Jump to content


Yamaha CD-NT670


plutonxo

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Razmišljam o nabavci ovog uređaja. 
Ima sve što mi treba od tog tipa uređaja, ali ne mogu da pronađem neki opširniji korisnički review na netu.

Zanima me da li neko poseduje isti (ili ga je malo ozbiljnije testirao) i kako je zadovoljan sa njim?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odlučio sam se za S303 čitajući pozitivne kritike i testove. Isto tako sam i analizirao i svoje potrebe.
Obe domaće fm stanice koje redovno slušam su dostupne preko net radio opcije, a imam i solidan cd plejer.
NT670 je midi veličine što je isto odigralo malu ulogu prilikom izbora.

Prvi utisci su jako pozitivni, s napomenom da mi je ovo prvi uređaj ove vrste. 
Daljinski još uvek nisam otpakovao, jer se preko aplikacije na mobilnom kontroliše 90% opcija.
Aplikacija je vrlo laka za korišćenje. Moja supruga je koristi bez problema, 
a njena zainteresovanost za tehniku se završava otprilike sa Solitaire igricom na telefonu.
Uređaj sam povezao kablom na ruter. Nisam isprobao vezu preko wifi konekcije i bluetooth-a.

Prilikom prvog uključenja sam povezao svoj telefon sa uređajem. Posle toga sam napravio grešku, 
pa sam odradio proces konekcije i sa drugim telefonom. Aplikacija na mom telefonu se posle pobunila da ne može da vidi uređaj. Fora je u tome da treba povezati samo jedan uređaj, a ostali ga vide automatski (uslov je da su na istoj mreži). 
Trenutno su tri telefona povezana i sve radi bez problema.

Isprobao sam flac, mp3 i wav fajlove. Puštao sam ih sa usb-a, NAS uređaja i sa samog telefona.
Fascinirala me je brzina kojom se učitavaju fajlovi. Prebacivanje sa pesme na pesmu je trenutno.
Zvuk radija zavisi od stanice do stanice, ali je generalno dobar.
BBC Radio 6 ima ubedljivo najbolji zvuk od stanica koje sam isprobao.
Domaćih stanica ima 30-ak na listi.
Slušajući RTS radio 2 čuo sam kako voditeljka klikće sa mišem dok je nešto pretraživala na računaru. 
To do sada nisam čuo slušajući ovu radio stanicu. ;)
Pretraživanje stanica je moguće prema lokaciji, žanru, itd.

Toliko za sada.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Evo malo doprinosa temi koju sam tek sad otkrio.

Vlasnik sam CD NT670  godinu i malo jace.Pravi je mali multipraktik ali sam ga najvise koristio kao mrezni player,internet radio i USB player.Lak je za koriscenje,uglavnom sam slusao muziku u Flac-u i visokorezolutivnim fajlovima.

Medjutim,pre 3 nedelje doslo je do nekog kvara-imam zvuk samo sa CD playera,sve ostalo je nemo.Kad prebacim na BT,USB,mrezni player pokazuje na displeju imena pesama ali zvuka nema.Trenutno se vuce po servisima.Prvo su mi poslali neki nemusti odgovor da nisu primetili nesaobraznost koju sam reklamirao ali da ce se ponovo javiti...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

gledam vec neko vreme pomenute yamahine uredjaje. sto se tice povezivanja sa laptopom preko mreze da li neki uredjaj ima prednost ili oba rade podjednako dobro. 

a i bluesound node 2i mi je zapao za oko. jeste malo skuplji ali da li je i toliko bolji od yamahe np-s303 ili wxc-50?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...