Jump to content


Troglavi kasetni dek - vintage look


Bojan1987

Recommended Posts

@zflazar  Naisao sam sinoc na zokijev sajt dok sam gledao po netu, vidim da nije imao postova od prosle godine, da li kojim slucajem prodaje na kupujemprodajem ako imas link da mi ostavis. Taj model ne nalazim nigde, ne znam ni koliko je. Prelistavam danima KP ali nista ne iskace sto bi mi odgovaralo, a ako odgovara onda je >120e.

@Father Mora da bude troglavi posto planiram da pravim mix tape i ona mogucnost prebacivanja sa source na kasetu kako bi se podesio bias bi mi bas znacila, da ne srozavam kvalitet snimka na kaseti ako vec ne mora.

Inace mi se svidja taj hitachi, pogotovo sto je kompaktan

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Father said:

Nije troglavi, ali je meni jako drag i lep mali HITACHI ATC M1 MKII. Krasio sitem Father-ovog Father-a. :)

 

Spava u ormanu već dugi niz godina, da ne kažem-decenija. Podseća na neko davno, meni mnoogo lepše vreme. Pre četrdesetak godina, moj pokojni otac mi je rekao da odem kod čika Voje (njegov kolega sa posla) da vidim šta mi je doneo iz Nemačke. Bila je to Hitachi M2 mini linija (tada ih je bilo jako malo). Sreći nikad kraja:)

PS: ne prodaje se

Izvinjavam se za off

20190530_230249 - Copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, bogdan63 said:

Bila je to Hitachi M2 mini linija (tada ih je bilo jako malo). Sreći nikad kraja:)

:)

Lepa vremena. Ćale je imao taj mini sistem i dva para zvučnika. Jedan originalni iz seta u dnevnoj sobi i jedan par malih iz LOD njihove linije proizvoda u trpezariji, gde su bile žurke. Ja sam u svojoj sobi imao neke jeftinije Technics-e sprave u to vreme. Kako sam bio picajlza u kući, svakog petka sam čistio glave na dekovima i igle na gramofonima u oba sistema. :listen Muzike je bilo u kući svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog.Davno bese ,sjajna masina.Dva motora,tri glave dual capstain,praktican bez vrata i delovao je neunistivo.Plava svetla za noćne radnje...falio samo autoreverse.

.Nisam ni sanjao da su dekovi tako jeftina stvar,steta sto ljudi kupuju lose headmpove za za 2-3 puta vise para kad mogu imati lep vintage ukras u stanu za mnogo manju kintu

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na zalost ni jedan ni drugi ne nalazim po oglasima, a marantz 5030 se neispravan prodavao za 160e sto je preko svakog budzeta.

https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Audio/Kucni-uredjaji/Marantz-5030-Stereo-Cassette-Deck/70730073

Ima SD1000 i SD3000 za 50e, al na zalost dvoglavi, inace izgledaju fenomenalno i malih su dimenzija

 

Gde mogu da se potraze jos dekovi sem KP, kupindo, limundo, halo oglasi, oglasi na ovom forumu ...

Link to comment
Share on other sites

Svi ti troglavi su koštali preko 700 DM u svoje vreme. Za 60e nećeš naći ništa troglavo pa čak i neispravno.

Na primer ja se spremam da prodam Aiwa AD-F 800. Ne pada mi napamet da ga dam ispod 130e. Hoću reći, ispravan je i leba ne traži, jedino mi je višak na polici i retko ga slušam. Ko još danas snima kasete?

Ove vintage silver dereglije sa plavim svetlancima i vumetrima ćeš teško naći za male novce.

Link to comment
Share on other sites


@father Ne moras da ga das za ispod 130e al je ispravan prodat za 70e

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Kasetni-dekovi/Aiwa-adf-800-78120202-oglas.htm

Sto se tice tvoje konstatacije da za 60e nema ni neispravnih troglavih hajde da te demantujem, ima ih samo su svi crni :)

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Kasetni-dekovi/search.php?action=list&data


=1&data[ad_kind]=goods&data[prev_keywords]=troglavi &data[category_id]=1&data[group_id]=468&data[order]=price&submit[search]=Traži&dummy=name&data[keywords_scope]=description&data[keywords]=troglavi

 

Fora je to sto u oglasima ljudi ne znaju da napisu da je troglavi pa se kroz search ni ne nadje, moracu da ih sortiram po ceni pa model po model da pregledam na https://www.hifiengine.com 

 

@Zexx hvala za preporuku

 

 

Link to comment
Share on other sites

Onda neću ni da ga prodajem. Moj sam sredio pre 6 meseci, sve zamenjene gumice i podmazane osovine. Ne isplati se, bolje je imati ga, kad te uvati crv nostalgije.

Ja sam za tebe gledao one vintage silver i ne nađoh ništa da ti preporučim. Sve preko 100e.

Lepo što neće biti teško naći neki. Neka je sa srećom! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Znam, cak ni cena nije toliko problem koliko to da su se ovi "savremeniji" dekovi sa 3 glave, B,C,S Noise reduction i slicnim stvarima svi okrenuli crnom i savremenijem izgledu, velikim tasterima, led vu metrima, a meni sve svidja sve kontra od toga, klik klak prekidac, analogni vu metar, metalik, mali, potrajace al naletece nesto

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...