Jump to content


GIGABYTE Brix mini PC kao transport


džonibigud

Recommended Posts

Poštovane kolege zanima me vaše iskustvo u vezi ove komponente. Ona je ogoljena i potrebno je dokupiti memoriju i HDD (SSD). Znam da nije najsretnije rešenje pogotovu ako se instalira Win 10 ali je meni u u ovom trenutku najpraktičnije za digitalni sistem. Svaki predlog i kritika su dobrodošli. Nadam se da će DJ Nik pročitati post i pomoći kao i ostale kolege koje imaju iskustvo i dobru nameru. :)

image5c86726d813fd.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cisto da pitam jer nisam bas nesto upucen. Koje su prednosti mini PCa nad recimo ALLO Usbridge playerom? Zar ne bi trebalo da ALLo (narocito uz neko linearno napajanje) daje dosta cistiji zvuk? Znam da je elegantniji rad na WIndowsu (mada kontrola usbridge_a pomocu tableta ili telefona ne bi trebala da bude neudobna), ali zar nije zvuk prioritet..

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, džonibigud said:

Novo, do 1400e

Je si upoznat sa Auralic Aries Mini? Sold out je ali možda vredi potražiti polovan. Pored svog, kažu, kvalitetnog daca ima pass thru za vanjski dac, kao i slot za unutrašnji hdd + usb za eksterni. Kontrola je preko Lightning app-a koji je čini mi se dostupan samo za ios. Koštao je nekih 500usd. Pretpostavljam da rade na novoj verziji Ariesa Mini.

Link to comment
Share on other sites

Zen mini pristojno izgleda. Ne znam kakav je kao transport, verovatno dobar. Problem je što sa takvim uređajem nema fleksibilnosti niti mogućnosti finog podešavanja i unapređenja. Kada se kupi to je što je. Kod PC platforme mogućnost unapređenja postoji pa makar ona bila i samo softverske prirode. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VU metar said:

Je si upoznat sa Auralic Aries Mini? Sold out je ali možda vredi potražiti polovan. Pored svog, kažu, kvalitetnog daca ima pass thru za vanjski dac, kao i slot za unutrašnji hdd + usb za eksterni. Kontrola je preko Lightning app-a koji je čini mi se dostupan samo za ios. Koštao je nekih 500usd. Pretpostavljam da rade na novoj verziji Ariesa Mini.

Jesam, verujem da dobro podešen PC sa odgovarajućim softverom daje daleko bolje rezultate. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, džonibigud said:

Zen mini pristojno izgleda. Ne znam kakav je kao transport, verovatno dobar. Problem je što sa takvim uređajem nema fleksibilnosti niti mogućnosti finog podešavanja i unapređenja. Kada se kupi to je što je. Kod PC platforme mogućnost unapređenja postoji pa makar ona bila i samo softverske prirode. 

Sve one džidža-bidže kojima bi budžio PC možeš da primeniš i ovde, što podrazumeva eksterno napajanje, USB filtere, reclockere, galvanske izolatore i ko zna šta još, samo je pitanje da li uopšte ima potrebe za tim.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zexx said:

Sve one džidža-bidže kojima bi budžio PC možeš da primeniš i ovde, što podrazumeva eksterno napajanje, USB filtere, reclockere, galvanske izolatore i ko zna šta još, samo je pitanje da li uopšte ima potrebe za tim.

Da naravno ali onda cena prevaziđe cenu ove planirane konfiguracije i približi se ozbiljnijim uređijama kao što je Melco ili slični uređaj. Nisam mislio na unapređenje PC_a na način kako si predložio. Sigurno ne eksterno napajanje. Ostalo da ali to nema veze sa unapređenjem PC već digitalnog sistema. 

Link to comment
Share on other sites

Da bih zaustavio diskusiju na temu posvećenih strimera mislim da je ovo izuzetna sprava i velika želja mi je da je imam u svom sistemu. Košta preko 2000 evra koje sada ne želim da potrošim. Brix mi je prihvatljivije rešenje u ovom trenutku. Zato sam i zamolio da neko iznese svoje iskustvo ili da drugi predlog. Vi ste to i učinili, zato vam se iskreno zahvaljujem. Na drugi deo mislim. :)

ARIES_G1_Front.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, džonibigud said:

Da naravno ali onda cena prevaziđe cenu ove planirane konfiguracije i približi se ozbiljnijim uređijama kao što je Melco ili slični uređaj. Nisam mislio na unapređenje PC_a na način kako si predložio. Sigurno ne eksterno napajanje. Ostalo da ali to nema veze sa unapređenjem PC već digitalnog sistema. 

Ne predlažem tvikovanje nego jednu kutiju koja radi kako bog zapoveda. Poenta je da je svaki iole ozbiljniji strimer ili server koji sam probao svirao drastično bolje od PC ili Mac izvora bez obzira na nivo softverskog tvikeraja koji je primenjen. Ni ja ne želim 5 dodatnih kutijica pored računara i da svaka ima i sopstveno napajanje ili gedžet koji joj unapređuje performanse, hoću jednu krštenu kutiju pošteno napravljenu, a to svakako nije ni PC ni Mac. Polovan ili ex-demo Melco se kupuje za pare koje planiraš da potrošiš, a pitanje je da li ćeš i sa dva puta više para ulupanih u PC dobaciti do takvog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zexx said:

Polovan ili ex-demo Melco se kupuje za pare koje planiraš da potrošiš, a pitanje je da li ćeš i sa dva puta više para ulupanih u PC dobaciti do takvog zvuka.

Nema šanse, Melco je vrhunska sprava,  PC nema šta tu da traži. Sa druge strane ja ne želim polovan ili ex demo Melco već nov a on košta više. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...