Jump to content


The best speaker in the world!!!


saleproka

Recommended Posts

Zaista ne kapiram šta treba da pokaže ovaj video? Na 14.4 Hz ne bi smeo da se čuje nikakav zvuk, već samo da se vidi membrana kako titra. Prvo je sistem pojačan na 90% glasnoće, drugo jasno se čuje klipovanje ili već nekakvo udaranje konstantno, što iz mog ugla gledanja nije ni malo pohvalno.

Ja sam pravio sličan video i postavljao ga na forum sa još nižim frq. kretanjem membrane ali na 50% snage sistema. Tema je bila poređenje kretanja membrana prouzrokovanih rezonantnom freq. vešanja i cantilivera dve različite igle u istom motoru Ortofon OM. OM10 je tačno na 10Hz a OM40 ima rez.freq. negde oko 6.8Hz, pa sam hteo da ilustrujem istoću kretanja membrana sa generisanim tonovima reprodukovanim kasnije sa digitalnim poreklom.

Reprodukovana je svaka freq. pojedinačno od 1 do 6Hz pa 10Hz i 20Hz. Tonovi su generisani u Adobe Audition aplikaciji i reprodukovani sa Oppo-a 105D na 50% pojačanja direktno u pojačalo snage Hiraga. Zvuka nije bilo sve dok nije pušten ton od 20Hz. U snimku zvuk nije zadržan jer ga praktično nije ni bilo niti je bio poenta testa.

 

NAPOMEN: Treba napomenuti da i kamera koja snima ima neku svoju freq. hvatanja slike koja je 25 sličica /sec. pa se na momente može zapaziti i taj vizuelani "glič" kako bi to klinci danas rekli u hodu membrane na trenutke.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Father said:

Zaista ne kapiram šta treba da pokaže ovaj video? 

Oce kako ne kapiras sta treba da pokaze? Pa valjda da je ovo THE best speaker in the WORLD!! Eeeejjjj in THE WORLD...ono kao npr koridor 10 (juzni krak) najveci graditeljski poduhvat milenijuma (in THE WORLD naravno):D:D

Mada cenim da je krak Subotica - NS ipak graditeljski bio zahtevnijiB) 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, golum said:

Oce kako ne kapiras sta treba da pokaze? Pa valjda da je ovo THE best speaker in the WORLD!! Eeeejjjj in THE WORLD...ono kao npr koridor 10 najveci graditeljski poduhvat milenijuma (in THE WORLD naravno):D:D

Ahaaaa, nisam čitao naslov! :P Odmah uleteh u drhtanje kao pas na felnu! :D

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Supreme-Analog said:

sve drajvere je pravio Milan

Visokotonac je neki od ovih:

Vifa D27TG15-06

Scanspaeak D2606/9200

SAL DTF12.

14Hz nije čist sinus inače ga ne bi čuli, verovatno su četvrtke ili neki drugi talasni oblik pa se čuju harmonici.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Supreme-Analog said:

Na video snimku se ne cuje zvuk ali cuju se 14 hz na slusalicama to snimak pokazuje, bio sam kod Milanceta pre 10 dana i to je novi koncept zvucnika koji radi jako interesantno, sve drajvere je pravio Milan

Ima sistema koji (stvarno) sviraju i "jednocifrene" vrednosti i kao sto vec rekoh - tu nema Z od zvuka na 14 Hz.

< -30 dB ce (skoro) svaka iole veca kanta od zvucnika (pogotovo kompresiona) da "odsvira" uz to cangrljanje kao da se raspada.

 

E ovo se cuje - tacnije oseca ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

I naravno da ne postoji bas nikakav smisao na tako niskim frekvencijama porediti (pa ni smestati u istu recenicu) stereo zvucnik sa (pravim) subwoofer-om, ali je smisao verovatno i veci od smisla originalnog post-a u ovoj temi, odnosno snimka koji je link-ovan :)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Delija said:

Ima sistema koji (stvarno) sviraju i "jednocifrene" vrednosti i kao sto vec rekoh - tu nema Z od zvuka na 14 Hz.

< -30 dB ce (skoro) svaka iole veca kanta od zvucnika (pogotovo kompresiona) da "odsvira" uz to cangrljanje kao da se raspada.

Ima

 

Link to comment
Share on other sites

Na video snimku se ne cuje zvuk ali cuju se 14 hz na slusalicama to snimak pokazuje, bio sam kod Milanceta pre 10 dana i to je novi koncept zvucnika koji radi jako interesantno, sve drajvere je pravio Milan
nekako mi dođe prirodno da ste se vas dvojica skontali.. ajd sledeći put, ide ti snimanje videh, snimi test sa upaljenom šibicom ispred BR otvora, odavno nije bio
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:
12 sati ranije, Supreme-Analog said:
Na video snimku se ne cuje zvuk ali cuju se 14 hz na slusalicama to snimak pokazuje, bio sam kod Milanceta pre 10 dana i to je novi koncept zvucnika koji radi jako interesantno, sve drajvere je pravio Milan

nekako mi dođe prirodno da ste se vas dvojica skontali.. ajd sledeći put, ide ti snimanje videh, snimi test sa upaljenom šibicom ispred BR otvora, odavno nije bio

nedajbože da Milan vidi Sunfire bas kako skakuće veselo

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...