Jump to content


Step up transformatori i alternativna rešenja


džonibigud

Recommended Posts

Neka ga moderacija izbriše ako smatra za shodno. Eci je dipl ing Ferenc Lazar a njegov phono je "pevajući žabac". Od Ecija bi se dalo mnogo naučiti. Nemam ništa protiv uporednih testova, naprotiv, ali imam protiv onoga, moj je naj, naj, naj, ajde slepci na crtu da vidite šta je u Čiče....  Naj spravu još nisam čuo u životu, svakoj se nadje neka mana, makar i sitna. Apsolut ne postoji, ali postoji mera u hvaljenju svoga, izdizanju u nebesa i kudjenju tudjeg.

Link to comment
Share on other sites

Nije Cadenza Blue već je Bronze, ali je recezent koristio Ortofon T 3000:)

http://www.positive-feedback.com/Issue51/cadenza.htm

Interesantan text, ali za one koji hoće samo suštinu :

The vinyl playback system that I installed the Cadenza Bronze into consists of a Townshend Rock MK III turntable, which uses an outboard silicone dampening trough for the tonearm. A modified Rega RB 251 arm is mounted to the Rock. Modifications consist of a Pete Riggle VTAF adjuster, and Counterweight for the Common Man. The arm has also been rewired with the Incognito wire kit, which is a single run of Cardas wire from the cartridge clips to the RCA ends. Tracking weight for the cartridge is set at 2.4 grams, and VTA angle was set with a magnification eye piece, and verified through listening sessions4. The cartridge received fifty hours of break in before engaging in any critical listening sessions. The phono stage is a Hagerman Coronet II, which is used in conjunction with an Ortofon T-3000 step up transformer. My personal reference cartridge is an Accuphase AC1 which has recently been refurbished by the Expert Stylus Company.

Nadam se da će ti i ovo pomoći @džonibigud :cool:

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, zflazar said:

, nema potrebu da se dokazuje na ovakav način.

На који начин? Упоредни тестови компоненти су нешто лоше? Недопустиво и подло? А на који други начин се је он доказао и у ком смислу? Можда и јесте, не знам. Ја бих волео да чујем тог Жапца у истим условима са још неколико других. И на крају можда и закључим да је Еци направио ремек-дело.

Уосталом, покретач ове теме је спреман да да 2000Е за фоно амплификацију. Он мора да има неке реалне смернице, а не рекла-казала приче.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

Да ли се Награ ВПС сматра најбољим фоно предпојачалом који неки члан овог форума поседује? Сматра ли неко да има нешто боље? Без обзира на технолохију. Хајде да на неком неутралном терену организујемо један мали слушалачки панел. Ја бих понео Парадисе и Борбели 804-419 који користе исто екстерно напајање. Оптерећење звучнице се може споља подешавати преклопником  у корацима 22, 100, 220, 470, 820 и 5К Ома што је довољно за све типове.

ja nikad nisam ni pomislio, ni rekao da je Nagra VPS najbolji phono. po mojim kriterijumima Nagra je dobar ali i sasvim prosečan phono, jedini razlog zašto sam je pomenuo je zato što imam lično iskustvo sa njom u kontekstu SUTova.. pomenuo sam i Trafomaticov FVP5 klon Alana Wrighta..  bezobrazno je što meni imputiraš hajpovanje koje od prvog dana ti sprovodiš - ti si svoju phono sekciju proglasio za najbolju na svetu, i to ponovio više puta, ja nisam

ja sam davno pregrmeo pubertet i napustila me želja i volja za dokazivanjem, pripetavanjem i takmičenjem bilo koje vrste, a tvoje impresije o BM zvučnici i Tango MCT-999 SUTu, te diskvalifikuju kao kredibilnog slušaoca.. 

i do kada ćeš da troluješ i zapišavaš svaku temu u kojoj se pojaviš - o ovoj temi baš ništa nisi imao da kažeš osim svojih iskustava koja su  veoma mala, ograničena na dve - tri ulice u kojima se krećeš.. tvoje iskustvo je oskudno, ali su ti zato zaključci ultimativni, a promakle su ti vrhunske phono topologije - DHT, LCR, LR.. kad (ako) budeš napravio DHT Phono koji ne prdi, bruji i kašlje, a pti tom dobro i svira - to bi zavredelo slušanje.. xOno sa DIP prekidačima za loading smo odavno preslušali, pretresli i otišli dalje.. a DIP prekidače ima i Project Phono S

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Apsolut ne postoji, ali postoji mera u hvaljenju svoga, izdizanju u nebesa i kudjenju tudjeg

Може да постоји само страх од истине. Ја и Крца смо релаксирано тестирали три фоно амплификације у његовом систему и у доста тога сложили, тј. могли смо да уочимо разлике.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Woland said:

ja nikad nisam ni pomislio, ni rekao da je Nagra VPS najbolji phono. po mojim kriterijumima Nagra je dobar ali i sasvim prosečan phono, jedini razlog zašto sam je pomenuo je zato što imam lično iskustvo sa njom u kontekstu SUTova.. pomenuo sam i Trafomaticov FVP5 klon Alana Wrighta..  bezobrazno je što meni imputiraš hajpovanje koje od prvog dana ti sprovodiš - ti si svoju phono sekciju proglasio za najbolju na svetu, i to ponovio više puta, ja nisam

ja sam davno pregrmeo pubertet i napustila me želja i volja za dokazivanjem, pripetavanjem i takmičenjem bilo koje vrste, a tvoje impresije o BM zvučnici i Tango MCT-999 SUTu, te diskvalifikuju kao kredibilnog slušaoca.. 

i do kada ćeš da troluješ i zapišavaš svaku temu u kojoj se pojaviš - o ovoj temi baš ništa nisi imao da kažeš osim svojih iskustava koja su  veoma mala, ograničena na dve - tri ulice u kojima se krećeš.. tvoje iskustvo je oskudno, ali su ti zato zaključci ultimativni, a promakle su ti vrhunske phono topologije - DHT, LCR, LR.. kad (ako) budeš napravio DHT Phono koji ne prdi, bruji i kašlje, a pti tom dobro i svira - to bi zavredelo slušanje.. xOno sa DIP prekidačima za loading smo odavno preslušali, pretresli i otišli dalje.. a DIP prekidače ima i Project Phono S

У свом стилу, вређаш на најпримитивнији начин, то ти је манир. Рахмањинов и Моцарт се преврћу у гробу када виде ко их слуша. Моје искуство је завидно, а ти га уопште немаш. Имаш само пара да купујеш оно што ти ментори предложе.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Solderer said:

Уосталом, покретач ове теме је спреман да да 2000Е за фоно амплификацију. Он мора да има неке реалне смернице, а не рекла-казала приче.

Pa ako već ima 2000 E smernica, daj da mu zavalimo spravu. I njemu sreće treba.

... Na koji način ste Vi dokazali Vašu i evaluirali  vrednost Vaše sprave.

...btw nemate pojma kako izgleda kad stvari postavim na lični nivo. A da sam vulgaran ...jesam, kad me isprovociraju, siguran sam da ne želite da otkrijete taj grozni deo moga bića:D

...Akonto argumenata na kojim insistirate, svo ovo moje pisanije je zbog toga. Negativni odijum doživljavate Vi, ajd pa razmislite malo. Copy paste priča Vašeg uradka nije apsolut i Sveti gral fono priče.

... Strah od istine... Istinu ne možete silovati. Ona je takva kakva jeste, pomalo dosadnjikava, banalna. Laž je bombasta, laž se za apsolut egzotikom  prikazuje. Istini to nije potrebno. Njoj treba mira, pa dodje na svoje.

E o tome Vam pričam (pišem). Kad tako postavite stvari, poželim da počnem da vezem goblene il da za svoj hobi proglasim nalivanje noktiju edstradnim grlenim umetnicama. Slušajte sprave, a mene pustite da slušam muziku.

Link to comment
Share on other sites

 

6 minuta ranije, Solderer said:

У свом стилу, вређаш на најпримитивнији начин, то ти је манир. Рахмањинов и Моцарт се преврћу у гробу када виде ко их слуша. Моје искуство је завидно, а ти га уопште немаш. Имаш само пара да купујеш оно што ти ментори предложе.

a čime sam te konkretno uvredio? i ko ti daje pravo da mi viriš u novčanik? i ko su mi mentori, molio bih da navedeš, da se upoznam sa ljudima.. msm mazohista sam, što uopšte polemišem sa tobom

Link to comment
Share on other sites

ne znam, mozda kod nekog i postoji strah od istine ali ovde su uglavnom iskusni i racionalni ljudi koji ni u stanju teskog pijanstva ne verujem da mogu da misle da imaju "najbolje". mene solid state i op amp phono ne zanima, smara me ta rasprava, pa u tom smislu ne osecam potrebu da elaboriram. u ovom sportu sam od 1982. godine, mogao sam da za smesne pare uzmem neke od najboljih JFET sprava ikad napravljenih tipa pathos in groove ili aurora vida, nisam to uradio jer mi se ne uklapaju 100% u ukus koji posedujem. verujem da su superiorni na merenjima ali steta sto nemam ugradjene merne sprave u hipotalamus. mozda jednog dana kada budem bio 101% nagluv i ne bude mi bilo bitno ovo sto je danas. nijedan SS i opamp based uredjaj nema tonsko bogatskvo koje ima dobro uradjen cevni, isao sam dotle da sam investirao 3000$ u gromopucatelni solid state koji navodno totalno emulira 2HD triode i naravno debelo se razocarao. vise od toga nisam spreman da ulazem u takve eksperimente. no replacement for displacement. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Milosav Grozni said:

..Akonto argumenata na kojim insistirate, svo ovo moje pisanije je zbog toga. Negativni odijum doživljavate Vi, ajd pa razmislite malo. Copy paste priča Vašeg uradka nije apsolut i Sveti gral fono priče.

Ја не волим форуме, замарају ме. Могу овог момента да се трајно одјавим и поштедим тебе и теби сличне свог присуства. Ово што сам задње предложио није жеља за доказивањем, већ знатижеља. Крца је у нашем тесту без икакве сугестије закључио да Мацура фоно боље звучи од његовог Поинт Аудио. Ја нисам због тога ликовао. И Крца је на основу тог теста одлучио да направи Мацуру. Могло је да буде и обрнуто. Једно искуство више.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Solderer said:

Ја не волим форуме, замарају ме. Могу овог момента да се трајно одјавим и поштедим тебе и теби сличне свог присуства.

Now we are talking...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, anubisgrau said:

mene solid state i op amp phono ne zanima, smara me ta rasprava, pa u tom smislu ne osecam potrebu da elaboriram. u ovom

Догматизам није никада добар. Да закључим, упоредни тест који сам предложио је требао да буде тест врхунских фоно предпојачала не декларативно најбољих.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Woland said:

 

a čime sam te konkretno uvredio? i ko ti daje pravo da mi viriš u novčanik? i ko su mi mentori, molio bih da navedeš, da se upoznam sa ljudima.. msm mazohista sam, što uopšte polemišem sa tobom

Вређао си ме и раније најпримитивније, мене као личност, вређаш ме и сада и зато те стављам на игнор.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Solderer said:

Догматизам није никада добар. Да закључим, упоредни тест који сам предложио је требао да буде тест врхунских фоно предпојачала не декларативно најбољих.

Ja sam slusao Nagru VPS i manji model BPS (koji se izgleda vise ne proizvodi), doduse ne u istom setup-u, pa su zato svi definitivni zakljucci iskljuceni. Meni se licno znatno jeftiniji BPS vise dopao jer je zvuk bio precizniji, "cistiji", definisaniji ... Ali to je i stvar celokupnog setup-a, kao i licnih preferenci, tako da je tu tesko izvlaciti definitivne zakljucke. Ovaj malisa je imao, ako se dobro secam, na ulazu trafoe, iza tranzistore ali je imao i neku za*banciju sa baterijskim napajanjem - nije da nesto imam protiv baterija, ali mi se nije dalo da dodjem u situaciju da sednem da slusam muziku i da ustanovim da mi je baterija otisla .... i zato ga nisam kupio. Ovaj veci model, VPS, mi je delovao previse "topao" - kao da se neko trudio da postigne onaj stari lampaski sound, ali na ustrb preciznosti, definisanosti i transparentnosti. Ja sam licno taj Nagra phono doziveo kao veliko razocarenje. Ali moguce je da u nekom drugom setup-u to svira drugacije ... i da se nekome bas takav sound dopadne.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Solderer said:

Вређао си ме и раније најпримитивније, мене као личност, вређаш ме и сада и зато те стављам на игнор.

a, konkretno - nema? pa već si me stavljao na ignore, ali je poriv bio jači... ajd sada budi hrabar i istrajan u ovom:

23 minuta ranije, Solderer said:

Могу овог момента да се трајно одјавим и поштедим тебе и теби сличне свог присуства.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, DejanM said:

Ovaj veci model, VPS, mi je delovao previse "topao" -

Тако је окарактерисан у свим тестовима које сам читао. Ипак је доста реална процена упоређивања на потпуно истим уређајима,

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, DejanM said:

Ovaj veci model, VPS, mi je delovao previse "topao" - kao da se neko trudio da postigne onaj stari lampaski sound, ali na ustrb preciznosti, definisanosti i transparentnosti. Ja sam licno taj Nagra phono doziveo kao veliko razocarenje

ako si je slušao sa isključenim Jfet stepenom (ima dvostepeni gain), tada je sigurno svirala mekano bez izraženih detalja, ako je Jfet bio u pogonu, tada je bilo bolje, ali ne i dobro.. i meni je bila, ne baš preveliko, ali ipak razočarenje - normalno je očekivati više od sprave iz Nagrine produkcije i u tom rangu cena.. mada, po mojim iskustvima sve Nagrine sprave sviraju korektno i ništa više od toga.. ipak neka tehhnička rešenja u njoj su fenomenalna

da ne bi bilo zabune, pošto Solderer zamenjuje teze: za mene je ona referentna, samo zbog toga što je dugo imam i poznajem njen zvuk pa mogu proceniti kako se promene u sistemu reflektuju, ja je nisam proglasio najboljom.. a on jeste svoju phono sekciju

Link to comment
Share on other sites

Овде је својевремено неко носталгично ламентирао како нема више упоредних тестова уређаја, заједничких дискусија и дружења. Сада када сам нешто слично предложио, дочекан сам на нож. Још једно сазнање више.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

Догматизам није никада добар. Да закључим, упоредни тест који сам предложио је требао да буде тест врхунских фоно предпојачала не декларативно најбољих.

ako vam treba šolajina realizacija shishido LCR šeme, pošalji nosača po preamp - rekoh da više ne nosim ništa teže od par flaša piva uzbrdo na 3.sprat i nizbrdo. nosite pa vratite kad se zasitite.

Link to comment
Share on other sites

anubisgrau,  Woland,   DejanM,  Zexx, Milosav Grozni,  Patolog,  zflazar, paja959 i druge dobronamerne kolege, hvala Vam, draga gospodo na savetima i pomoći.

Solderer,  bez uvrede, zbog Vašeg pisanja pokajao sam se što sam temu otvorio i pitanja postavio. 

Molim moderatora da zaključa temu, hvala.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, anubisgrau said:

ako vam treba šolajina realizacija shishido LCR šeme, pošalji nosača po preamp - rekoh da više ne nosim ništa teže od par flaša piva uzbrdo na 3.sprat i nizbrdo. nosite pa vratite kad se zasitite.

Хвала на понуди. Од теста очигледно нема ништа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...