Jump to content


Multipak 2019


Dacho

Recommended Posts

On 5.6.2019. at 9:30, Филип said:

Apropo Martena i Nagre, ne moze se osporiti njihova vrhunska artikulacija. Svirao je model Coltrane sa keramickim srednjetoncem i dijamantskim visokotoncem i aluminijumskim bas drajverima, ali mi je u zvuku nedostajalo neke topline. Npr. dok smo slusali Itzhak Perlmana violina je zvucala maestralno, ali pomalo hladno.

Nekada sam imao Accuton keramicke drajvere na Avalon Indrama, pa me bas zanimalo poredjenje sa Martenima. Zvuk Nagre ne poznajem, pa samo mogu da pretpostavim da pomenuti karakter najvise potice od samih zvucnika.

Nije mi namera da ovime bilo koga spustam, samo komentarisem naglas :)

Acuton samo sa lampama zvuči toplo ... možda i neka jako dobra A klasa sa lampaškim preampom može to da utopli ... inače analitika prevlada manje više .

Gde god da sam imao prilike da ih slušam na sajmovima uvek su bili sa lampama ....najupečetaljiviji primer 2018-te , na Axpona sajmu ,  Lumen White sa Ayon lampaškim snagašem i preampom

A i ovo je zanimljivo zapažanje ...

"... the Audio Research Reference 150 stereo amplifier arrived. This amp took the performance of the Martens to levels I hadn't thought possible. "
Read more at https://www.stereophile.com/content/marten-django-xl-loudspeaker#hdld4DCwFA7Z4QrO.99

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, lalelala said:

Acuton samo sa lampama zvuči toplo ... možda i neka jako dobra A klasa sa lampaškim preampom može to da utopli ... inače analitika prevlada manje više .

Gde god da sam imao prilike da ih slušam na sajmovima uvek su bili sa lampama ....najupečetaljiviji primer 2018-te , na Axpona sajmu ,  Lumen White sa Ayon lampaškim snagašem i preampom

A i ovo je zanimljivo zapažanje ...

"... the Audio Research Reference 150 stereo amplifier arrived. This amp took the performance of the Martens to levels I hadn't thought possible. "
Read more at https://www.stereophile.com/content/marten-django-xl-loudspeaker#hdld4DCwFA7Z4QrO.99

Logicno, ja sam Avalone slusao sa Plinius snagasem u A klasi i nikada nisu zvucali hladno.

Premda me Mladja Vox ubedjivao da sa VTL rade ko zmaj, ali nisam zeleo da ulazim u lampe plus sam u medjuvremenu presao na Vivid.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Филип said:

Logicno, ja sam Avalone slusao sa Plinius snagasem u A klasi i nikada nisu zvucali hladno.

Premda me Mladja Vox ubedjivao da sa VTL rade ko zmaj, ali nisam zeleo da ulazim u lampe plus sam u medjuvremenu presao na Vivid.

Al si se zahebo :P:D:D...jos ds ti nudio ARC gde bi ti kraj bio :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...