Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

ulazni buffer je uradjen sa lampama , što zna da bude jako lekovito za D klasu ... uostalom [mention=11155]golum[/mention] je sa poštenim cevnim preampom razbio Boenicke kutije . Treba napomenuti da nemaju svi moduli D klase  izmenjiv ulazni buffer ... moj hypex Ncore500 ima i ja koristim Sonic Imagery ...
@dacho
jel ste imali prilike da slušate njihov SET  KINESIS ? Jel znate možda cenu ? Hvala u napred !
to bi i mene interesovalo.. i koje su lampe u njem? liče na RS1003
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Woland said:
46 minuta ranije, lalelala said:
ulazni buffer je uradjen sa lampama , što zna da bude jako lekovito za D klasu ... uostalom [mention=11155]golum[/mention] je sa poštenim cevnim preampom razbio Boenicke kutije . Treba napomenuti da nemaju svi moduli D klase  izmenjiv ulazni buffer ... moj hypex Ncore500 ima i ja koristim Sonic Imagery ...
@dacho
jel ste imali prilike da slušate njihov SET  KINESIS ? Jel znate možda cenu ? Hvala u napred !

to bi i mene interesovalo.. i koje su lampe u njem? liče na RS1003

Slušao sam to pojacalo u 2 sistema, fenomenalno radi. Cijenu na zalost ne znam. Ako vam se da procitajte raspravu na forumu oko pojacala, mozda je cijena navedena, ali svakako citajte postove od konstruktora pod nickom ILIMZIN

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14912&title=electron-audio-kinesis

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, Majda said:

Da, TGL9484 ili  SRS551 ili RS1003 sve veoma slicne verzije

2 u paraleli u izlaznom stepenu.

http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/193/s/SRS551.pdf

 

da, interesantne cevi

50 minuta ranije, Dacho said:

Slušao sam to pojacalo u 2 sistema, fenomenalno radi. Cijenu na zalost ne znam. Ako vam se da procitajte raspravu na forumu oko pojacala, mozda je cijena navedena, ali svakako citajte postove od konstruktora pod nickom ILIMZIN

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14912&title=electron-audio-kinesis

hvala

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, siroma said:

Imaš li podatke šta je to neuobičajeno u upotrebi lampe?

Je l' neko ovde uopšte čita postove ili samo selektivno vidi ono što mu odgovara?!:heat *

*Copyright by Zexx

Pise na njihovom sajtu

Imas link,pa provali ako znas

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, lalelala said:

probao sam  odmah kod proizvođača i ne sviđa mi se 

Znam da si tamo probao, ali to je nesto sasvim drugo.

Pretpostavio sam da je jasno zasto pominjem SparcoS Labs - trebalo bi da je malo "puniji", "meksi", "topliji"...

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Delija said:

Znam da si tamo probao, ali to je nesto sasvim drugo.

Pretpostavio sam da je jasno zasto pominjem SparcoS Labs - trebalo bi da je malo "puniji", "meksi", "topliji"...

i mutan :-)

Ono što je bitno kod D klase je da ona verno prati ono šta  na ulazu dobije ...

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Dacho said:

Slušao sam to pojacalo u 2 sistema, fenomenalno radi. Cijenu na zalost ne znam. Ako vam se da procitajte raspravu na forumu oko pojacala, mozda je cijena navedena, ali svakako citajte postove od konstruktora pod nickom ILIMZIN

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14912&title=electron-audio-kinesis

Faljena ona stvar (*****) da se pojavio svajser koji kreativno razmislja a ne resavska skola. Oh wait.... Rvacka, jasno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ne bih menjao ama bas nista na mom primerku jer odlicno radi svoj posao (mozda samo malo igranja sa ozicenjem).

Koristim ga sa lampama u preampu 6xe88cc siemens i prezadovoljan sam ,verovatno bi telefunken bolje legao ali bice prilike i za to nadam se.Sto se tice cene mislim da nisam mogao da uzmem bolji snagas za iste pare (ni priblizan verovatno) tako da i da ga je platio 300 din i da sam u situaciji da ga kupim za 1k opet bi to uradio bez razmisljanja.

Mogu samo da se zahvalim dekiju sto sam imao priliku da ugrabim jedan od prvih komada.

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, JTGTS said:

Ja ne bih menjao ama bas nista na mom primerku jer odlicno radi svoj posao (mozda samo malo igranja sa ozicenjem).

Koristim ga sa lampama u preampu 6xe88cc siemens i prezadovoljan sam ,verovatno bi telefunken bolje legao ali bice prilike i za to nadam se.Sto se tice cene mislim da nisam mogao da uzmem bolji snagas za iste pare (ni priblizan verovatno) tako da i da ga je platio 300 din i da sam u situaciji da ga kupim za 1k opet bi to uradio bez razmisljanja.

Mogu samo da se zahvalim dekiju sto sam imao priliku da ugrabim jedan od prvih komada.

 

jel može par reči o tvom  preampu ...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, lalelala said:

jel može par reči o tvom  preampu ...

Sonic frontiers line 2 (trebalo bi da upgradeovan u SE )

Neznam kako bi ga opisao recima to bi trebalo da se cuje ali sve u svemu izuzetan preamp.Jedino sto trazi dobre lampe da bi prosvirao.Zadnje sto je uslo u njega od lampi je siemens e88cc NOS i to navodno dobra serija (prodavac sa galenike svaka preporuka) i tu se tek video njegov potencijal. Mnogo bolje radi na balansiranim izlazima i trazi dobar strujni kabl. Mislim da bi sa telefunkenima bio jos bolji ali na zalost to ce malo da priceka jer sam u renoviranju kuce potrosio mnogo vise para od planiranog.

Zoki je cuo koliko se secam taj preamp sa kappama 8.2 i svideo mu se zvuk (najvise preap) a sa novim zvucnicima , snagasem , coctailom to sve zvuci daleko bolje.

Preamp za svaku preporuku.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, JTGTS said:

Karakter zvuka drasticno menja sa promenom lampi.Siemens svira izuzetno detaljno i siroko po meni fali malo dubine nadam se da cu imati prilike da cujem i 6 telefunkena.

Da li si probao kombinaciju jednih i drugih? Npr dva siemensa i jedan telefunken? Ili obrnuto da se dobije od obe lampe po nešto? Pozicije na kojima stoje, tipa prve dve siemens a zadna telefuknen, ili sim-tel-sim ... kombinacije tog tipa.

Zapravo, ne poznajem taj preamp ni da li je to moguće probati u toj konstrukciji.

Link to comment
Share on other sites

ECC88 ima faktor pojacanja (mju) 33 x. U kolu taj faktor pojacanja "prelazi" u gain stage, i manji je od mju. Sigurno preko 25 x... Ali to je i dalje jako veliko pojacanje sklopa, a narocito prampa. Ako pramp sa ecc88 ima na ulazu 1V na izlazu ce dati oko 25V signala... Tako da ecc88 kao pretpojacavacka cev nije najsretnije resenje. Ali je zato izuzetno, po karakteristikama, pogodna za buffer stage. Bez pojacanja, i sa malom izlaznom impedansom u odnosu na vecinu drugih cevi. Kao buffer ce imati malu izlaznu impedansu od 200oma cca (kada su cevi u pitanju), sto se negde i poklapa sa standardima, pa je ova cev i projektovana primarno za tu namenu. obe sekcije u paraleli - oko 100oma.

Solid stejt pojacavaci snage uglavnom imaju osetljivost oko 1V RMS za punu izlaznu snagu to je oko 2.83V p-p. Mnogi izvori danas imaju i vece vrednosti signala na izlazu. Tako da za preamp nije lose izabrati cev koja ce u kolu dati 6 X do 10 X Gaina. Mada srecu se i prampi sa ECC81 mju=70 pa cak i sa ECC83 mju=100...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Father said:

Da li si probao kombinaciju jednih i drugih? Npr dva siemensa i jedan telefunken? Ili obrnuto da se dobije od obe lampe po nešto? Pozicije na kojima stoje, tipa prve dve siemens a zadna telefuknen, ili sim-tel-sim ... kombinacije tog tipa.

Zapravo, ne poznajem taj preamp ni da li je to moguće probati u toj konstrukciji.

Probao sam dosta kombinacija ali uvek nesto dobijas nesto gubis.Jedna stvar  je sigurna kada su svih 6  lampi istih karakter lampe bas dolazi do izrazaja.Prve 2 do ulaza i 2 na suprotnom kraju mnogo vise uticu na zvuk nego 2 u sredini.

Probao sam 2 telefunken lampe (1 prilicno istrosena) i zvuk je dobio prostor i vazduh (prvi put sam cuo takav zvuk kod sebe).Verujem da bi 6 telefunkena sviralo bezobrazno ali je i cena bezobrazna (pole preampa nerealno :blink:).

Link to comment
Share on other sites

@JTGTS

Ja sam izuzetno zadovoljan sa CEI e88cc lampama doduše u nekom drugom okruženju (premapu) ali bi mogle da budu zanimljive za poslušati. Ja imam samo dve (jedan par) pa ako te zanima da ih zamešamo sa tim Siemens-icama ???

Mislim da ove nisu preterano skupe a rade izvanredno.

Izvinjavam se za off, možemo i na PP ako te zanima igranje?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Father said:

@JTGTS

Ja sam izuzetno zadovoljan sa CEI e88cc lampama doduše u nekom drugom okruženju (premapu) ali bi mogle da budu zanimljive za poslušati. Ja imam samo dve (jedan par) pa ako te zanima da ih zamešamo sa tim Siemens-icama ???

Mislim da ove nisu preterano skupe a rade izvanredno.

Izvinjavam se za off, možemo i na PP ako te zanima igranje?

Pustio sam ti poruku da neidemo u off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...