Jump to content


GIGABYTE Brix mini PC kao transport


džonibigud

Recommended Posts

4 hours ago, lalelala said:

@dj.nik

moj Aries jeste MINI model ..... povezan je na DAC preko USB kabela a na mrežu preko žice. Muzički fajlovi su na laptopu.

Na tom laptopu je i Roon koji fajlove vuče sa sopstvenog lokalnog diska uradi DSP korekciju i dalje  šalje mrežom do Ariesa koji sve to lepo složi i šalje na DAC

Po tebi bi Coctail Audio x50d bio čujni korak napred u odnosu na Ariesa ?

Nisam te razumeo koja je uloga Ariesa. Da li je on rekloker, konvertor fajlova, naka vrsta bridža kao SOtM 200/ ultra. Ispravi me ako sam pogrešno zaključio ali tebi je i dalje PC veoma bitan u digitalnoj putanji. Ti ne koristiš sve funkcije Ariesa već glavni posao završava PC? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@džonibigud

ne znam šta je glavno , ali na laptopu je ROON sa fajlovima ....on tu odradi i DSP korekciju i sve to preko mreže prebaci na Aries (valjda je to sad bridge)

Aries dalje preko USBa šalje to na DAC

Aries ne radi ništa sa dolazećim  podacima , samo ih sa ethernet ulaza prebacuje na USB .

Probao sam bez Aries-a i bilo je blago rečeno očajno ... 

Probao sam samo sa Ariesom , imam viška na basu , nekad manje nekad više ali ga imam ...sobna akustika me hebe ali to je sad druga priča ...neki koji dodju kod mene kažu da je i bez DSPa dobroali ja volim da je bas zategnut kao struna i slušam bez publike sa DSP-om

Baci mobtele na PP pa se čujemo 

Link to comment
Share on other sites

Zato i kazem.. I uglavnom ti sa falinkama su svesni svojih falinki pa omuguce i uPnP, da  bi nesto prodali, pa korisnik koristi Bubble Upnp ili sl.. Slazem se da bi bluOs bio kompletan i odlican da ima i upnp. Mada ni sada se ne bih zalio na njega sa recimo ovim novim M10 Nad_om..

Link to comment
Share on other sites

Da znam, ne bih pitao :)

Google i forumi ne govore previse na tu konkretnu temu.

UPnP je zeznut oko gapless-a. Nije isto stream-ovanje direktno sa file sistema i sa UPnP servera. Recimo, Devialet izgleda jos uvek to ne podrzava, iako vlasnici odavno placu.

Bilo bi lepo da neki vlasnik proba i izvesti.

Link to comment
Share on other sites

On 27.5.2019. at 11:52, dj.nik said:

X50D je transport a ja sam pisao o spravi imena N15D slicnog cenovnog ranga kao Aries Mini. Odlican USB D/A konverter i solidan strimer (ubi ga android aplikacija koja nikako da doceka novu iteraciju). DakleM, za obradu audio sadrzaja zaduzen PC svastara i Album Player (APlayer, ruski besplatni softver) pa u N15D (kod Mice Grozomornog Slatkorecivog).

 

Imao sa priliku da se igram N15D par meseci. Zelim da pohvalim dj.nik za korektnost u opisu uredjaja sto se tice Android aplikacije i ostalog.
Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...