Jump to content


Dupliranje subwoofer signala? (Pocetnik)


PapaStalin

Recommended Posts

Zdravo,

 

Nemam apsolutno iskustva sa risiverima, a zeleo bih da kupim uskoro solidan tv, risiver, zvucnike...

 

Imam potrebu da napravim duplikat subwoofer signala. Da li cu nesto sprziti, ili imati losije performanse subwoofera ako uradim sledece:

 

Iz subwoofer out na risiveru ide dva para zica, jedan par za pravi woofer, a drugi par ide u odvojeno pojacalo i zatim u tactile transducer

 

Za transducer mi trebaju niske frekvencije, pa zato povezujem na subwoofer izlaz

 

Da li mi je dovoljan klasican risiver sa jednim pojacanim woofer out? Da li ce biti problem ako signal iz pojacala saljem u drugo pojacalo?

 

Da li mi treba risiver sa jednim ili dva Pre out islaza, pa da onda saljem prvi signal u aktivan woofer, a drugi u zasebno pojacalo?

 

Znam da je nestandardno pitanje, i unapred se izvinjavam ako su moje pretpostavke debilne, naglasavam da nemam iskustva.

 

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

hvala Delijo

 

pretpostavka, majka svih fakapa... na nekim risiverima sam vidjao da pise subwoofer out, a na nekim pre out, pa sam kapirao da jedni vrse ulogu pojacala, a drugi ne. Uz to sam cuo da postoje aktivni i obicni subvuferi, pa jbg honest mistake :)

 

mislio sam da na jedan audio izlaz sa risivera (pojacala) ne treba da mesam zvucnike razlicite impedanse, pa zato moja (ponovo) pretpostavka da mi nije dovoljan Y splitter, vec da bass shakere napajam njihovim posebnim pojacalom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...