Jump to content


Grado Labs Statement Sonata 2 :: Импресије, искуства?


InSides

Recommended Posts

Елем, за пар недеља, имам шансу да лично обиђем Grado Labs у Бруклину, па поново (*) размишљам о куповини неки од дрвених модела Grado звучница.

(*) Размишљао сам пре пар година, зато опет.

Конкретно, рискирао бих са овим моделом: Statement Sonata2

Кажем, рискирао бих, зато што веома ретко наилазим на импресије око дрвених Grado звучница, а и спецификације су им мало... елем, специфичне.

1.0mV, али на оптерећењу од 47 килоома, као типична MM звучница.

Интересантно ми је зато што сам начуо да постоји factory direct discount - па је то још једна олакшица - $600 значи ~3 комада 103ки, што је у основи, за мене, скоро количина за живот.

Да ли је неко слушао ове звучнице? Можда баш ову? Свака импресија добродошла.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zflazar said:

jbt sa čim ovo terati? sa MM ili MC phono preampom?

Интересантно, не? :D

Код мене не би било проблем, могу Девиалета сетирати на те параметре, али... питање је да ли се уопште мучити?

ЕДИТ: Имају они и "high-output" верзију истих - то је њихова "Reference" серија, али мене вуче low output, па то је.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, TurboMaximus said:

Godinama sam koristio Benz Micro MC1 Super (0,9mv) na 47k na cevnom CJ PV10A. Na istom podešavanju je sada MM Clearaudio sa uobičajenim izlazom.

bilo je dovoljno gaina na Conradovom Phono ulazu? po specifikaciji je 48.5 dB

uzgred, - predmetni Conrad u specifikacijama ima podatak za phono overload - 125mV :)

 

7 sati ranije, InSides said:

Интересантно ми је зато што сам начуо да постоји factory direct discount

cena mu je slična SPU Classicu.. samo podsećam.. SPU nije Grado, ali potonji retip itd mu se radi u Evropi :) 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, InSides said:

Елем, за пар недеља, имам шансу да лично обиђем Grado Labs у Бруклину, па поново (*) размишљам о куповини неки од дрвених модела Grado звучница.

(*) Размишљао сам пре пар година, зато опет.

Конкретно, рискирао бих са овим моделом: Statement Sonata2

Кажем, рискирао бих, зато што веома ретко наилазим на импресије око дрвених Grado звучница, а и спецификације су им мало... елем, специфичне.

1.0mV, али на оптерећењу од 47 килоома, као типична MM звучница.

Интересантно ми је зато што сам начуо да постоји factory direct discount - па је то још једна олакшица - $600 значи ~3 комада 103ки, што је у основи, за мене, скоро количина за живот.

Да ли је неко слушао ове звучнице? Можда баш ову? Свака импресија добродошла.

Sonata 1 znam iz jednog sistema sa Well Tempered Classic-om,tu je zamenjen retipovanim Supex 1000/Garrott Bros,drugi trosi moj dobar drugar u nekom vecem Pro-Ject modelu jos uvek,ali su ove varijante sa visokom izlaznim naponom 4,8mV-5mV..ja sam imao par godina Platinum 1,isto sa visokim izlaznim naponom..prefinjen zvuk,malo na laid back strani sto pretendira malo vise neamplificiranu muziku tipa klasika/jazz...naravno strogo moje misljenje..mene fali jump faktor u njima,pa makar zvuk bio i manje rafinisan,ali ja ovo kacim i na druge danas izvikane MC zvucnice od kojih mnogi seku vene,tako da uzmi da sam samo malo glasno razmisljao..jesenas sam se zaletao isto za Sonata 2 kad sam bio vani (varijanta visoki izlazni napon),citajuci testove medju redovima sam nalazio slicna misljenja,pa sam odustao ...ako uspes tamo po nekoj fabrickoj ceni da dodjes do nje "ispalo iz kamiona" cenom,uzmi,poslusaj,ako ti se ne svidi,moze se to prodati,cenu ispalo iz kamiona ces dobti sigurno za nju u Evropi..svoje iskustvo iz sopstvenog sistema  je majka i maceha svemu u ovom sporu...

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zflazar said:

i mene bi vukla low output verzija ali koliko low, pitam se...?

Мања покретна маса, надам се звук ближи оном којем сам навикао. :)

8 sati ranije, Milosav Grozni said:

Pitaj SuperFija, on trenutno troši Grado. Po njegovim rečima fenomenalna. Za više podataka ga kontaktiraj. Pozdrav

Хоћy. :)

2 sati ranije, Woland said:

cena mu je slična SPU Classicu.. samo podsećam.. SPU nije Grado, ali potonji retip itd mu se radi u Evropi :) 

SPU (један) имам, мало би нешто различито. Размишљао сам о EMT-у (HSD006) али ово би требало бити двапут јефтиније, па лакши експеримент.

42 minuta ranije, paja959 said:

ako uspes tamo po nekoj fabrickoj ceni da dodjes do nje "ispalo iz kamiona" cenom,uzmi,poslusaj,ako ti se ne svidi,moze se to prodati,cenu ispalo iz kamiona ces dobti sigurno za nju u Evropi..svoje iskustvo iz sopstvenog sistema  je majka i maceha svemu u ovom sporu...

Само због тога и размишљам. Нисам ни сигуран да је таква цена могућа, али пре него што трошим енергију на преговоре, да видим дали уопште има смисла.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Woland said:

bilo je dovoljno gaina na Conradovom Phono ulazu? po specifikaciji je 48.5 dB

uzgred, - predmetni Conrad u specifikacijama ima podatak za phono overload - 125mV :)

Dovoljno. Probao sam i Benz MC3i (0,3mv). To već nije išlo. Granica je negde oko 0.6. U moždanoj pozadini mi lebdi informacija (bez razumevanja) da se tu manifestuje nekakva razlika između tranzistora i cevi.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

SPU (један) имам, мало би нешто различито. Размишљао сам о EMT-у (HSD006) али ово би требало бити двапут јефтиније, па лакши експеримент.

da, zaboravih :thumbsup2

54 minuta ranije, TurboMaximus said:

Dovoljno. Probao sam i Benz MC3i (0,3mv). To već nije išlo. Granica je negde oko 0.6. U moždanoj pozadini mi lebdi informacija (bez razumevanja) da se tu manifestuje nekakva razlika između tranzistora i cevi.

hvala

Link to comment
Share on other sites

За сада, ово иде on hold.

Grado Labs не само што не дају бољу цену од online продаје, него морају још и наплатити NYC state порез, од око 8.5%. Хвала на импресијама - некад би сигурно пробао, али сума се опасно ближи HSD006.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, InSides said:

За сада, ово иде on hold.

Grado Labs не само што не дају бољу цену од online продаје, него морају још и наплатити NYC state порез, од око 8.5%. Хвала на импресијама - некад би сигурно пробао, али сума се опасно ближи HSD006.

600 dolarosa je US cena/LP Gear..za 650 imas vec u EU..italijani,francuzi i poljaci se javljaju s vremena na vreme,da ih imaju po takvim cenama

https://www.ebay.com/itm/GRADO-STATEMENT-SONATA-STASON2W-TONABNEHMER-MC-NEU-ITALIEN-GARANTIE/303051907684?hash=item468f4d2264:g:BAEAAOSw0dha35qs

taj EMT sto pominjes,je po nekim zvanicnim cenovnicima 1300-1400 novcanih jedinica...jos uvek je Grado cca 50% od EMT-a......da me pitas i u snu bih rekao EMT,ali ni to nije za svakoga,ako gledam TSD 15,taj sto pominjes,sam video samo na slici...

tvoje pare,tvoje zadovoljstvo...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

taj EMT sto pominjes,je po nekim zvanicnim cenovnicima 1300-1400 novcanih jedinica...

Нешто мање од 1.2K официјална цена у европској валути. Обично се добије леп попуст на ту цену - зато сам и рекао да се опасно ближи.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Нешто мање од 1.2K официјална цена у европској валути. Обично се добије леп попуст на ту цену - зато сам и рекао да се опасно ближи.

nema se onda tu bas mnogo razmisljati sta ciniti u toj situaciji...B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чисто да комплетирам тему са данашњим одговором директо од Grado Labs. Питао сам, свакако, дали могу да их обиђем.

Што би рекли Американци, "straight from the horse's mouth":

* * *

thanks for your email
regretfully, we are unable to offer a visit due to insurance covenants
thanks for your enthusiasm

* * *

Ето...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...