Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

4 minuta ranije, garson said:

Sto se modula sa ebaya tice, sto ne bi bili original? Sta sprecava nekog malog proizvodjaca da naruci module i da jedan deo zavalja na ebayu? :)

Koja je ondanabavna cena ako je prodat za 400€?

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, garson said:

Sto se modula sa ebaya tice, sto ne bi bili original? Sta sprecava nekog malog proizvodjaca da naruci module i da jedan deo zavalja na ebayu? :)

neko je to u usa uradio, prodavao solo module i nikad vise nije mogao da kupi od icepower-a sledecu turu.

sto opet ne znaci da ne moze opet da se desi,to na ebay-u je verovatno to ili fake oglas.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice mono blok varijante ona postoji.modul je malte ne identican,ima manje 4-5 kondova i fabricki je podesen za taj rezim rada,ima mnogo snage i kosta 10evra manje od stereo modula.

s obzirom na minimalnu kolicinu koja mora da se kupi skupo je za nase trziste uci u tu pricu....mono blok bi se prodavao po istoj ceni kao stereo a retko kome treba toliko snage a cena dupla....i stereo ce u srbiji naci put do 15-20 sistema i tu ce biti kraj...moja pretpostavka.

 

mozda neko kukanje icepower-u da u paket spakuju 20 stereo i 4 mono modula....do sad to nisu bili voljni da urade.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:
2 sati ranije, garson said:

Mislim da pise na nekoj od prethodnih strana. Pominje se nekih 282$ iili valjda 380e za Evropu.

au, šticovan kurs.

Kao što sam pisao za količinu od 144kom  za velike kupce(Jeff Rowland) cena as1200s2 modula 282usd je exportna cena za isporuku u usa. U evropi su bili flexibilniji ( min 8 kom a od skora 24 kom) i cena je bila 380 eur +dhl+pdv zemlje eu u koju isporučuju. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Dacho said:

Mislim da je oko 1000€ njihov Ion.

Ali treba uzeti u obzir da je Ion jedinstvene konstrukcije i malo neobičajene zbog upotrebe lampe u pojacalu. Procitajte svakako na njihovoj stranici, zanimljivo. 

Link to comment
Share on other sites

Imaš li podatke šta je to neuobičajeno u upotrebi lampe?

Od gospodina Nikole sam saznao da su u pojačalima  koristili module Pascal-audio ali su preskočili 1 njihov
deo i dodali svoj s elektronskom cevi.

Inače je dosta predusretljiv i nudi posebne cene za "nas". Možda zbog nostalgičnih uspomena na dane JNA u Nišu.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, siroma said:

Imaš li podatke šta je to neuobičajeno u upotrebi lampe?

Od gospodina Nikole sam saznao da su u pojačalima  koristili module Pascal-audio ali su preskočili 1 njihov
deo i dodali svoj s elektronskom cevi.

Inače je dosta predusretljiv i nudi posebne cene za "nas". Možda zbog nostalgičnih uspomena na dane JNA u Nišu.

ulazni buffer je uradjen sa lampama , što zna da bude jako lekovito za D klasu ... uostalom @golum je sa poštenim cevnim preampom razbio Boenicke kutije . Treba napomenuti da nemaju svi moduli D klase  izmenjiv ulazni buffer ... moj hypex Ncore500 ima i ja koristim Sonic Imagery ...

@dacho

jel ste imali prilike da slušate njihov SET  KINESIS ? Jel znate možda cenu ? Hvala u napred !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...