Jump to content


Multipak 2019


Dacho

Recommended Posts

1 sat ranije, Dacho said:

Nekome ce mozda to zvucati cudno ali taj Legacy kosta oko 27 000€ sa aktivnim basom sto mislim da zaista nije puno s obzirom na koncept i kvalitetu zvuka. Zaista jedan od najboljih zvučnika na tržištu.

Ne sumnjam uopste da zvuce fantasticno (ne pati dzabe @Zexx danima od nesanice :D) i za bas su manje-vise samo oni odgovorni, ali koliko bese kosta ostatak elektronike na kom su svirali? :)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Delija said:

Ne sumnjam uopste da zvuce fantasticno (ne pati dzabe @Zexx danima od nesanice :D) i za bas su manje-vise samo oni odgovorni, ali koliko bese kosta ostatak elektronike na kom su svirali? :)

D'Agostino cca 110k USD, DCS digitalni rig oko 120k EUR ako se ne varam.:lol: Ali aj' sad malo ozbiljno, mogli su da stave bez problema i 5 puta skuplji zvučnik u ovakav sistem, a nisu, meni je posle slušanja potpuno jasno i zašto...B)

Edit: ispravka za D'Agostino, monoblokovi su Momentum M400 ako se ne varam, što znači da je cena oko 170k USD za komplet.:ph34r: 300W po kanalu u zvučnik osetljivosti preko 95dB.:lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Kako je zvucao Blumenhofer?

Odlično, pri čemu mislim na onaj manji model Tempesta 20, jer one behemote u Božinoj sobi nisam ni slušao, sve posle Legacy je bilo smešno:rolleyes:. Za razliku od sajma u Beogradu gde mi se zvuk nije svideo, ovde je Blumenhofer svirao sjajno na Trafomatic integralcu (ulazni model sa dve KT88 po kanalu), Rockna serveru i DAC-u. Od, uslovno rečeno, jeftinijih sistema, ovaj mi se najviše dopao, mislim da sve to zajedno košta 20-tak hiljada.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je malo besmisleno padati u trans oko zvuka sistema od pola milki a ne napisati to kao informaciju u prvoj recenici. no hard feelings.

hvala za info za devore, otici cu ovih dana do drugara koji to tera sa shindo EL84 integralcem.

sretoh danas slobu BM na ulici, kaze da je ubedljivo najbolji zvuk bila kombinacija NAGRA martens. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apropo Martena i Nagre, ne moze se osporiti njihova vrhunska artikulacija. Svirao je model Coltrane sa keramickim srednjetoncem i dijamantskim visokotoncem i aluminijumskim bas drajverima, ali mi je u zvuku nedostajalo neke topline. Npr. dok smo slusali Itzhak Perlmana violina je zvucala maestralno, ali pomalo hladno.

Nekada sam imao Accuton keramicke drajvere na Avalon Indrama, pa me bas zanimalo poredjenje sa Martenima. Zvuk Nagre ne poznajem, pa samo mogu da pretpostavim da pomenuti karakter najvise potice od samih zvucnika.

Nije mi namera da ovime bilo koga spustam, samo komentarisem naglas :)

Link to comment
Share on other sites

Općenito je to čar ovog hobija...razgovarao sam sa 20 ljudi i gotovo svaki od njih je rekao da mu je drugi sistem bio najbolji.

Generalno gledano vecina zvucnika je imala kao i uvijek problem sa basom koji je imao cudne prizvuke. Ne govorim o velikim zvucnicima u pre malim sobama nego opcenito.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Dacho said:

Generalno gledano vecina zvucnika je imala kao i uvijek problem sa basom koji je imao cudne prizvuke. Ne govorim o velikim zvucnicima u pre malim sobama nego opcenito.

To je uvek najveci problem kod svih sistema, a na izlozbama se realno gledano, i nema vremena za to.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

Za Legacy Aeris su se ocigledno potrudili - rezultati nisu izostali.

Itekako, momak koji je sedeo pored prezentera, a po akcentu bih rekao da je Amerikanac, došao je na sajam sa isključivim zadatkom da "narihta" zvučnik i DSP prema sobi.

Link to comment
Share on other sites

Meni Legacy nije nekako legao, DeVore je bio dobar kao i Vivid o preskupim sistemima nema potrebe trositi reci ali ono sto je mene odusevilo je Spectral sa malim Thiel zvucnicima, Marohei zvucnik, manji Blumenhofer sa Trafomatikom i naravno Solaja kao najbolji odnos kvalitet/cena i jako dobar novi Solaja preamp, odlicno druzenje i jako vesela atmosfera, vidimo se i sledece godine

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Supreme-Analog said:

Meni Legacy nije nekako legao, DeVore je bio dobar kao i Vivid o preskupim sistemima nema potrebe trositi reci ali ono sto je mene odusevilo je Spectral sa malim Thiel zvucnicima, Marohei zvucnik, manji Blumenhofer sa Trafomatikom i naravno Solaja kao najbolji odnos kvalitet/cena i jako dobar novi Solaja preamp, odlicno druzenje i jako vesela atmosfera, vidimo se i sledece godine

Priznaj da ti se najvise svidjela naša ručka od 16" i šta ona proizvodi...:D;)

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 10:22 AM, Филип said:

Bio je tu i Solaja sa forumskim kolegom @beatgoeson i setupom sa hifi sajma u Beogradu.

 

Nije bas bio setup sa hifi sajma u Beogradu. Razlika je u preampu. Na Beogradskom hifi sajmu je bio Grand Excellence a u Pakracu je bio LP-1. Cevni preamp sa cevnim ispravljanjem (EZ81) i shunt stabilizatorom sa EL84 za svaki kanal posebno. U audio delu je 6N6P po kanalu i Jantzen audio superior Z cap na putu signala.

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2019 at 8:22 PM, ab said:

Pardon gosn Šolaja :thumbsup2

Ko stoji iza Hedonist Audio i kakav im je repertoar?

Sa malim zakasnjenjem da odgovorim (nakon sajmova mora nesto i da se radi). Hedonist Audio je novo ime na nasem hi fi nebu, ali sa nekoliko godina bavljenja i konstruisanja kablova. Glavni konstruktor, i covek koji stiji iza Hedonist Audia  je Nikola Nastasovic. Pakrac je bio prvo zvanicno pojavljivanje na nekom sajmu. 

Predstavljeni su zvučnički, strujni, interkonekt i digitalni kablovi iz Acoustic Seriije kao i strujni kabal iz Reference Serije.

Vise informacija na http://hedonistaudio.com

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Solajaaudio said:

Nije bas bio setup sa hifi sajma u Beogradu. Razlika je u preampu. Na Beogradskom hifi sajmu je bio Grand Excellence a u Pakracu je bio LP-1. Cevni preamp sa cevnim ispravljanjem (EZ81) i shunt stabilizatorom sa EL84 za svaki kanal posebno. U audio delu je 6N6P po kanalu i Jantzen audio superior Z cap na putu signala.

Hvala na ispravci, e sad pitanje koje cu postaviti je verovatno za mnoge "svetogrdje" ali moram..

Da li je moguce napraviti preamp sa "audiofilskim" tonskim kontrolama, npr. za bas i visoke, eventualno za balans levog i desnog kanala?

Neke od soba na Multipaku, a vasa posebno, su bile jako lose sto se tice akustike. I sami ste rekli da ste prvo postavili sistem na kraci zid i da basa maltene nije bilo. Sa druge strane, kada ste ga stavili na duzi zid, bilo ga je previse. Vas sistem sam slusao u Beogradu (drugi put od kada je Aca @beatgoeson napravio svoje prvence (Tight Sound Factory), i mislim da su posetioci u Pakracu dobili prilicno pogresnu sliku o kvalitetu vaseg setupa.

Ok, koga je zaista interesovalo, mogao je da cuje kvalitet apstrahujuci tu bas problematiku. Iz licnog iskustva znam da ljudi brzo napustaju prostoriju ukoliko im nesto smeta i odlaze dalje, ali za ljude koji prvi cuju nesto a da ne znaju kako to zaista zvuci, a pritom ne ulaze u razloge takvog zvuka, to je prava steta. I naravno da vi niste krivi, niste vi bili jedini sa tom problematikom. Samo razmisljam naglas o mogucem resenju :) 

Ovo govorim i van konteksta sajmova, vecina soba u kojima slusamo muziku ima problem sa basom (daleko manji broj sa visokim spektrom koje je lakse resiti), pa bi tonske kontrole u dosta slucajeva bile od velike koristi. 

Ja npr. u svom sistemu imam tonske kontrole (bas, treble, balance), a da ih nemam stvarno bih bio u problemu jer nemam mogucnosti da zvucnike odmaknem dovoljno daleko od zida. E pa, zato skinem bass na potu -12dB i vozi Misko :listen

Znam, mnogi ce reci "pa sto nisi birao zvucnik prema konkretnoj sobi" ali slaba vajda od toga.. I znam da su tonske kontrole veliko :nono u audiofilskim krugovima, ali poslednjih godina sve se vise paznje posvecuje "ugadjanju" zvuka prema prostoriji. I to je super, jer ko god da je cuo onako dobro ugodjen zvuk kao u onako maloj sobi gde je svirao Legacy, zna o cemu pricam. Ok, tonske kontrole i onako komplikovani DSP nisu za poredjenje, ali pricam o necemu sto bi vecini audiofila omogucilo da na jednostavan i relativno jeftin nacin uzivaju u slusanju.

Dakle, tonske kontrole imaju renomirani proizvodjaci kao sto su Luxman, Accuphase, Devialet i mnogi drugi, pa zasto ga ne bi imao i jedan Solaja? :) U krajnjem slucaju, ako ih imate na preampu (ili integralcu), niko vas ne bije po usima da ih koristite ako vam je sobna akustika ok.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Филип said:

Hvala na ispravci, e sad pitanje koje cu sada postaviti je verovatno za mnoge "svetogrdje" ali moram..

Da li je moguce napraviti preamp sa "audiofilskim" tonskim kontrolama, npr. za bas i visoke, eventualno za balans levog i desnog kanala?

 

Naravno da je moguce, ja licno to ne radim ali svakako treba uzeti u obzir tu opciju. To bi svakako pomoglo u odredjenim okolnostima. Ja sam zagovornik prolaska signala sto kracim putem i kroz sto manje komponenata te iz tog razloga ne koristim "ton kontrole". Videcemo, hvala na sugestiji. U svakom slucaju (uz podesavanje potenciometra na pojacalu za bass)  na kraju, to je sve jako dobro zvucalo. Imamo potvrdu od nekoliko slusalaca koji su se bas dugo zadrzali u sobi.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Solajaaudio said:

Naravno da je moguce, ja licno to ne radim ali svakako treba uzeti u obzir tu opciju. To bi svakako pomoglo u odredjenim okolnostima. Ja sam zagovornik prolaska signala sto kracim putem i kroz sto manje komponenata te iz tog razloga ne koristim "ton kontrole". Videcemo, hvala na sugestiji. U svakom slucaju (uz podesavanje potenciometra na pojacalu za bass)  na kraju, to je sve jako dobro zvucalo. Imamo potvrdu od nekoliko slusalaca koji su se bas dugo zadrzali u sobi.

Super, drago mi je da ovo cujem! :thumbsup2@Zexx i ja smo brzo odpirjali dalje u zurbi da cujemo sto vise izlagaca zbog ogranicenog vremena. Dolazak i povratak u istom danu, a ja obecao klincu da cemo gledati zajedno finale lige sampiona :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...