Jump to content


gde naručiti/napraviti kutiju od mumetala?


zflazar

Recommended Posts

da li u Srbiji postoji adekvatan izvor mumetal-lima debljine 1-2mm?

imam umetničku ideju da probam da napravim oklop od mumetala za stepup transformator gde za sad interferenciju sa transformatorima iz sistema rešavam tako da sam odmaknuo trafo po principu trial/error-a na "najtiše mesto".

Ponukan iskustvom sa Nagatronovim stepupom koji ima pojačanje od 100x a bešuman je kao prdež na roditeljskom sastanku mislim da ne bi bilo van pameti pokušati napraviti dodatnu mumetal kutiju u koju bih mogao staviti Cottera.

znači pitam znalce da li ima konkretna adresa za mumetal lim ili da se poslužim Amazonom ili sličnim online izvorima?

link služi samo kao ilustracija:

https://www.amazon.com/MuMETAL-Magnetic-Shielding-Thick-Sheet/dp/B017ABLYRO?ref_=mw_olp_product_details

Link to comment
Share on other sites

Kolika je veličina željene kutije za oklapanje stepup trafoa?

Da li bi mogao da upotrebiš neku gotovu kutiju za oklapanje tjunera? Verovatno ih ima za dž u svakom tv servisu.

Kurija od mjumetala nije samo da se sklepa. Treba je posle tretirati termički da bi se postigla maksimalna efikasnost.( i do 50 puta više od netretirane)

A to se obavlja u specijalnim gasovima ( vodonik npr) i u jakom magnetnom polju što je neizvodljivo u diy uslovima.

Link to comment
Share on other sites

6 x 8 x 14cm odokativno.

znam da se od tog lima pravila i zaštita za katodne cevi u boljim monitorima + osciloskopima pošto sam iz takvog izvora pravio zaštitne kutije za tvc-delove u linijskom bufferu gde oni obavljaju odličnu zaštitu.

čisto sam hteo da vidim da li u SRB može tako nešto da se naruči a bez improvizacija. Očigledno ne.

:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...