Jump to content


Hi-End kao apstraktni koncept


Vlajo

Recommended Posts

Ja očekujem da HiEnd ne pravi kompromise, već ide na najbolje rešenje i najkvalitetnije komponente u zadatom okruženju.

Kako i HiEnd ima poboljšanja i nove modele sa novim inovacijama postavlja se pitanje, da li zaista postoji HiEnd ili je sve samo visoka vernost sa manje ili više istinske vernosti koju se tako pasionirano trudimo da dostignemo.

Dizajn ima presudnu ulogu za dobijanje titule HiEnd, a odmah za tim tu je i price tag koja u većini slučajeva ne prati realnost u zvučnom smislu.

HiEnd je zapravo visoka moda koja je samo u nekim svetlim primerima prihvatljiva za nošenje ili u ovom našem slučaju za slušanje. Ne bih se složio da je svaka HiEnd sprava referentna.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa obojicom . Osobno mislim da bi high end trebalo podijeliti na par segmenata : tipa napredna tehnologija , visoka vjernost zvuka te recimo cijena . Referentni sustav je upitan jer za to ne postoji etalon na osnovu kojeg bi se nešto uspoređivalo . Dok ima kupaca biti će i ultimativnog high enda ;).

Link to comment
Share on other sites

У мојим ушима постоји тачна субјективна граница за звук, за који бих употребио евентуално израз Хај-Енд. Самим тим то подразумева целокупан систем. Скуп набацаних скупих делова никако не мора и углавном и не репродукује такав звук.

Link to comment
Share on other sites

Kada se HiEnd malo dočačka, ume i to da zasvira, što se kaže za sve pare.

Ko zna, da se ima para ko kaljuge verovatno bi se kod kuće gledao HiEnd a slušalo nešto što nam je neko rekao da je HiEnd. Masa takvih primera.

Ovako svako uživa sebi skrojen "HiEnd". :)

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se zapljunem za palamuđenje...

Kad se čuje hi - end, znaćeš...

Od same teksture tona instrumenta pa do postavke na sceni iz prve skapiraš šta se dosad slušalo, a čemu treba da se teži.

Tehnički i jedno i drugo spada u high fidelity, ali... aj end je aj end. I tu uređaji mogu biti šta ti ja znam. Zvuk je taj koji jeste ili koji nije aj end.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Kada se HiEnd malo dočačka, ume i to da zasvira, što se kaže za sve pare.

Ko zna, da se ima para ko kaljuge verovatno bi se kod kuće gledao HiEnd a slušalo nešto što nam je neko rekao da je HiEnd. Masa takvih primera.

Ovako svako uživa sebi skrojen "HiEnd". :)

Ja bi rek'o da kad se viša srednja klasa malo dočačka eto ga aj end. :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Filipescu said:

У мојим ушима постоји тачна субјективна граница за звук, за који бих употребио евентуално израз Хај-Енд. Самим тим то подразумева целокупан систем. Скуп набацаних скупих делова никако не мора и углавном и не репродукује такав звук.

Jes vala.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Svi na forumu se na neki način poznajemo i nadam se poštujemo.

Moram da prokomentarišem! Imam dosta godina i dovoljno iskustva, te mi nećete zamjeriti.

Vozim Astru G 2001. godište, 1800ccm, 125HP. Stavio sam kožni volan, aluminijumske točkove sa MICHELIN pneumaticima i sekvencijalni butan uredjaj.

Time sam Astru doveo veoma blizu BUGATI-ju. Možda sam samo malo sporiji, ali se vozim udobnije i ekonomičnije.

HiEnd znači NEMA DALJE!. Znači dostignuta je maksimalna visina cene,, kvaliteta, lepote i ekstravagancije. Visina koju smrtnici neće dostići.

Niko nam ne brani da u zvuku svog sistema uživamo više nego oni koji mogu da priušte HiEnd. Da se više razumemo i da bolje poznajemo muziku.

LALA je izjavio: " Ima ljudi koji bolje rade one stvari nego ja, ali da više vole"..

Oduvek sam se nervirao čitajući engleske HiFi časopise gde je svako pojačalo njihovog porekla pristupačni HiEnd. To ne postoji i kontradiktorno je!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

High End je kad slušaš muziku  i pomisliš , e samo da je uštinem i poverovao bi da je tu ... nema tu ako i možda , zamisli ovo i ono  .... znači kompletan doživlja koji mora sve da ima .

 

Desilo mi se par puta da sam imao taj ultimativni utisak .

Prvi put u starom Korato lokalu koji je bio u salonskom stanu , svirao je njihov snagaš u A klasi  i preamp ne sečam se koji , Audio Note cd plejer i neki veliki Mezzo Utopia Focal zvučnici . Znači sve je bilo tu u sobi i pomislih , samo da je uštinem i poverovaću !

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...