Jump to content


NAD 325bee - pomoc oko zvucnika


Djula

Recommended Posts

Ovo je prvo pojacalo kojeg sam se dograbio za start..pa kako se mogucnosti budu menjale menjace se I sve ostalo...sad mi predstoji da pronadjem odgovarajuce zvucnike..ko I svaki pravi Srbin zelim da prodjem sto bolje za sto manje, a najvise bas I nije visoko nategnucemo se do 170 pa da li neko ima neku preporuku I pozitivno iskustvo..neke prve zelje bi mi bile jamo ili canton..ali otvoren za svaki predlog

Link to comment
Share on other sites

Za dati novac mozes kupiti sasvim solidne male zvucnike i uglavnom lose velike. Pitanje je sta ocekujes. Da ti se bas valja po sobi sa velikim zvucnicima ili da istrpis eventualni nedostatak najdubljih tonova, u zamenu za muzikalnost i generalno dobar zvuk? Takođe, gde će ti stajati zvučnici? Ukoliko uzmeš manje, a neće stajati na nekom stolu, komodi, imaš trošak stalaka. U tom slučaju na zvučnike možeš da daš do 130e, a ostatak na stalke. Pošto se sa materijom tek upoznaješ, gledao bih pre svega ne-matore zvučnike, dobro ocenjene na testovima, u odličnom vizuelnom stanju. Pošto ćeš ih svakako prodavati pre ili kasnije, pa da ne gubiš novce. Pogledaj po forumskim oglasima, kp...

Link to comment
Share on other sites

Stalke imam, a to gde ce tacno stajati cu da stelujem jer velika je soba..tip na 4,5m izmedju zvucnika..dzez, pop, rok, 70% ali I elektronika 30%, uvek pre kvalitet zvuka nego jacina, ali isto tako imam I neku komsinicu koja odvali, (nije da odvali nego su zidovi losi) neku estradu, pa treba nesto sto ce to da anulira, ali najvise mi treba dok radim za kompom i sredjivanje kuce je lakse uz muziku.. na kp mislim da su sve cene prenaduvane, tipa canton fonum 200 za 130, Wharfedale Diamond 10.2 za 200 mada ovi jesu noviji mlado celjade samo 10g.. I nesto mi se cini da je bubanj potok neizbezan..na izvor kp oglasa pa mozda se I nadje za normalnu cenu nesto sto valja..ali treba mi savet sta da gledam I cega da se cuvam..

Link to comment
Share on other sites

čuvaj se bubanj-potoka :)

ako već ideš na tu stranu, ponesi barem unimer sa sobom da proveriš da li pri kontaktu terminala sa ommetrom (podešenim na 200 oma) daju znak života svi drajveri i da li se nakon toga očitava identičan dc otpor obe kutije.

ništa pametnije ti ne mogu preporučiti. Možeš proći svakako.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato se ni meni bas ne ide na tu stranu, bas imam osecaj macka u dzaku..pa reko da vidim ovde malo da se konsultujem sa ljudima...

Rado prihvatam sve savete..tako da slobodno ako neko vidi nesto interesantno nek me uputi

Voleo bih do jula poteru da zavrsim sad cu I ovde malo da precesljam stvari

Link to comment
Share on other sites

Pa ta dnevna soba je dugacka a u jednom delu je pregradni zid koji odvaja kao kuhinju...dace bog pa ce to u jednom momentu postati sve ogromna soba, al tu gde je orjentisan radni prostor I dnevni boravak..6,5x3m, a duza strana je pola kanc pola sedalna za dnevni boravak naravno to sam stavio kao maksimalnu razdaljinu

Link to comment
Share on other sites

Budi strpljiv i probaj da nadjes pomenuti Monitor Audio RS6, tesko da ces naci bolje kutije za taj novac.

Imaju zivahan zvuk i jako dobar bas, podjednako su dobre za sve muzicke zanrove.

Osetljivost ovih kutija je 91dB, sto je vise nego dovoljno da ih glasno poteras sa NAD 325BEE u tako velikoj sobi.

https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-rs6-loudspeaker-specifications

P.S. Ne znam sa kakvog izvora slusas muziku, ali ako kojim slucajem imas diskove, uz cd plejer NAD C545BEE imao bi sjajan sistem za ne preveliki novac.

P.S.S. Ovo dole su ustvari prave kutije za tvoju sobu, jedino sto prevazilaze zadati budzet.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Monitor-Audio-RS8-Zadnja-cena-77346136-oglas.htm?filter_id=396886508

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...