Jump to content


GIGABYTE Brix mini PC kao transport


džonibigud

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minuta ranije, džonibigud said:

 i5-8250U+ 1TB, M.2 2280, PCIe +... Dođe do 1400e. Mislim da će biti dovoljno, valjda za ovu namenu. Kombinacija softvera koju koristim i čijim sam rezultatima veoma zadovoljan voli jak hardver, zato. 

Taj i5 nije preterano jak ako se uporedi sa pravim desktop procesorima.

Pokusavam da uklopim 1TB SSD i 32GB rama u PC transport pricu.

Moze li jos detalja, sem da ce tu ici Windows 10?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, džonibigud said:

Ovakva informacija mi je bila potrebna, hvala ti. Znači ovo nije baš pravi i5 procesor već prilagođen Brixu?

Da, to je mobile CPU, serija za laptopove zapravo. Cena mu je zato visoka (~300$), a performanse svakako nisu na nivou desktop procesora (zbog potrosnje, zagrevanja itd).

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, džonibigud said:

1TB na 3500MB/sec nije običan SSD sa ve4ovatno 4TB zbog skladištenja ili ipak 1TB SSD sa 560MB/sec na uštrb prostora ali poboljšanja performansi, na neki način. 32 GB memorije sa što nižom latencijom.

Znam sta je nvme ssd i sve je to lepo, ali ako se ne radi o nekom heavy read/write necete osetiti razliku u odnosu na SATA SSD (mozete naci na netu poredjenja npr https://www.benchmark.rs/artikal/test_uporedni_test_ssd_diskova_video-4816 ).

4TB disk to mi je ok. Takodje cemu potreba za 32GB rama na transport masini?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, džonibigud said:

JPlay 6.2 voli SSD i dosta memorije sa niskom latencijom za podešavanja koja ja koristim.

To je ok, ali da mu treba bas 32GB rama?

E da, s obzirom da je u pitanju laptop SoC, necete se leba najesti od niskih latencija (cipset ce biti ogranicenje u poredjenju sa desktop masinama).

Isto vazi i za SSD brzine, bice nize nego na desktop cipsetovima.

Link to comment
Share on other sites

Ako si bitne performanse (niske latencije, max read/write za SSD), Brix jednostavno to nije. Verovatno mu BIOS nije takav da dozvoljava cackanje memorijskih parametara i zatezanja latencija. Plus podrava samo do DDR4-2400 sto je daleko od neke brzine.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, džonibigud said:

Zaključak se nameće sam, Aries  G1 je verovatno najbolji izbor za transport:)

Podatak da ta nova generacija Auralic uređaja koristi "bedni" ARM Cortex-A9 procesor i 1GB DDR3 RAM trebalo bi da ti upali alarmnu lampicu koja je indikator pogrešnog smera koji si izabrao sa ovom PC mašinom.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, džonibigud said:

Normalan PC ATX ploča, što tiši ventilatori i7 nove generacije i ostalo prethodno navedeno...

Ja bih isao (pod uslovom da mi treba taj nivo performansi a ne treba mi :grin:) na npr  Core i5-9600T (35W, 6 cores), uz neku dobru miniITX/MicroATX plocu, Streacom kuciste (npr FC9).  :)

Trebalo bi da je dosta ispod 1400e.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Podatak da ta nova generacija Auralic uređaja koristi "bedni" ARM Cortex-A9 procesor i 1GB DDR3 RAM trebalo bi da ti upali alarmnu lampicu koja je indikator pogrešnog smera koji si izabrao sa ovom PC mašinom.:rolleyes:

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zexx said:

Podatak da ta nova generacija Auralic uređaja koristi "bedni" ARM Cortex-A9 procesor i 1GB DDR3 RAM trebalo bi da ti upali alarmnu lampicu koja je indikator pogrešnog smera koji si izabrao sa ovom PC mašinom.:rolleyes:

Nisam još izabrao.Da sam izabrao ne bih ni postavljao pitanje. Auralic je divota slažem se:)

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, garson said:

To su razlicite filozofije. Na jednoj strani gotovi streameri kao Aries koji imaju hardver na nivou mobilnog telefona od pre 4-5 godina, a na drugoj PC sa 32/64GB rama i nekoliko jezgara, koji vrti XXHighEnd ili JPlay.

JPlay troši svega nekoliko procenata CPU na mašini staroj desetak godina sa DC Intel Celeron procesorom i 2 GB DDR3 u UltraStream modu, dok za Xtream mod ipak treba malo jači CPU, ali opet ne neko ludilo, pa recimo na Mac miniju iz 2009 sa Core 2 Duo CPU i 4 GB DDR3 radi bez greške.

Link to comment
Share on other sites

32GB DD4 i SSD 1TB industrijskog kvaliteta ocas pojedu 'íljadarku. No, ni jedno ni drugo nije potrebno. Windoza ne ume da upotrebi vise od 16GB memorije. 32GB bi koristilo ako se ide na opciju OS-a iz RAM-a te ostatak memorije za  komotan rad sa Hi-Res ili DSD materijalom. U svim ostalim opcijama 16GB mamorije je puna kapa.

Johny (be good ! :)) znas sta se preporucuje za plejer koji koristis - Asus P10S WS + Xeon E3-1235L V5. Uz linearno napajanje i razne emto femto izemto klokove, kartice, kablove, rutere ocas posla se stigne i do 4K ali takva masina jede Innous Zenith III za dorucak. A verujem i ostale trice i kucine od ne-specijalizovanih transporta, nalik Auralic-u, Melco-u, CocktailAudio-u i ostalim 'mesancima'.

i5-8250U po CPU PassMark-u ispada savim korektan kada se poredi sa malo starijim i7 procesorima (2600K, 2600S) pa i sa navedenim Xeon E3-1235L te bi trebalo da je dovoljan i za JPlay. E sad, Xeon E3-1235L kosta €78 a  i5-8250U oko $300. Joj. Pa mocna Asus ploca (P10S) je €260. Kuku. :)

Kod ovog bare-bone sistema vidim Wi-Fi  i ostale dodatke koji pre mogu biti smetnja ako se ne mogu iskljuciti u opcijama BIOS-a a verovatno ne mogu. Neki zakljucak ispada da je ovaj bare-bone ipak neizvesna kupovina.

Ja bih radije isao na ove proverene ploce i procesore. Tu jos treba dodati Supermicro te Asrock serverske ploce mATX formata (na JPLay forumu ima tacnih oznaka). Na e-bay se mogu naci moduli linernog PC napajanja, bas ne mora HDPLEX 200, 400. I ne mora skoro pa nista od 'femto' familije, femto je samo zgodna, zanimljiva rec. Prvi USB3 izlaz sa maticne i pravac u DAC. Ako DAC u sebi nema galvanski izolator/rekloker onda ISO REGEN i to je to generalno.

SSD nije potreban veci od 64 ili sada 'standardnih' 128GB kvalitetnog SLC diska. Muzika je na posebnoj, matoroj PC masini sa puuno HDD giga/tera bajta. Bilo koji noviji Win (W7, W8) radi lakseg umrezavanja - deljenja diskova sa svirajucom masinom. Svirajuca masina ne vidi internet nikada (prosto, dodeli se fiksna IP adresa a ne definise difot gejtvej). Svirajuca masina nema nista od softvera sem audio plejera te par pomocnih (za pregled slika, kreiranje virtuelnih diskova i sl.) 

Kad vec redjamo softver i hardver, mislim da vredi probati na nekoj savremenijoj masini (preporucuju i3 cetrvrte generacije pa na gore i 4GB memorije) na zasebnom SSD-u naravno - 'Euphony Stylus' sto je komercijalna verzija Audiophile Linux-a. Sa vise plejera i servisa unutra (Stylus, HQPlayer, Roon, Squeezelite, Airplay ...) izgleda vrlo zanimljivo. Sem cene.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...