Jump to content


Grundig T9000 tjuner


ZoranBG

Recommended Posts

U vreme druge polovine osamdesetih kada se Grundig borio za opstanak i imao ideju da lansira svoje komponente u nebo HiFi-ja visoke klase, iznedrio ne neke mnogo lepe komponente unutar Fine Arts serije. Jedna od njih je i ovaj tjuner, prilicno redak. Cena mu je bila vrtoglavih 1.800 DEM, u vreme kada su najbolji Pioneer, Sony i Technics tjuneri kostali 1.000-.1.200.

Sam proizvodjac je naveo da je T9000 jedan od najboljih tjunera na svetu, a da se zasniva na odlicnom T7500 koga su unapredili svuda gde su mogli, cak i na mestima gde je minimalni pomak bio moguc.

Sledeci model iz serije je T9009, spolja prakticno identicnog izgleda, ali uz dodatak daljinskog upravljaca.

Pre neki dan sam uspeo da ulovim T9000:

 

4.jpg

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne, nisam mu nista radio, uzeo sam ga pre dva dana. Mozda vam deluje malo drugacije jer je pravljen u Portugalu, pa su koristili npr. spanske Piher potenciometre.

Od tjunera imam jos i Denon TU255 i Braun CC4 preamp tjuner (i nekoliko risivera R4, ali oni su isti kao i CC4), pa taman mogu da poredim zvuk.

Link to comment
Share on other sites

On 27.5.2019. at 21:10, TekManijak said:

I ja sam merkao tog grundiga na kp. Upravo nedostatak daljinca me je odvratio od kupovine.

Obavezno napisi utiske o zvuku.

Ja slusam t7200 i t1850 i savim sam zadovoljan kako zvuce ali zbog cestih reklama jako mi fali daljinsko upravljanje.

Bio je pre nekoliko nedelja T9009 na oglasima, koliko se secam sa daljinskim upravljacem.

T9000 zvuci bolje (prema secanju) od mog bivseg T903, koji je takodje vrlo dobar tjuner. Trenutno sam imao vremena da T9000 uporedim sa Denon-om TU255, malim, jevtinim tjunerom opasnog zvuka, ta serija je prethodila poznatom TU1500. 

Denon ima izuzetno cist zvuk, skoro neverovatno za jedan tjuner, sa mnostvom detalja. U reprodukciji glasa pobedjuje T9000 (glas - u muzici, ne spikera), jer je izrazito isturen i udara u lice, pa deluje realnije. Sa druge strane, T9000 je meksi, emotivniji i ne zamara na krace i duze staze (za razliku od TU255). Mid bas i bas su izrazito bolji kod T9000 u odnosu na TU255 kojima je to mana jer ih, u odnosu na T9000, prakticno nema.

T9000 mi deluje i dinamicnije i subjektivno je tisi na stanicama na kojima se to moze probati.

Eto, ukratko...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...