Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

Pa hajmo ovako - posto vidim da su gospoda svajseri (u ovom slucaju bilo ih je vise koji su radili na projektu :-) ) suvise zauzeti da napisu po koju o svom proizvodu ajde da ja napisem po koju u trenucima retke inspiracije podno alpa. Dakle u ovom slucaju radi se kao sto sam naslov kaze o snagasu u D klasi koji je baziran na IcePower 1200s2 modulima. Svajserski deo po pitanju spoljasnosti je u ovom slucaju uradjen sjajno bez ikakvog preterivanja. Na slikama izgleda sjajno, a uzivo jos bolje. Sve je precizno odradjeno, nista ne strci, srafovi u delic milimetra, prednja ploca i poklopac za moje estetske standarde sjajni (Deki svaka cast). Jedina zamerka sto zadnja ploca sa prikljucima nije oznacena, izgravirana, odstampana ili sta god. Nema oznake modela, koji je levi kanal koji desni pa se nadam da ce u sledecoj iteraciji to srediti. Unutrasnjost tip top. Zaboravih - korisceni najbolji delovi - WBT NexGen terminali, Neutirik XLR konektori, IeGo strujni. Oziceno sa VanDen Hul i IeGo kablovima. Dakle nije se stedelo ni malo na delovima. Auto sensing opcija paljenja i gasenja postoji tako da amp posle nekog vremena sam ode u standby mod i sam se pali kada oseti ulazni signal. Kao napomena - ulaz je iskljucivo XLR pa za nekoga moze biti malo nezgodno ali OK - postoje SE na XLR adapteri u slucaju nuzde.

E sada ineresantniji deo...otkud amp kod mene u ovim krajevima. Pa znajuci ekipu i znajuci da su nekako lampaski tipovi ako ih je zagolicala ova D klasa mora biti da nesto ima u tome. Uz to sam nekako zamislio tj razvio teoriju o spajanju amplifikacije 21og veka sa amplifikacijom pocetka 20og i da to ima sanse da radi kako treba. Nisam sigurno izmislio toplu vodu ali ja prosto nisam imao sanse da cujem tu kombinaciju pa mi je golicalo mastu. Za celu zamisao sam imao i idealnog kandidata za testiranje koje smo danas odradili.

Dakle sistem - Boenicke W8 SE+ (prilicno zahtevni za guranje), LampizatOr Golden Atlantic+ TRP (slusali sa KT77 pa presli na 6ac7), Accuphase E550 integralac (mrga u A klasi), Auralic Aries Femto, Boenicke kablaza (LessLoss u biti). Muzika sve i svasta. Gostujuca oprema - AI snagas i Einstein The Preamp.

Aha da ne zaboravim - sistem takodje slusan prethodnog puta sa KR VA350i (baby kronzilla) i zvucalo kao kesa, citaj krs...totalni miss match izmedju SET ampa i ovih kutija. Mislim da je to bilo najvece zlostavljanje zille ikada...Accu zvucao kao da je iz raja izasao. Na Odeon hornama situacija obrnuta (naravno). Elem da se vratim na dan danasnji - Accu zvuci OK, meni licno tamnije, malo njanjavo ali ako ne cujes nesto drugo rekao bi OK nije grdno cak sta vise jako dobro. Scena pozamasna, pozicioniranje OK, vokali OK, basa ima dosta malo ravucen ali nista strasno. Zamenom lampi u Lampiju moze lepo da se podesava zvuk i lepo se cuju promene. Ondak je dosao trenutak istine, uboli moju zamisljenu kombinaciju tube preampa i snagatora u d klasi. Prvih par minuta zvucalo kao ona stvar dok se dvojac (citaj preamp) nije ugrejao i onda je krenula ludnica. Sve se prosirilo u svim pravcima znacajno ali bas znacajno, soba puna muzike, detalja na pretek, bas dubok ali ovog puta precizno i odsecno, sredina predivna, pitko, opojno. Visokih koliko hoces ali ne napadno i zamorno. Domacin se pogledavao prilicno zabezeknuto tokom cele seanse i mislim da je sada po prvi put mogao da cuje sta se sve mogu da isporuce njegovi zvucnici, mada mislim da su sa ovom kombinacijom na svom maksimumu. Posto je ovo ipak prica o AI snagasu - u sustini moje neko misljenje je da isporucuje jako neutralan zvuk i da ne farba na neki svoj nacin ono sto mu isporuci preamp. Zvucnik kontrolise bez ikakvih problema, dinamika, snaga je tu i to je to. Vise mi i ne treba osim da svoj deo posla odradi vrhunski, a ocito ga odradjuje. Da bi proverili taj deo price vratili smo Accu, ali ovog puta samo kao preamp, i zvuk se u velikoj meri vratio na staro. Bilo je vise dinamike, malo otvorenije ali sve zajedno kao da je neko navukao cebad na zvucnike. 

Ostatak price se bajkovito zavrsava (kao vencanje brata Ane Ivanovic i one Dzajine cerke zaboravih joj ime) sa happy endom jer su AI i Einstein resili da ozvanice svoju vezu i zive u skladu i ljubavi happily ever after. End game amplifikacija za domacina. Game over.

Evo i par slicica da ne ispadne rekla kazala...btw ko juri amp ovakvih zvucnih karakteristika ne mora bas da se iscimava i trazi bolje, jace, lepse, skuplje, vece...za ove pare tesko da ce naci bolje, a iz nase bajke vidjeno je da se lepo snalazi i u dvorskim uslovima.

P.S. I vinski podrum domacina je brrrrrr....impresivno...ali ne, ovoga puta je bilo samo slusanje bez dopinga...

 

d97c691d-9087-4d8e-9484-7b3a4a04ee8b.jpeg

IMG_1300.jpeg

IMG_1301.jpeg

IMG_1312.jpeg

IMG_1307.jpeg

IMG_1309.jpeg

IMG_1310.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Izvanredan amp.Igra se sa zahtevnim kutijama.Neutralan,predivan zvuk! Cena vise nego povoljna,kom nije jasna nek uporedi sa pomenutim uredjajima koje pobedjuje "spustenih ruku" i nek barem zbog necega u zivotu kazemo fala bogu iz Srbije smo.

Link to comment
Share on other sites

meni je drago kad vidim u kakvom sistemu se ovaj snagas uklopio ravnopravno.....brzinskom pretragom nadjoh da einsteing preamp kosta 17000 evra,boenicke 11000.....kablaza kaze Golum ni ne pitaj posto je...

 

nevidjeno dobra sprava...i moram i ja da se potrudim da to cujem sa dobrim balansiranim lampaskim preampom....ova banda iz svice raspaljuje mastu.....ako mi se svidi sta cu cuti unapred hvala,ako necu moci to da kupim  ..bi te se,bre :cheers

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, sondek said:

Izvanredan amp.Igra se sa zahtevnim kutijama.Neutralan,predivan zvuk! Cena vise nego povoljna,kom nije jasna nek uporedi sa pomenutim uredjajima koje pobedjuje "spustenih ruku" i nek barem zbog necega u zivotu kazemo fala bogu iz Srbije smo.

Jos samo da su Srbi napravili ICEpower module...

Ima naravno dobrog udela i konkretna implementacija. Respect za to :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Cekalo se da neko probije led sa pisanijom oko snagasa AI D klase(D=Deki class:D)

Estetski i zvucno najbolje/najlepse sto se pojavilo kod Patasona u sistemu,a da se procitati i da je klepao po usima i Velike igrace podno Alpa,sto se moglo i ocekivati.

Ne verovatna kolicina kvalitetnog zvuka za tu cenu.

Bravo za AI tim

Link to comment
Share on other sites

bravo za avijaciju, kvalitet AI uređaja sam imao prilike da vidim još onomad na sajmu u Holiday Inn-u. Od tada je prošlo dosta vremena, ne sumnjam da je to vreme potrošeno na dodatna poboljšanja i unapređenja.

Hvala i Golumu što je u neku ruku najveći promoter uređaja iz Srbije. Svaka mu čast! :)

Link to comment
Share on other sites

imam 1 pitanje i 1 konstataciju

u cemu je AI udeo u odnosu na ICE module? izbor pratecih opisanih parafernalija (konektori, kablaza) ili ima jos zahvata?

 

sto se tice ajnštajn preampa, čiji god da je nadam se da mu majka neće zaplakati kada mu npr ode 1 cev od tih odokativno dvadesetak. ako postoji definicija "qrčenja" u audiju onda je to da staviš ovu količinu signalnih ceni tamo gde možeš da rešiš stvar sa možda i desetak manje.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, anubisgrau said:

imam 1 pitanje i 1 konstataciju

u cemu je AI udeo u odnosu na ICE module? izbor pratecih opisanih parafernalija (konektori, kablaza) ili ima jos zahvata?

 

sto se tice ajnštajn preampa, čiji god da je nadam se da mu majka neće zaplakati kada mu npr ode 1 cev od tih odokativno dvadesetak. ako postoji definicija "qrčenja" u audiju onda je to da staviš ovu količinu signalnih ceni tamo gde možeš da rešiš stvar sa možda i desetak manje.

Na pitanje ce nadam se poluuspavana AI grupa da odgovori, a vezano za konstataciju koja se tice preampa - u pravu si realno mada sa druge strane I nije tako grdna situacija. Nije iz razloga sto od tih 20 I kusur lampi koje se vide, aktivno je I u akciji mozda 10 jer od onog reda lampi pozadi rade samo one koje se nalaze na ulazu koji je aktivan. One koje su na ostalim ulazima ne rade. E sada ako se radi re-tubing pojma nemam koja im je praksa - da li menjaju sve ili ne ko ce ga znati… ako menjaju sve to je jebada zasigurno. 

Link to comment
Share on other sites

pa to je standardno kurcenje proizvodjaca, ako imas 17k za preamp, sta je 1k za retubing

prilicno izvesno da proizvodjac preporucuje zamenu svih lampi na simetricnim granama u isto vreme (recimo linijski aktivni deo ili phono) jer je prilicno blesavo uparivati nove lampe sa onima koja rade recimo 3 godine, to je uvod u igranku bez kraja. ja bi to zaobisao svakako. mada cu pogledati sta je objasnjenje za 20 lampi, na netu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

imam 1 pitanje i 1 konstataciju

u cemu je AI udeo u odnosu na ICE module? izbor pratecih opisanih parafernalija (konektori, kablaza) ili ima jos zahvata

Verovatno u implementaciji , jer kako objasniti da britanski Nord ili austrijski Apollon zvuce drasticno losije od AI. Ali kao sto Golum rece bolje na to pitanje odgovori proizvodjac (ja sam samo zadovoljni vlasnik jednog).

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, pollux said:

Verovatno u implementaciji , jer kako objasniti da britanski Nord ili austrijski Apollon zvuce drasticno losije od AI. Ali kao sto Golum rece bolje na to pitanje odgovori proizvodjac (ja sam samo zadovoljni vlasnik jednog).

ko ti je to rekao ? 

Kod mene je bio AI , zvučao je nešto bolje i rekao bih drugačije ali daleko od drastičnog u bilo kom smeru ... nije bila skroz ista situacija jer je AI koristio svoje kablove sa nešto srebra u njima a Apollon moje by Toza sa  monokristalnim bakrom .

AI bih opisao kao  zvučno dinamičniji ,  a  Apollon kao zvučno relaksiraniji .

Manje više ovo je očekivano jer jer je AI koristi nešto snažnije module od nC500 u Apollonu  a kod D klase je tako , što više snage to je bolji krajnji rezultat ...ko je slušao Devialet 120/200/400 zna o čemu pričam

Poenta je da je AI jeftiniji značajno, tako da ga svima preporučujem ...da su zgotovili ovo prošle godine i ja bih to kupio sigurno.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, lalelala said:

ko ti je to rekao ? 

Kod mene je bio AI , zvučao je nešto bolje i rekao bih drugačije ali daleko od drastičnog u bilo kom smeru ... nije bila skroz ista situacija jer je AI koristio svoje kablove sa nešto srebra u njima a Apollon moje by Toza sa  monokristalnim bakrom .

AI bih opisao kao  zvučno dinamičniji ,  a  Apollon kao zvučno relaksiraniji .

Manje više ovo je očekivano jer jer je AI koristi nešto snažnije module od nC500 u Apollonu  a kod D klase je tako , što više snage to je bolji krajnji rezultat ...ko je slušao Devialet 120/200/400 zna o čemu pričam

Poenta je da je AI jeftiniji značajno, tako da ga svima preporučujem ...da su zgotovili ovo prošle godine i ja bih to kupio sigurno. 

Nisam poredio sa Ncore modulima vec sa Apollonom 1200as2 sa Ice Power identicnim modulom  i Nord Two SE i razlika je kao sto sam napisao drasticna.....

Link to comment
Share on other sites

Izvini, kako moze da bude 'drasticna' razlika kade se radi o potpuno istom modulu sa sve napajanjem na sebi gde ostaje samo ozicavanje (bakar, srebro, po volji) i izbor zvucnickih terminala dal' WBT dal' Cardas, 'Furutech' itd te spoljna skoljka, od gvozdja, aluminijuma, bakra... Pitam se, pitam.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, pollux said:

Nisam poredio sa Ncore modulima vec sa Apollonom 1200as2 sa Ice Power identicnim modulom  i Nord Two SE i razlika je kao sto sam napisao drasticna.....

onda je jedino moguće da su naši drugari ugradili bolje kablove i konektore ... pločica sa pojačalom i napajanjem je valjda svuda ista ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, dj.nik said:

Izvini, kako moze da bude 'drasticna' razlika kade se radi o potpuno istom modulu sa sve napajanjem na sebi gde ostaje samo ozicavanje (bakar, srebro, po volji) i izbor zvucnickih terminala dal' WBT dal' Cardas, 'Furutech' itd te spoljna skoljka, od gvozdja, aluminijuma, bakra... Pitam se, pitam.

Malo li je....a sasvim  je  To  potrebno tj dovoljno, da se ne upropasti dobra stvar.

Male elektronćiće svakakve opasnosti,izazovi i prepreke ćekaju kad izadzu iz Ice Power Modula

Što bi im dodatno komplikovao život i trošio im energiju na praćka okružeje/ožičenje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, lalelala said:

onda je jedino moguće da su naši drugari ugradili bolje kablove i konektore ... pločica sa pojačalom i napajanjem je valjda svuda ista ?

 

 

Malo li je...

Cena toga je nečije pojačalo sa KP

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, zoranzu said:

Malo li je....a sasvim  je  To  potrebno tj dovoljno, da se ne upropasti dobra stvar.

Male elektronćiće svakakve opasnosti,izazovi i prepreke ćekaju kad izadzu iz Ice Power Modula

Što bi im dodatno komplikovao život i trošio im energiju na praćka okružeje/ožičenje.

Pa ti znas sta smo jos pre par godina ovde na forumu zajedno zakljucili - direkt spoj na kablitji, bez gvojze izmedju. Uostalom i Apollon koristi vrlo dobre ETI zvucnicke terminale, po ceni slicni WBT. Nord Acoustics nudi opcije pa biraj. Rouge Audio takodje. Gomila aluminijuma ne cini pojacalo, ako nije u A klasi :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zoranzu said:

Malo li je...

Cena toga je nečije pojačalo sa KP

ja ništa ne protivrečim  ... posebno je cena WBT-a opaka .

Moj utisak o kvalitetu cele sprave je da bi je kupio odmah , bez daljneg objašanjavanja . Glede PRICE/ PERFORMANCE  odnosa to je oko 20% jače od mojih Apollona ,  odlično zvuči i jeftinije je min 25% ... dakle  lud je ko ne kupi.

Dalje, umesto dva  kabela za napajanje treba jedan i zauzima manje mesta na polici.

Realnih 600W / 8 Ohm po kanalu je sasvim dovoljno za sve što možete da zamislite.

Ne greje se i samo se uključuje i isključuje. Da ne idemo dalje ... dosta je .

5 sati ranije, golum said:

Odo po pivo I kokice da se spremim za vece - bice zanimljivo :boxing 

Samo ih dobro iskokaj jer mi zubarka  uzela silne pare  :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...