Jump to content


Furutech strujni DIY kablovi


hardwareGQ

Recommended Posts

Pozdrav svima,

planiram uskoro kupovinu Furutech strujnog kabla na metar.

Vidim da je Alpha 3 od OCC bakra najskuplji, ali je stariji, a cena mu je 130e za metar.

Da li je neko probao FP-3TS20 koji je isto OCC, ali mu je cena 90e za metar

ili FP-TCS 21 koji PC TripleC OFC, a cena mu je 80e.

Kakva su vasa iskustva.

Pozdrav

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, hardwareGQ said:

Kakva su vasa iskustva.

Moja su izrazito loša, čak i sa fabrički teminisanim do 800e. Bačene pare, moje iskreno mišljenje.

Konektori su im već druga priča. Veliki rešpekt za konektore i njihovu metalurgiju.

Link to comment
Share on other sites

Meni je FP-TCS31 trenutno najbolji kabl u sistemu. Kod mene u sistemu u odnosu na iego kablove ima dosta cistiji i tacniji zvuk i boju sa iego konektorima, schuko gold iec copper kombinacija na svim kablovima.

3d mu je izrazen toliko da u nekom horskom pevanju se smejem kao lud na brasno. 

Moram da priznam da u momentu kupovine FP-TCS31 sam promenio i zvucnicke kablove koje je pravio Sinisa Rankov i koji su dosta doprineli prostoru u odnosu na stare kablove koje sam koristio isto handmade ali je i struja dala dimenziju na svim osama...

 

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva su na osnovu slušanja u sopstvenom sistemu. U nekoliko navrata su mi donosili ljudi na probu. Kablovi su bili već usvirani i korišćeni u sistemima iz kojih su donešeni.

Furutech ima dosta modela pa ne treba uzeti moje iskustvo kao opšti ili generalizovan stav. Nesmotreno i ne namerno je moj post mogao da sugeriše generalizaciju tog tipa.

Siguran sam da postoje drugačija iskustva.

Link to comment
Share on other sites

HardwareGQ

Daleko od idealnog ali sam primetio čudnu anomaliju uticaja konektora na taj kabal - Furutech konektori više srednje klase (dakle ne oni sa 11,15... nego 25/35, 28/38 oznakama osnove čist bakar) nisu blistali, dok je Wattgate audio grade fin match. IeGo konektore na njemu nisam probao.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

Ne znam tačnu oznaku ali je bio sa nešto nano... nečim, 3 x 4mm2 i sa furutech konektorima gold sa obje strane i brate, dobar kabl. 

Baš dooobar!!! 

@sola bi mogao da kaže tačnu oznaku...

Uglavnom, sve suprotno od @Fatherovog opisa. 

Ozbiljno dobar kabl. Mislim da je iz neke njihove najviše klase.

Link to comment
Share on other sites

FP-S022N? Realnije utiske može preneti kolega koji ga je kupio od mene ako želi, ja moram priznati da mu nisam dao skoro nikakvu šansu posle 15-ak dana slušanja - možda je ipak imao šta da pokaže, jednostavno nisam bio strpliv.

Inače, ako se radi uopšte o tom kablu, taj nikako nije njihova najviša klasa.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Moja su izrazito loša, čak i sa fabrički teminisanim do 800e. Bačene pare, moje iskreno mišljenje.

Konektori su im već druga priča. Veliki rešpekt za konektore i njihovu metalurgiju.

 

14 minuta ranije, Father said:

Bilo nešto ovako od 180cm, samo zeleno, sad i ja nisam siguran da je bilo zeleno :huh:? Furutech Absolute Power-18?

Rezultat slika za Furutech Absolute Power

Šta tu košta 800evra? :unsure:

https://kopfhoererboutique.com/products/furutech-absolute-power-18

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...