Jump to content


2.0 zvučnici do 15 000 rsd... za Focusrite Scarlett


milan_987

Recommended Posts

Zdravo društvo. Trenutno imam Microlab FC 330 nakačene na Scarlett solo 2nd gen. I to daje OK zvuk, ali bih prešao na nešto bolje a budzet je ograničen nažalost. Pa da pitam vas iskusne poznavaoce: može li se uzeti iole išta kvalitetno što bi se moglo nakačiti na scarletta?/ jer sem njega imam samo realtek integrisanu koja čak nema ni optiku./ Razmisljao sam o solo 6c kao i jeftinijim modelima edifier, ali ne znam koliko bih zapravo dobio. I da, microlab fc 330 su 2.1 a scarlett je za 2.0 aktivne monitore ili zvucnike. Šta bi najbolje passovalo za sobu 4x5? Slusa se uglavnom Rock muzika(iskljucivo flac)...hvala svima 

Link to comment
Share on other sites

Trebaju ti pojačalo i zvučnici, a to teško da ima za 15000, ako hoćeš hi-fi. Ako hoćeš da jedne zvučnike za komp zameniš drugim, to može, sam si spomenuo Solo 6c, e sad da li je to upgrade moraćeš sam da proveriš :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisu ista liga. Jedno je novo i sa garancijom, a drugo polovno i dosta staro.

Da li si slušao Microlab Solo 6c ili nešto drugo iz Solo serije kad imaš takvo mišljenje? To nisu tipični "kompjuterski zvučnici", nije naravno ni high end ali su uporedivi sa entry level hi-fi sistemima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Microlab Solo 6c kad su se tek pojavili, naslušao sam ih se možda i pune tri godine. Poklonio sam ih drugaru koji je imao u to vreme popolarne Altec 2.1 zvučnike, i to je njemu bio upgrade. Više nego ok kompjuterski set, ja bar nisam čuo bolje zvučnike za komp, ali ipak dovoljno daleko od pravog hi fi zvuka, da definitivno vredi razmisliti o polovnim komponentama. Naravno kupovina starih uređaja, pogotovu elektronike, nosi izvestan rizik, meni su stara pojačala dosadila i pre godinu dana sam otišao u Player i kupio Onkyo A-9010, pojačalo sa digitalnim ulazima za tričavih 250 evra, i vrlo sam zadovoljan. Nažalost tog modela više nema. Elem, moj je utisak da kupovina ovog predloženog JVC pojačala ovde na forumu, pogotovu za te pare, minimalizuje pomenuti rizik. Magnat sam preporučio jer imam kutije iz iste All Ribbon serije, samo su moji trosistemci. To je kvalitetna izrada, a meni se zvuk dopada. Jedino sam, da bi prosvirale kako umeju, osvežio skretnice...

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...