Jump to content


Koji program za .....


Recommended Posts

Imam magnetofon a na njemu je traka sa snimcima velike emotivne vrednosti. Hoću te snimke da prebacim na PC. Sa magnetofona ide petopolni kabl.

Kako ta dva uređaja da povežem i koji program da koristim na računaru ?

Biću zahvalan da mi predložite najjednostavnije programe. Ne želim ništa komplikovano sa milion funkcija.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Imam magnetofon a na njemu je traka sa snimcima velike emotivne vrednosti. Hoću te snimke da prebacim na PC. Sa magnetofona ide petopolni kabl.

Kako ta dva uređaja da povežem i koji program da koristim na računaru ?

Biću zahvalan da mi predložite najjednostavnije programe. Ne želim ništa komplikovano sa milion funkcija.

Hvala

Daj to profesionalcima da urade kako treba, ne košta to previše, osim ako baš nemaš sate i sate materijala koji treba digitalizovati:

https://sonicline.rs/

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam, treba ti muzička karta sa analognim ulazom, što jeftinija ako kupuješ (samo pazi da ove stare i jeftine ne rade na win 10 uglavnom), nadji kabl adapter sa petopolnog na rca i uz pomenuti Audacity cepaj

U teoriji bi trebalo da je tako, u praksi znaćeš kad probaš

Nisam nikad skidao materijal sa magnetofona, sa dekova i video rekordera jesam na pc, ali to je bilo davno

 

182138906.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Vlajo said:

Koliko se sećam, treba ti muzička karta sa analognim ulazom, što jeftinija ako kupuješ (samo pazi da ove stare i jeftine ne rade na win 10 uglavnom), nadji kabl adapter sa petopolnog na rca i uz pomenuti Audacity cepaj

U teoriji bi trebalo da je tako, u praksi znaćeš kad probaš

Nisam nikad skidao materijal sa magnetofona, sa dekova i video rekordera jesam na pc, ali to je bilo davno

 

182138906.jpg

Može li na ulaz 3 mm za mikrofon ?

Link to comment
Share on other sites

Da. Taj kabl je ok ali pitam za ulaz. Dali će signal sa magnetofona biti ok za ulaz na PC (Mic in ).Da mu ne bude previše jak ili previše slab. To me brine.

Bez veze mi da kupujem kabl i da ga čekam mesec dana a da posle signal bude šajze.

Nikad ovako nešto nisam radio i ne verujem da ću ikad više raditi :) ali pretpostavljam da neće biti problema sa jačinom signala.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Dali će signal sa magnetofona biti ok za ulaz na PC (Mic in )

Ne rezumem zašto bi koristio MIC ulaz. Izlaz iz tog pretpostavljam MONO magnetofona je Line, sličan ili čak jači od dekova iz tog vremena?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Da. Zaboravili smo na Crno-Belog. Tnx na podsećanju.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Nixie said:

Ok nesam znao.:)

Odmah sam to uradio.

Bilo je ono-spasi što se spasti može a sad idemo na kvalitet.

U pitanju su snimci iz 1972. Moja braća,rođaci i ja kad sam imao 1 godinu pa nadalje. Zaista dragi snimci. Ima tu i pokojnih rođaka tako da je materijal jako vredan.

 Interesantna je mašina koja je na izdisaju ali ipak radi. GRUNDIG-UNITRA ZRK 120.Muči se ali uspeva da ispuni zadatke iako ima skoro 50 godina !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...