Jump to content


Step up transformatori i alternativna rešenja


džonibigud

Recommended Posts

4 minuta ranije, džonibigud said:

anubisgrau,  Woland,   DejanM,  Zexx, Milosav Grozni,  Patolog,  zflazar, paja959 i druge dobronamerne kolege, hvala Vam, draga gospodo na savetima i pomoći.

Solderer,  bez uvrede, zbog Vašeg pisanja pokajao sam se što sam temu otvorio i pitanja postavio. 

Molim moderatora da zaključa temu, hvala.

Млад си и неискусан. Треба да научиш да препознаш праву помоћ која те води до циља. Ја сам желео да ти избегнеш замке на које ћеш наићи уколико следиш неке савете. Не знам на шта мислиш, али све што сам написао је тачно и корисно за правилан избор. И мој предлог о упоредном тесту је у суштини ишао ка томе.

Настави са темом, немој је прекидати. Мене ту више неће бити. Буди обазрив.

Нажалост, мудрост и искуство се не могу убрзати.

Link to comment
Share on other sites

Nisam u tematici i ne bih trebao diskutovati, ali moram primetiti da se Solderer ne predstavlja kao konstruktor najboljeg "pre" na svetu, čovek je korisnik preslikane šeme u sopstvenom izvođenju. Ali ipak se ovde na forumu optužuje baš kao da jeste tvorac i da veliča sebe, a ne tamo neku šemu dostupnu širokim narodnim masama?

Mislim da ne spadate u istu grupu i da se svakako ne možete složiti o ukusima, pa je uredu da se ne slažete ali mu ipak možete pojušati prezentovati deo vašeg ukusa koji mu može postati priznat kao bolji od njegovih dotadašnjih saznanja i skromnih slušnih iskustava da se ne bi po forumu ovako nastavljali. 

Pozdrav svima :)

Link to comment
Share on other sites

džonibigud,

koliko me uši i sećanje služe, ti u kući imaš respektabilni gramofonski zvuk, retko dobro izbalansiran i rekao bih izuzetno nepristrasan što se tiče žanrova muzike. Sećam se da smo proterali repertoar manje prodavnice ploča, da sam podjednako uživao u klasici kao i u Gorillaz u sistemu koji vizuelno iskreno ima malu šansu da proizvede tako veliki, prijatan i zabavan zvuk. A proizvodi ga. To mogu da objasnim samo tvojom posvećenošću kao graditelja sistema, nikako sa stihijom i srećnim sticajem još srećnijih okolnosti. Project sa Ortofonom, Leben amp i Spendori u near-field položaju su za mene jedno od dva velika iznenađenja 2018 godine. Drugi je svakako KII3, ali on u drugoj disciplini, odnosno versatilnosti i hendlovanju internet-fonoteka.

no, da ne smaram, moj ti je savet da organizuješ kod kuće "stepupijadu", zadržiš 2-3 nedelje na slušanju par trafoa, glancaš mozak sa kombinacijama istih. Možda izvučeš zaključak da već imaš dobar phono zvuk u toj meri da ne opravdava pucanje para u SUT, a ako ipak prevlada trafo-priča barem ćeš znati u kom pravcu ići. Na niskoomskog M.A. Cottera možeš u toj kombinatorici računati u varijanti veoma dragovoljne pozajmice.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zflazar said:

moj ti je savet da organizuješ kod kuće "stepupijadu",

Dragi moj kolega,  pre svega najlepše hvala na veoma ljubaznim rečima, drago mi je da ti je bilo prijatno tokom posete. 

Tvoj predlog za" stepupijadu" mi se sviđa i nastojaću da ga realizujem u što skorije vreme. Trenutno mi je u sistemu step up izuzetnih karakteristika koje se,  verujem,  samo velikim trudom i velikim novčanim ulaganjima mogu prevazići. Tako da je tvoj komentar na to šta se može desiti potpuno na mestu. Hvala na savetima i ponudi :)

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, ab said:

njegovih dotadašnjih saznanja i skromnih slušnih iskustava da se ne bi po forumu ovako nastavljali. 

Морам на ово да реагујем иако сам рекао да нећу више. Одакле ти знаш да је моје слушно искуство скромно? Слушао сам ја свашта и у свом и у туђим системима. И транзисторе и стакло. Купио Крофта 1985 год. Имао Денон  АУ 320 и Ортофон мале трафое без кабла ( Т5 ?).  И направио већи број фоно и линиских предпојачала. Врхунско Ј-Фет /цеви већ неколико година лежи у подруму. Разлог: Није довољно неутрално у односу на СС предпојачала. Покушао сам разним методама да га учиним прихватљивим, али остаје тај донекле онекшани, масни звук. Скупе Сименс цеви су ту најгоре звучале, али то није тема.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Nisam u tematici i ne bih trebao diskutovati, ali moram primetiti da se Solderer ne predstavlja kao konstruktor najboljeg "pre" na svetu, čovek je korisnik preslikane šeme u sopstvenom izvođenju. Ali ipak se ovde na forumu optužuje baš kao da jeste tvorac i da veliča sebe, a ne tamo neku šemu dostupnu širokim narodnim masama?

Mislim da ne spadate u istu grupu i da se svakako ne možete složiti o ukusima, pa je uredu da se ne slažete ali mu ipak možete pojušati prezentovati deo vašeg ukusa koji mu može postati priznat kao bolji od njegovih dotadašnjih saznanja i skromnih slušnih iskustava da se ne bi po forumu ovako nastavljali. 

Pozdrav svima :)

Može li prevod na srpski, pitam za druga?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je SUT idealno resenje(glava kosta oko 2000$), mislim da je phono preamp bolje resenje, Miraudio phono MC je bio u nasoj sobi u Minhenu i odlicno je zvucao, pre Minhena u Sloveniji u UBIQ salonu je oduvao Nagru, FM acoustic cak i NAT, ja nisam bio prisutan ali Bosko iz BFA mi je to rekao, Patasonov phono isto zvuci odlicno ali takodje i kod Groznog preamp je odlican, razmisli koja ce sledeca glava da ti bude u sistemu pa se preracunaj, mislim da ovde mozes da nadjes ono sto ti treba, Solaja pravi za mene phono preamp sa nekim specificnim zahtevima pa cemo da vidimo kako ce taj projekat da se pokaze

Link to comment
Share on other sites

Nisam na tebe mislio krco

Kaze solderer pri probi u tvom sistemu sve jasno ko dan.

Meni to smesno....najbolje na svetu se ne testira u takvom sistemu....sa glavama od 200-300 necega.

 

Pa jos kaze iskusan je a neko drugi je mlad i zelen....a u igri nagre,lebeni,sutovi razni itd.... 

 

Biti samuveren je ok ali ovo je ....

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Solderer said:

Морам на ово да реагујем иако сам рекао да нећу више. Одакле ти знаш да је моје слушно искуство скромно? Слушао сам ја свашта и у свом и у туђим системима. И транзисторе и стакло. Купио Крофта 1985 год. Имао Денон  АУ 320 и Ортофон мале трафое без кабла ( Т5 ?).  И направио већи број фоно и линиских предпојачала. Врхунско Ј-Фет /цеви већ неколико година лежи у подруму. Разлог: Није довољно неутрално у односу на СС предпојачала. Покушао сам разним методама да га учиним прихватљивим, али остаје тај донекле онекшани, масни звук. Скупе Сименс цеви су ту најгоре звучале, али то није тема.

 

 

7 sati ranije, Solderer said:

У свом стилу, вређаш на најпримитивнији начин, то ти је манир. Рахмањинов и Моцарт се преврћу у гробу када виде ко их слуша. Моје искуство је завидно, а ти га уопште немаш. Имаш само пара да купујеш оно што ти ментори предложе.

Rek'o hvališ se, po onome kako se na forumu priča :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Supreme-Analog said:

Cadenza blue kosta toliko

ona će jednako da košta sa SUTom ili bez njega.

ajd ponovo pročitaj šta si napisao, pa prevedi, uz kvotovan dodatak nije jasno da li si protiv MC zvučnica kao pojave u prirodi, ili.. ali tamo gore pominješ MC.. teško mi je da procesuiram, malo sam sporiji pa ako možeš ponovo, ali ne na reče mi onaj čoek način

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, patason said:

Nisam na tebe mislio krco

Kaze solderer pri probi u tvom sistemu sve jasno ko dan.

Meni to smesno....najbolje na svetu se ne testira u takvom sistemu....sa glavama od 200-300 necega.

 

Pa jos kaze iskusan je a neko drugi je mlad i zelen....a u igri nagre,lebeni,sutovi razni itd.... 

 

Biti samuveren je ok ali ovo je ....

 

Пошто сам поменут, морам да реплицирам. Ти уопште ниси упућен у системе у којима сам испробавао Парадисе, Борбелија, Ксоно, Мацуру. И са другим главама. Крцин систем је сасвим добар да покаже разлике компонената. Крца је аналитичан тип истанчаног слуха. Та глава је у САД-у 600 долара, дупло скупља од Денона 103, исто колико и АТ ОЦ 9. Пристојна класа цене, а захваљујући БМ аудиу имамо повољну цену овде.

Један систем у Смедереву се је састојао од најбољих компоненти фирме НАТ из Крагујевца. Струјни кондиционер, претпојачало са излазним трансформаторима, и два огромна моноблока са буквално теглама у појачалу. Звучници су били неке огромне хорне беле боје. Грамофон Торенс са Аудиоквест ручицом и БМ Глидер главом. Да ли је овај систем довољно добар за тест компоненти? Власник система је био одушевљен и са Парадисом и Борбелијем у односу на клон неког Аудио Рисрча. Прочитај шта је у неколико поста уназад написао о Нагри момак из Беча. Не треба имати комплексе. Уосталом ја сам понудио упоредне тестове што неки сматрају лошом идејом.

Крајем седамдесетих Лин је свој грамофон Сондек тестирао и упоређивао преко великих касетофона, Гетобластера само да би доказао да је извор сигнала најважнији и да се разлике чују и на компонентама нижег нивоа квалитета. Добра компонента се препозна у сваком пристојном систему.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Woland said:

ona će jednako da košta sa SUTom ili bez njega.

ajd ponovo pročitaj šta si napisao, pa prevedi, uz kvotovan dodatak nije jasno da li si protiv MC zvučnica kao pojave u prirodi, ili.. ali tamo gore pominješ MC.. teško mi je da procesuiram, malo sam sporiji pa ako možeš ponovo, ali ne na reče mi onaj čoek način

Ne znam sta nije jasno, oko rece mi jedan covek, to je samo situacija gde ja nisam bio prisutan inace slusao sam bukvalno sve sto na oficijalnom trzistu postoji a cak i neke prototipove koji su jos na tjuningu, sve sto sam hteo da kazem da ne vidim razlog davati toliko novca za SUT u ovom slucaju

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zflazar said:

izvini, u kom slučaju?

Ortofon Cadenza od 2000€ je preskup ili prejeftin da bi se pojačavao sa SUT-om?

ili nešto treće...?

Ja se izvinjavam ali Cadenza nikada ne bi bio moj izbor a ako bi onda bi za SUT platio maksimalno 1000 eura, na Yahoo auction.jp ima dosta diy SUTa koji ne prelaze ovu cenu ako vam se zvuk domacih proizvodjaca ne svidja, meni je AT ART9 i AT ART7 zakon za sve glave do 4000 eura i jeftinija AT OC9XML, ja cu uskoro dobiti AT ART1000 pa cemo videti rezultate, meni licno Ortofon ne lezi, slusao sam Ortofon Century MC na mojoj rucici sa Hartvig gramofonom kod jedne musterije sa Tidal elektronikom i zvucnicima i Trafomatic Lunom fono preampom, svi su se odusevili zvukom ali meni tu nesto nije odgovaralo, sve ostale komponente sam cuo pa ipak je to bio Ortofon ali to je samo moje misljenje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubisgrau said:

brate ala ti bulazniš, za sve pare. 

zasenjuješ prostotu da se svetina oduševi. i prethodni post kada si napljuvao SUT i ovaj.

zvuk domaćih proizvođača SUT? kojih?

jel te neko pitao koji je tvoj izbor MC glave? ovde je čovek tražio pomoć za cadenzu.

 

Ja sam samo odgovorio na pitanje zflazara a za SUT u Srbiji postoji dosta njih, ja ih znam 8 ili 9 proizvodjaca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...