Jump to content


CarPlay


DejanM

Recommended Posts

4 sati ranije, DejanM said:

Mislim da sustinski nije velika razlika. Ja sam vozio ovaj najnoviji i to sa full opremom. Kao ni u jednom autu do sada, a vozio sam dobre primerke, imao sam osecaj da zapravo vozim neku vanzemaljsku letilicu a ne auto. I drugi auti u toj klasi su odlicno opremljeni i puni elektronike, ali ovaj Lexus je .. .cudo. Kada sam zavrsio voznju i ugasio motor, volan i sediste se pomerise tako da sam mogao lakse da izadjem iz kola. E, to me je definitivno oborilo sa nogu :D

Da, da :D to je samo jedan od gadgeta koji ne znace mnogo ali ulepsavaju opsti utisak, HID (info display koji se projektuje na soferku) mu je sjajan, monitor hybridnog sistema, hladjenje sedista je tri klase bolje nego u Range.....I na kraju potrosnja koja je u gradu ispod 7 litara na motor od 3.5L (doduse na putu prelazi 11L). I da ovo sto je najvaznije bas mi je cudno da ti se ML muzika nije svidela..

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pollux said:

Da, da :D to je samo jedan od gadgeta koji ne znace mnogo ali ulepsavaju opsti utisak, HID (info display koji se projektuje na soferku) mu je sjajan, monitor hybridnog sistema, hladjenje sedista je tri klase bolje nego u Range.....I na kraju potrosnja koja je u gradu ispod 7 litara na motor od 3.5L (doduse na putu prelazi 11L). I da ovo sto je najvaznije bas mi je cudno da ti se ML muzika nije svidela..

Zvuk mi je delovao nekako "ravan" ... Mozda zato sto je moj Harman Kardon sistem zbilja dobar (dodatna pojacala i elektronika ispod gepeka, 15 zvucnika, 2 subwoofera, ... ) - to je sve bila fabricka dodatna oprema.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, DejanM said:

Kada sam zavrsio voznju i ugasio motor, volan i sediste se pomerise tako da sam mogao lakse da izadjem iz kola. E, to me je definitivno oborilo sa nogu :D

Svaki BMW/Mercedes/Audi/Jaguar/Lexus/Volvo... sa comfort/multicontour sedistima sa elektricnim podesavanjem i memorijom tako radi.

Harman na BMW-u po default-u ima "loudness" zvuk. Srecom, uz podesavanje EQ-a i fader-a moze fino da se sredi.

 

3 sati ranije, pollux said:

HID (info display koji se projektuje na soferku) mu je sjajan, monitor hybridnog sistema.

HUD, ne HID :)

Head-Up Display

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Delija said:

Jok. Pricam o "novim" iliti kupljenim u Srbiji.

Nagledao sam se svega i svacega, a najvise u vreme dok sam "jurio" 328-icu.

Bilo je i primeraka sa 25k opreme, a bez tempomata :rolleyes:

U Nemackoj ni ne mozes da konfigurises 3-jku bez tempomata - deo je standardne opreme.

Ovo je tacno. Ne znam za BMW ali npr uvoznik Skode narucuje modele sa osnovnim paketom opreme, pri cemu dodatno "olaksaju" auto da bude sto jeftiniji (izvade bocne airbagove i slicno).

Tako da osnovni model u Srbiji ne postoji nigde vani. :)

 

Sto se car playa tice, to je po meni korisno (najkorisnije) posle par godina kada fabricka multimedija/navigacija zastari, a brzo zastarevaju. :)

Ovako platis 1k evra za multimediju/navigaciju a koristi mobilni telefon. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Interesantna vest:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/tehnologije/aktuelno.236.html:800488-Spotifaj-imitira-radio-program-Plejliste-za-vozace

Ocigledno je da se Spotify na vreme pozicionira kao primarna platforma za slusanje muzike u kolima. Ali posto Spotify ulazi i u oblast emitovanja vesti, to ce mu dati i informativni karakter, sto do sada nije bio slucaj sa streaming platformama za muziku. Veoma interesantan, mada u neku ruku i logican, korak Spotify ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Stigao novi auto sa car play-om. Radi odlicno ! Mobilni telefon moze da se poveze i preko BT i pomocu kabla. Ja koristim ovu kabl varijantu jer je zvuk nesto bolji. Ponovo sam uzeo Harman Kardon audio sistem varijantu i on i u ovom autu odlicno radi.

Postojala je mogucnost i da se kupi CD player (kao opcija) ali zbilja nema za tim potrebe kada mozete svoje appove sa mobilnog da  ih imate na display-u: Spotify, internet Radio, flac player sa muzikom koja je na mobilnom, ...  Jedino sto je ostalo od tih starih izvora zvuka jeste neunistivi FM radio.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, DejanM said:

Stigao novi auto sa car play-om. Radi odlicno ! Mobilni telefon moze da se poveze i preko BT i pomocu kabla. Ja koristim ovu kabl varijantu jer je zvuk nesto bolji. Ponovo sam uzeo Harman Kardon audio sistem varijantu i on i u ovom autu odlicno radi.

Postojala je mogucnost i da se kupi CD player (kao opcija) ali zbilja nema za tim potrebe kada mozete svoje appove sa mobilnog da  ih imate na display-u: Spotify, internet Radio, flac player sa muzikom koja je na mobilnom, ...  Jedino sto je ostalo od tih starih izvora zvuka jeste neunistivi FM radio.

Kako stoji stvar u inostranstvima po pitanju DABa? Ovde ni muabeta. Jos ni standard nije isti? Bice DAB+ izgleda.

Rade li te DAB stanice? Jel kvalitet zvuka bolji od FM?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Kako stoji stvar u inostranstvima po pitanju DABa? Ovde ni muabeta. Jos ni standard nije isti? Bice DAB+ izgleda.

Rade li te DAB stanice? Jel kvalitet zvuka bolji od FM?

Da budem iskren: ne znam. Mislim da postoji par DAB stanica ali ne znam nikoga ko to slusa. Sto se kvaliteta zvuka tice takodje ne mogu nista da kazem, ali ako se dobro secam, jedan od glavnih problema DABa je i bio los kvalitet zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...