Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

41 minuta ranije, Do-re-mi said:

Nego, sad kad smo sve proučili da čujemo jel stižu neke nove porudžbine AI-u za pojačalo? Mozda sa nekim custom-made zahtevima...svejedno :)

Sent from my LG-M700 using Tapatalk
 

Švica ništa? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo napisao da Lundahl interstage transformatori nisu losi evo

11 hours ago, Majda said:

Ulazni trafo da ali ipak kbalitetniji od tih koji su stavili a koji nisu losi.

Ali naravno da ima i kvalitetnijih spreznih transfrmatora...

Sto se tice transformatora u Merak ampu je industrijski standard. I nisam nigde napisao da je tu nesto lose? Ko se iole razume u to videce po oznaci termicke izolacije na fotografijama transformatora. Koja je po standardu za 130 stepeni. Pogledajte na wikipediji te oznake standarda... To prakticno znaci da je indukcija primara veca i tipicna za toroidne trafoe oko 1.4-1.6Tesla... Na linku: https://6moons.com/audioreviews/auralic3/1.html kao i dodatne informacije o snazi iz teksta :

"Merak thus uses an expensive linear supply—500-watt low-noise Plitron mains transformer and over 56.000uF capacitance—to produce far better bass."

Na ovom linku ima vise informacija sto se tice snage.

http://www.theabsolutesound.com/articles/auralic-merak-mono-power-amplifiers/?page=4

"MERAKs very high power output capabilities (200W at 8 Ohms or 400W at 4 Ohms) and vast reservoirs of current drive (up to 16A for brief periods, for maximum peak output of up to 900W). "

Kada vec spominjete i Djoku i S.M. upoznajte se obavezno sa Djokicom Sinise Malog...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dacho said:

Samo bih dodao još PowerSoft module koje ja koristim (moduli velike snage) a koji vec 20 godina razvijaju svoje vlastite module, dosta su skupi ali i vrijede. I svakako bih dodao Pascal module koje koristi Electron Audio u svojim Ion pojacalima (malo manje snage 200-400W)http://electron-audio.com/hr/ion.html a koji su navodno sonično među najboljima od svih navedenih.

Ja sam zbog toga i pitao... Hvala na informacijama pogledacu :)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ab said:
9 sati ranije, Do-re-mi said:

Nego, sad kad smo sve proučili da čujemo jel stižu neke nove porudžbine AI-u za pojačalo? Mozda sa nekim custom-made zahtevima...svejedno :)

Sent from my LG-M700 using Tapatalk
 

 

Koliko sam upoznat prvih 10 kom je prodato, sledećih deset će biti završeno do kraja juna ( nekoliko je  već unapred narucenih) . Imajuci u vidu malo i siromašno tržište, a i drastično povećanje minimalne količine za narucbu meni se cini da je jedino širenje na ino tržište opcija.... 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pollux said:

Koliko sam upoznat prvih 10 kom je prodato, sledećih deset će biti završeno do kraja juna ( nekoliko je  već unapred narucenih) . Imajuci u vidu malo i siromašno tržište, a i drastično povećanje minimalne količine za narucbu meni se cini da je jedino širenje na ino tržište opcija.... 

Stvarno odlicno. Lepa vest imajuci u vidu sumnjicave domace kupce u odnosu na domace brendirane uredjaje. Najvaznije je da su korisnici koji imaju uredjaj zadovoljni.  To se ipak razlikuje od slusanja uredjaja desetak petnaest minuta po sajmovima. Mozda se neko nece sloziti ali mislim da je i cena vise nego prihvatljiva cak i za domace uslove?

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Majda said:
1 sat ranije, pollux said:

Koliko sam upoznat prvih 10 kom je prodato, sledećih deset će biti završeno do kraja juna ( nekoliko je  već unapred narucenih) . Imajuci u vidu malo i siromašno tržište, a i drastično povećanje minimalne količine za narucbu meni se cini da je jedino širenje na ino tržište opcija.... 

Stvarno odlicno. Lepa vest imajuci u vidu sumnjicave domace kupce u odnosu na domace brendirane uredjaje. Najvaznije je da su korisnici koji imaju uredjaj zadovoljni.  To se ipak razlikuje od slusanja uredjaja desetak petnaest minuta po sajmovima. Mozda se neko nece sloziti ali mislim da je i cena vise nego prihvatljiva cak i za domace uslove?

Mislim da su pre svega tome doprinela, kako ste i naveli, iskustva zadovoljnih korisnika ali i njihova flexibilnost (naravno i konstruktora) da daju svoje uređaje na slušanje na po par dana zainteresovanima koliko je to moguće (pre svega mislim na Patasona, Goluma, Pedju... i moj uređaj s obzirom da mi nije u a sistemu proveo više kod drugara što je dovelo do toga da ga dvojica i kupe a jedan naruči novu proizvodnju...)

Bez obzira na sve jako sam skeptičan da će se uređaj prodavati u nekim vecim količinama, a jedan od razloga je gore navedena odbojnost kupaca prema domaćim konstruktorima. Jedini domaći proizvod za koji znam da je je prodat u više od 200 komada posle 90ih (izvinjavam se ako sam neki drugi uredjaj zaboravio ) je mali mir audio vivo dac ali njegova cena je bila 200 maraka. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Majda said:

Sto se tice transformatora u Merak ampu je industrijski standard. I nisam nigde napisao da je tu nesto lose?

Verovatno ti je neko hakovao nalog, pa je napisao ovo::rolleyes:

"(Kod tih Merak ampova je suvise mali mrezni trafo koji napaja oba kanala... Ne bih to ozbiljno razmatrao... to je ipak definisano na ukupnih 800W za stereo....)"

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, pollux said:

Mislim da su pre svega tome doprinela, kako ste i naveli, iskustva zadovoljnih korisnika ali i njihova flexibilnost (naravno i konstruktora) da daju svoje uređaje na slušanje na po par dana zainteresovanima koliko je to moguće (pre svega mislim na Patasona, Goluma, Pedju... i moj uređaj s obzirom da mi nije u a sistemu proveo više kod drugara što je dovelo do toga da ga dvojica i kupe a jedan naruči novu proizvodnju...)

Bez obzira na sve jako sam skeptičan da će se uređaj prodavati u nekim vecim količinama, a jedan od razloga je gore navedena odbojnost kupaca prema domaćim konstruktorima. Jedini domaći proizvod za koji znam da je je prodat u više od 200 komada posle 90ih (izvinjavam se ako sam neki drugi uredjaj zaboravio ) je mali mir audio vivo dac ali njegova cena je bila 200 maraka. 

Kakva skeptičnost prema domaćim konstruktorima je u pitanju? Nema ovde puno prostora za greške, čak šta više sve je sjajno - od dizajna, kvaliteta izrade i komponenata. Jedino ne znam kako zvuči jer nažalost nisam slušao, ali uzimajući u obzir Patašonov ukus koji poznajem i u njega ne sumnjam, siguran sam da je ovde reč o vrhunskom zvuku. 

Već toliko zadovoljnih korisnika je najbolja preporuka dok tržište ne možemo menjati, to isključivo zavisi od ponude (koja je tu na izvolte za stvarno fantastičnu cenu kao bitan element) i neizbežne potražnje u određenom vremenu. 

Link to comment
Share on other sites

@ab

realno takav zvuk se kupuje kod domaćih trgovaca za 3000+ eura pa ko voli da plati i da ima "ime" slobodan je da potroši svoj novac

Ja sam kod AI pazario preamp (j-fet  full balansirani ) koji  se ekvivalentan brendirani ne može  kupiti kod nas  bez 3000+ ....cenim da preamp košta manje od procene gubitka vrednosti brendiranog posle 3 godine  pa sad vi računajte ...

Ali novac na stranu , zvučno su oba uređaja zaista upečatljivo dobra ...

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, ab said:

Preamp slušao ali ne sumnjam da se tu uz ovaj amp D klase radi o najuspešnijim AI proizvodima što će i vreme pokazati.

iz "kontraverznih" ali dobro obaveštenih krugova sam načuo ...kuva se i novi DAC  sa DSD mogućnostima 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, lalelala said:

iz "kontraverznih" ali dobro obaveštenih krugova sam načuo ...kuva se i novi DAC  sa DSD mogućnostima 

Da nece mozda i lampu da ima unutri?:ph34r:

AI D Klasa snagas,lepo se druzio sa lampicama u CH

Pot na DAC i pravo u AI snagas*

*You thank me latter :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, RingeRaja said:

Da li se razmišljalo o opciji da amp može da radi i kao monoblock?

Prekidač otpozadi, pa se bira da ide na dva kanala ili sve na jedan. Mislim da bi bio interesantan feature.

Ako budem imao prilike potrudiću se da ga čujem, pa ako nadsvira Aragona, why not, neka ga i zameni. 

Ne znam bas kome bi bilo interesantno, ne znam sta bi se radilo sa jednim monoblokom....Ovaj modul je koncipiran da proizvodjac ne preporucuje da radi kao monoblok za monoblokove postoji drugi modul koji sa zove AS1200s. Ali to i drasticno poskupljuje proizvodnju, kutija ovog tipa je minimalno 250 EUR pa sad to x2 pa konektori  wbt i iego x2 ,a snage bi bilo drasticno manje nego duplo (imaju specifikacije na sajtu IcePower, a i kome treba vise od 600W po kanalu nesto mu nije bas najbolje sa sistemom s obzirom da smo ovo probali i na Apogee zvucnicima od 70db). Apollon pravi cetvorokanalno/sestokanalno pojacalo sa dva/tri ovakva stereo modula u jednoj kutiji i to je interesntno narocito za one koje vole aktivne skretnice i vole identicna pojacala po opsegu. U tom pravcu mozda i konstruktor treba da ide.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pollux said:

Ne znam bas kome bi bilo interesantno, ne znam sta bi se radilo sa jednim monoblokom....Ovaj modul je koncipiran da proizvodjac ne preporucuje da radi kao monoblok za monoblokove postoji drugi modul koji sa zove AS1200s. Ali to i drasticno poskupljuje proizvodnju, kutija ovog tipa je minimalno 250 EUR pa sad to x2 pa konektori  wbt i iego x2 ,a snage bi bilo drasticno manje nego duplo (imaju specifikacije na sajtu IcePower, a i kome treba vise od 600W po kanalu nesto mu nije bas najbolje sa sistemom s obzirom da smo ovo probali i na Apogee zvucnicima od 70db). Apollon pravi cetvorokanalno/sestokanalno pojacalo sa dva/tri ovakva stereo modula u jednoj kutiji i to je interesntno narocito za one koje vole aktivne skretnice i vole identicna pojacala po opsegu. U tom pravcu mozda i konstruktor treba da ide.

pa , mozda neko hoce da tera sub sa njim ...Ima ih kvalitetnijih koje teraju i sa 2 - 3 Kw.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Da li se razmišljalo o opciji da amp može da radi i kao monoblock?

Prekidač otpozadi, pa se bira da ide na dva kanala ili sve na jedan. Mislim da bi bio interesantan feature.

Ako budem imao prilike potrudiću se da ga čujem, pa ako nadsvira Aragona, why not, neka ga i zameni.

http://electron-audio.com/hr/ion.html

Procitajte kako su to momci iz Electron Audia rijesili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...