Jump to content


Predlog za projekat za zvucne kutije...


maxa

Recommended Posts

Pogrijesio sam sto se tice zapremine , zaboravio sam ... cini mi se da je v13 30 lit a v17 55 lit , koji ide od 29 hz kolko se sjećam ... mrzi me sad da trazim , nisam siguran . Cuo sam dosta visaton projekata i veci problem sa ovim malim mid bas drajverima vidim u srednjem opsegu .

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, jagermaister said:

Pogrijesio sam sto se tice zapremine , zaboravio sam ... cini mi se da je v13 30 lit a v17 55 lit , koji ide od 29 hz kolko se sjećam ... mrzi me sad da trazim , nisam siguran . Cuo sam dosta visaton projekata i veci problem sa ovim malim mid bas drajverima vidim u srednjem opsegu .

v 17 , 55l  ide do 29 Hz ...? To postoji ?  Pa , to je onda sub . Moje 15 " - ne idu ispod realnih 45 Hz , a ovde midbasici od 7 " idu u sub podrucje ...Doduse , svasta je moguce ...

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, milovan1963 said:

v 17 , 55l  ide do 29 Hz ...? To postoji ?  Pa , to je onda sub . Moje 15 " - ne idu ispod realnih 45 Hz , a ovde midbasici od 7 " idu u sub podrucje ...Doduse , svasta je moguce ...

Bile su velike za moju sobu , zato sam ih i prodao ...

CAM00889.jpg.1a3cc2b1dc2fa55f37b0aec560781538.jpg

post-1004-0-64784700-1328473834.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, payal'nik said:

Боки је емигрирао, не верујем да ће бити од користи..
Може столар бити већи проблем од скретнице..

Vidim ja Borisa često , ne može on bez H.Novog . :lol: Finish sb acoustica je uradjen extra , drug ima u planu jos jedan model od dotičnog . Zlatko iz Tivta takoodje radi pedantno a za ostalo ... kad se krene ide to ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, payal'nik said:


Опет се враћамо на базичне ствари, ТЅ параметри, ефикасност драјвера.. све то утиче на крајњи исход.. није тешко да драјвер од 5 цола свира ниже од 15-це.. али који притисак прави и уз колика изобличења..

jeste , napucaju se mali drajveri da idu ispod svoje Fs i dobijes mumlav bas, uz odusevljenje kako nisko idu...Tek posle shvatis sta je sta . Realno , to ne bi trebalo spustati ispod bar 100Hz , sem spasavanja od izoblicenja , produzio bi i zivot vesanju od preterane ekskurzije... 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, payal'nik said:


Прича се да је у међувремену од столара еволуирао у конструктора..
Неки се куну у његове звучнике, али мислим да он није у фазону самоградитеља који деле своје пројекте, више је то једна комерцијална прича..

aha, kapiram... a jel bi mogao npr. da on odradi kutije po nacrtu i unutra napakuje vec spremne drajvere i skretnicu? ...sta znam mozda ako zna da sastavi skretnicu po nacrtu još bolje...

Link to comment
Share on other sites

...razumem o cemu mi govoris, ali dovoljno sam dugo i sam u hi fi ju i slusao mnogo mnogo zvucnika...izmedju ostalog  i nekoliko kutija iz samogradnje i to su cak neke bile irad domacih konstruktura koji imaju neko ime medju audiofilima...ali uprkos tome meni je nekako taj audax zvuk drag i specifican za moje uvo pa sam hteo neku ‚‚varijaciju na temu‚‚... sa scan speak visokotoncem.(sto se ispostavilo nemogucim upariti, zar ne?) To je sto se slusnog iskustva tice, a konstruktorskog i elektronskog nemam, pa sam zato pokrenuo ovo temu gde se ispostavilo  da ima bas dosta strucnih ljudi i kolega audiofila koji hoce da pomognu! 

Link to comment
Share on other sites

On 18.6.2019. at 15:25, Father said:

Audax deluje interesantno i mirno sa finom mogućnošću uklapanja i sa jednim i sa drugim visokotoncem.

AUDAX HM170Z0

41xWvrEGBnL.jpg

I ja se malo začudih na konstataciju u vezi uklapanja. Ja predložih još u prvom svom postu.

Što se basa tiče. Tu uvek može da se ide na neki skromniji  ili jači sub. Ja bih svakako pokušao da izvučem "pun opseg" koliko je moguće na dole pa čak i uz pomoć sobne akustike, pa ako ne ide samo sa kutijama, onda bih uveo sub uz malu ili nikakvu korekciju skretnice na basu.

Slišao sam kod jednog kolege sa foruma vrlo malene kutije izvanrednog zvuka, koji dopunjeni subom zaista daju mnogo muzike.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::thumbsup2 To Lines...bice nesto od ovog zamisljenog projekta.... Ja nisam ljubitelj subova... Izbegavam ih baš... Volim da kutija uvek ima basa, ne onog sub basa cak i na losijim snimcima sto bi se reklo...ono da malo dodaje prostora ali sub ne. Vise mi je bitan prostor tj velicina scene... visina, sirina dubina.  Zato sam i isao na malo veci bookshelf. Pa i ono jako bitno to sve za sobu od 16 kvadrata s mogucnošću odvajanja od zadnjeg zida 60cm i od bočnih 120cm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...