Jump to content


Multipak 2019


Dacho

Recommended Posts

Zeleo bih da se zahvalim Daci DACHORN i Miroslavu MIRAUDIO na gostroprimstvu i domacinskoj atmosferi.

Uz kajsiju tokom slusanjca i kafu u obliznjem kaficu, vrlo prijatno druzenje :)

Bio je tu i Solaja sa forumskim kolegom @beatgoeson i setupom sa hifi sajma u Beogradu.

U Pakracu sam bio pre dve godine i sada je ponuda izlagaca bila jos bolja, mnogo razlicitog i kvalitetnog zvuka razlicitih tipova i cenovnih grupa se moglo cuti. Od digitalije do gramofonskih setupa, lampi koje se ne trose, aktivnih zvucnika sa opciono D/A class amplikacijom, malih zvucnika koji su zvucali fenomenalno, nema cega nije bilo. Bilo je naravno i sistema koji sviraju za sve pare, ali i kostaju mnogo.. Sa sve pasuljem na racun organizatora koji je postao zastitni znak ovog sajma i uz kvalitetno toceno pivo. U nekom momentu je jedan izlagac izneo zvucnike ispred obliznjeg kafea i napravio HIFI DJ setup sa pravom after party atmosferom :) 

600 km tamo i nazad iz Beograda u jednom danu nije malo, ali realno u blizem okruzenju ne postoji ovako dobar hifi dogadjaj.

Link to comment
Share on other sites

On 2.6.2019. at 10:22, Филип said:

Zeleo bih da se zahvalim Daci DACHORN i Miroslavu MIRAUDIO na gostroprimstvu i domacinskoj atmosferi.

Uz kajsiju tokom slusanjca i kafu u obliznjem kaficu, vrlo prijatno druzenje :)

Bio je tu i Solaja sa forumskim kolegom @beatgoeson i setupom sa hifi sajma u Beogradu.

U Pakracu sam bio pre dve godine i sada je ponuda izlagaca bila jos bolja, mnogo razlicitog i kvalitetnog zvuka razlicitih tipova i cenovnih grupa se moglo cuti. Od digitalije do gramofonskih setupa, lampi koje se ne trose, aktivnih zvucnika sa opciono D/A class amplikacijom, malih zvucnika koji su zvucali fenomenalno, nema cega nije bilo. Bilo je naravno i sistema koji sviraju za sve pare, ali i kostaju mnogo.. Sa sve pasuljem na racun organizatora koji je postao zastitni znak ovog sajma i uz kvalitetno toceno pivo. U nekom momentu je jedan izlagac izneo zvucnike ispred obliznjeg kafea i napravio HIFI DJ setup sa pravom after party atmosferom :) 

600 km tamo i nazad iz Beograda u jednom danu nije malo, ali realno u blizem okruzenju ne postoji ovako dobar hifi dogadjaj.

Hvala na posjeti i zahvalama. Šteta što nismo imali više vremena za razgovor. Uvijek ste dobrodošli.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, ab said:

@Филипkako je zvučao Vivid? :)

Vivide je imao moj prijatelj IV Audio sa novim DAC-om i ogromnim pojačalom u A klasi. 2 puta smo selili cijeli sistem u drugu sobu jer nije bilo dobro. Soba u kojoj su svirali je vrlo zvonila a dimenzija sobe je bila negdje 3 x 6 m pa je tesko uopce bilo presuditi sistemu.

Čak i u takvim uvjetima je bilo dosta dobro, ali daleko je od toga sto kutije mogu. To su svakako sjajne kutije premda malo nezgodne za smjestaj jer imaju i sa stražnje strane 2 bas drivera kao i napred.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, anubisgrau said:

Jel neko cuo DeVore O/96?

Vrlo lepo to svira, otvoreno, prirodno, relaksirano i koliko me pamćenje služi, manje kolorisano u odnosu na AN zvučnik sličnog koncepta, s tim da ne traži ćoškove sobe da bi svirao bas. Šteta što nije svirao na nekoj lampi umesto na First Watt SIT, ali ni ovako nije bilo uopšte loše. Finiš je prva liga, ceo zvučnik je lakiran u visokom sjaju i lagano će položiti svaki WAF test, dok god se ne spominje cena...:heat Ipak, izostao je "wow" efekat, jer sam pre toga doživeo potpuno "prosvetljenje" (ili ubijanje u pojam, kako se uzme...) u sobi gde je svirao Legacy Audio, @Филип i ja smo se bukvalno zgledali u neverici šta slušamo...:listen Taj zvuk me doslovno resetovao na fabrička podešavanja i nekako slutim da će moja hifi peMzija biti ozvaničena onog dana kad par ovih velikih američkih aktivnih zvučnika konačno bude instaliran u mojoj muškoj pećini.B)

Hvala @Dacho na gostoprimstvu i prijatnom druženju, nadam se da će uskoro biti prilike za revanš.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, ab said:

@Филипkako je zvučao Vivid? :)

Kao sto je napisao Daca, jako dobro s obzirom na uslove u kojima su svirali (izduzena soba sa kosim krovom po duzoj strani).

Ali je jaka konkurencija tipa Legacy Audio, Sonus Faber Electa Amator III na Audio Research-u ucinila, da uz jos neke dobre sisteme ovaj ostane u drugom planu.

Ono sto je dobro je sto se mogao cuti raznovrstan zvuk, sto bi rekli za sve ukuse.

Od cenovno prihvatljive hife, najjaci utisak u Pakracu ostavio mi je Miraudio, cestitke Miroslavu na zvuku ali i vrlo prijatnoj atmosferi. Ono sto sam uspeo da cujem u njegovoj sobi, jako dobro radi za neki razuman novac.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Филип said:

Kao sto je napisao Daca, jako dobro s obzirom na uslove u kojima su svirali (izduzena soba sa kosim krovom po duzoj strani).

Ali je jaka konkurencija tipa Legacy Audio, Sonus Faber Electa Amator III na Audio Research-u ucinila, da uz jos neke dobre sisteme ovaj ostane u drugom planu.

Ono sto je dobro je sto je bili moguce cuti raznovrstan zvuk, sto bi rekli za razne ukuse.

Od cenovno prihvatljive hife, najjaci utisak u Pakracu ostavio mi je Miraudio, cestitke Miroslavu na zvuku ali i jako prijatnoj atmosferi. Ono sto sam uspeo da cujem u njegovoj sobi, jako dobro radi za neki razuman novac.

To je zbog one kajsije...:D;)

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Dacho said:

Nekome ce mozda to zvucati cudno ali taj Legacy kosta oko 27 000€ sa aktivnim basom sto mislim da zaista nije puno s obzirom na koncept i kvalitetu zvuka. Zaista jedan od najboljih zvučnika na tržištu.

Upravo tako, ali je fascinantno kako su se onolike kutije snasle u onako maloj sobi. Odgovor naravno lezi u aktivnom basu koji su kako rece prezenter "narihtali" prema prostoriji.

3 minuta ranije, Dacho said:

To je zbog one kajsije...:D;)

Say no more :D

Doduse ja sam bio vozac pa sam imao fore samo za jedno toceno pivo uz suljpa :beer

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Филип said:

Upravo tako, ali je fascinantno kako su se onolike kutije snasle u onako maloj sobi. Odgovor naravno lezi u aktivnom basu koji su kako rece prezenter "narihtali" prema prostoriji.

Say no more :D

Doduse ja sam bio vozac pa sam imao fore samo za jedno toceno pivo uz suljpa :beer

Treba reći i da je Legacy svirao sa starom verzijom aktivne skretnice i room correction softvera "Wavelaunch", nova (i skuplja) verzija zove se "Wavelet" i uključuje DAC, preamp i aktivnu 2/3/4 skretnicu sa, kako kažu, najnaprednijim rešenjem za korekciju sobne akustike na tržištu. Instalacija na lokaciji kupca od strane ovlašćenog dilera je uključena u cenu sistema, a moguće je "naručiti" i kao zasebnu uslugu ako se "Wavelet" instalira u postojećem sistemu po ceni od 2250 dolara.B) Inače, Legacy nije proizvođač ovog rešenja već firma "Böhmer Audio", a svaki "Wavelet" se isporučuje fabrički prilagođen za konkretan model zvučnika:

http://bohmeraudio.com/J345/index.php/2-uncategorised/15-products-turnkey

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Treba reći i da je Legacy svirao sa starom verzijom aktivne skretnice i room correction softvera "Wavelaunch", nova (i skuplja) verzija zove se "Wavelet" i uključuje DAC, preamp i aktivnu 2/3/4 skretnicu sa, kako kažu, najnaprednijim rešenjem za korekciju sobne akustike na tržištu. Instalacija na lokaciji kupca od strane ovlašćenog dilera je uključena u cenu sistema, a moguće je "naručiti" i kao zasebnu uslugu ako se "Wavelet" instalira u postojećem sistemu po ceni od 2250 dolara.B) Inače, Legacy nije proizvođač ovog rešenja već firma "Böhmer Audio", a svaki "Wavelet" se isporučuje fabrički prilagođen za konkretan model zvučnika:

http://bohmeraudio.com/J345/index.php/2-uncategorised/15-products-turnkey

Pa to ti je slicno kao i sa mojim zvučnicima...:);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...