Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

 

1 sat ranije, Majda said:

ECC88 ...Kao buffer ce imati malu izlaznu impedansu od 200oma cca (kada su cevi u pitanju), sto se negde i poklapa sa standardima, pa je ova cev i projektovana primarno za tu namenu. obe sekcije u paraleli ...

Secam se kada me je majstor za TV poslao u RK Beograd da kupim par komada PCC88 za tjuner u crno belom TV-u.

VF/UHF cev.

Glavna caka kod nje je sto ima mnogo finije namotaje resetaka u odnosu na lampe namenski pravljene za audio

Counterpoint ili AR su prvi poceli da je koriste audio svrhe

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zoranzu said:

 

Secam se kada me je majstor za TV poslao u RK Beograd da kupim par komada PCC88 za tjuner u crno belom TV-u.

VF/UHF cev.

Glavna caka kod nje je sto ima mnogo finije namotaje resetaka u odnosu na lampe namenski pravljene za audio

Counterpoint ili AR su prvi poceli da je koriste audio svrhe

dugo se ti sećaš druže ...  i mene to hebe polako :D

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zoranzu said:

 

Secam se kada me je majstor za TV poslao u RK Beograd da kupim par komada PCC88 za tjuner u crno belom TV-u.

VF/UHF cev.

Glavna caka kod nje je sto ima mnogo finije namotaje resetaka u odnosu na lampe namenski pravljene za audio

Counterpoint ili AR su prvi poceli da je koriste audio svrhe

Pa da ali je ujedno to i dvosekli mac posto ako se ne primeni na odgovarajuci nacin za audio signale ide u VF osilacije... Van cujnog spektra ali sa puno energije... Sve visoko-transkonduktivne (narodski "strujne") cevi sa medium ili high faktorom pojacanja, imaju "gusce" namotaje resetke. I uglavnom otvorenu anodu

Link to comment
Share on other sites

Opet pitanje za Ai, mada mi na prošlo nije odgovoreno:

Kako prilagoditi izlaznu osetljivost dac-a ulaznoj ovog D Class ampa od 5V (preuzet podatak sa Ai sajta), jedini način međustepen preamp sa odprilike 1:2 pojačanjem?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Opet pitanje za Ai, mada mi na prošlo nije odgovoreno:

Kako prilagoditi izlaznu osetljivost dac-a ulaznoj ovog D Class ampa od 5V (preuzet podatak sa Ai sajta), jedini način međustepen preamp sa odprilike 1:2 pojačanjem?

Ako je tako, neko pretpojačalo je svakako potrebno. Ili ako nemaš zvučnike od 600W da slušaš sa 1/4 snage, što je oko 150W/8 oma.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da se prilagodjava? Izvori su previse "jaki", preampi imaju vece pojacanje nego sto je potrebno.. (Kakva je situacija i to je malo...)

To je tacno sto se tice relacije ulaznog napona i izlazne snage ali stvarno ne verujem da ce neko koristiti taj amp kao slave u nekom jakom public addr. ozvucenju?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Opet pitanje za Ai, mada mi na prošlo nije odgovoreno:

Kako prilagoditi izlaznu osetljivost dac-a ulaznoj ovog D Class ampa od 5V (preuzet podatak sa Ai sajta), jedini način međustepen preamp sa odprilike 1:2 pojačanjem?

Nabavi DAC sa balansiranim izlazima i biće prilagođeno!

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ab said:

Opet pitanje za Ai, mada mi na prošlo nije odgovoreno:

Kako prilagoditi izlaznu osetljivost dac-a ulaznoj ovog D Class ampa od 5V (preuzet podatak sa Ai sajta), jedini način međustepen preamp sa odprilike 1:2 pojačanjem?

Od 1:10 do 1:100 ako si mislio na impedanse,a tu lezi i odgovor na proslo pitanje

Link to comment
Share on other sites

Nije bas tako.(Izvinjavam se ne bih da izgleda kako nesto "ispravljam" - samo da pokusam da objasnim)

Transformator je pasivni uredjaj. Primarna impedansa je ona na koju je prikljucen transformator. To je izvor. I taj izvor, generator, pokrece (vozi) transformator. To je prvi i osnovni podatak.

Opterecenje, ako je pogresno postavljeno, uglavnom dovodi do dampinga, prevelikih gubitaka signala i efekta kompresora i limitera. Gubi se sve ono zbog cega se trafo i koristi u smislu zvucnog rezultata. Tu se narocito gresi pri postavljanu opterecenja 

Sledeci podaci su oni o reaktivnim komplonentama transformatora, transfer na primarnu stranu, propusni opseg itd... Da sada ne duzim.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Od drugara:

“Just completed the test. The AI destroyed the Classé big time. As expected: more clarity, speed, dynamics and details. Better separation more air and better bass definition. Treble problem is almost entirely gone. As if someone removed the blanket from the speakers.”

 

7AED2124-D076-4FF5-BDA3-EF13D16BEB08.jpeg

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, golum said:

Od drugara:

“Just completed the test. The AI destroyed the Classé big time. As expected: more clarity, speed, dynamics and details. Better separation more air and better bass definition. Treble problem is almost entirely gone. As if someone removed the blanket from the speakers.”

 

7AED2124-D076-4FF5-BDA3-EF13D16BEB08.jpeg

Sličnu reakciju i imao i moj prijatelj, uzeo AI a dao u oglas ML No. 334....

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, golum said:

sada ga lozim da zameni nju :D

Zvučnici mogu da se poprave, za ženu, nemam pojma.:D

Takvi visokotonci B&W  su obično malo glasniji, pa mi je bio čudan komentar da ima problema sa visokim.

Mada, ovde na ovom sličnom modelu nije tako, prigušeni su

http://www.troelsgravesen.dk/B&W-802s3_Upgrade.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...