnice sa ul. Kraljice Natalije.

Ma znam za taj materijal, moj "pokojni" Carvin gitarski combo je bio "obučen" u sličan itison.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Nixie said:

Napraviš sam, kupiš letvice, lepak, šrafove i spej lak mat crni kod nas, držače i platno na aliexpress. Može i od medijapana na CNC-u da ti urade ramove, samo ofarbaš i navučeš platno, zalepiš sintelanom platno i izbušiš otvore za držače. Daj sliku tih zvučnika.

Ne treba bušiti rupe za nosače .Jednostavnije je kupiti "muški i ženski " čičak pa jedan zalijepiti na kutije , drugi na mrežice i pričaq završena . Ostalo kao što si rekao, šarafi mu ne trebaju. ;)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, black coffe said:

Ne treba bušiti rupe za nosače .Jednostavnije je kupiti "muški i ženski " čičak pa jedan zalijepiti na kutije , drugi na mrežice i pričaq završena . Ostalo kao što si rekao, šarafi mu ne trebaju. ;)

Može i tako, ali ako već ima rupe na kutiji, obično su "ženski" delovi u kutiji čitavi a "muški" na maskama polomljeni, to je tako, šta ćeš. Zato nađeš na aliju slične pa samo "muške" koristiš.:D

PS

Ja koristim čičak traku, nekako mi jednostavnije bilo.

Link to comment
Share on other sites

Ja već neko vreme tražim ko će napraviti pristojne metalne mrežice za zvučnike, slične onima što idu na autozvučnike, ima ih i na nekim HiFi. JBL Control One ima takve npr...

Trebaju mi da štite kalote od dečijih prstiju i letećih igračaka.

Lako ja to skinem kada bi da slušam neometan zvučni signal od drajvera do mene (i kada ih oteram sve od kuće). :P

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Što onda komplikuješ čoveku? :P

Kupio sam kineske nosače maski sa namerom da ih ugradim, ali mrzelo me da bušim rupe, ako slučajno negde pogrešim, otkinem furnir pri bušenju iz ruke itd. nema ispravke. Odlični su , metalni i gumeni deo, ali ostaće mi za nešto drugo.

Evo ovakvi su samo mnogo jeftiniji na aliju

https://www.elementa.rs/proizvod/34839/drzac-prednje-maske-zvucnika

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Bilo je nakad u elementi sećam se dobro, ali sad vidim da nemaju, možda ima Kanibal ili neko drugi.

PS

ima Proelektronik Niš, ali samo vopla, crno nemanju na stanju.

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Elementi za montažu/Ispune i obloge za zvucne kutije/

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Nixie said:

Kupio sam kineske nosače maski sa namerom da ih ugradim, ali mrzelo me da bušim rupe, ako slučajno negde pogrešim, otkinem furnir pri bušenju iz ruke itd. nema ispravke. Odlični su , metalni i gumeni deo, ali ostaće mi za nešto drugo.

Evo ovakvi su samo mnogo jeftiniji na aliju

https://www.elementa.rs/proizvod/34839/drzac-prednje-maske-zvucnika

Zalepiš magnete na ćoškove

https://www.kupujemprodajem.com/Industrijska-oprema/Ostalo/neodijumski-magnet-5x5x1mm-18866220-oglas.htm?filter_id=120586

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...