Jump to content


Историја, повест и слично


Filipescu

Recommended Posts

Рекох да направим посебну тему, па да не загађујемо остале теме овим. Десило се већ други пут, једном на теми о серијама, а сад код смешних слика.

28 minuta ranije, ivanp said:

Preteruješ Filipescu, al baš. Da ne polemišem sad, reko sam da neću više.
Pođi od neistina koje si nabrojao i mani se "ravnozemljaških" teorija zavere. Možda negde i stigneš.....

 

Ono što sam ja napisao važi za ceo Balkan, koji prestaje tamo negde pod Alpima.....
A sad se odjavljujem na ovoj temi.

Термин теорија завере је креиран када су се појавиле прве сумње у званичну верзију догађаја при атентату на Кенедија и од тада служе као средства за забрану кретања мисли до данас. Под исти се потурају разне будалаштине, да би обесмислиле и нека сасвим легитимна питања која се јављају. Као што неко рече, уколико је неко теоретичар завере, онда је његов неистомишљеник у датом случају ништа друго него теоретичар званичне верзије догађаја. Хрвати имају добар израз за ово о чему полемишемо, а то је службена повест. Дакле, повест у служби владајуће класе, у служби службе, у служби победника. Лепо су нам говорили да су историју увек писали победници, али ми то нисмо довољно буквално схватили. Земља није равна (иако су нека постављена питања скроз легитимна), а не знам где бих то требао да стигнем ако бих се нечега мануо. Вероватно ту где смо сада свакако.

 

Link to comment
Share on other sites

Ма небитно је скроз, нема тога око чега бих се ја овде са неким п...о. :) Само, откад живим у иностранству, толико сам се наслушао аутошовинизма, да то више не могу да поднесем. Шта је комунизам урадио за пола века, нису сви ратови, турци и остали за хиљаду успели...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Шта је комунизам урадио за пола века, нису сви ратови, турци и остали за хиљаду успели...

Ja bih to ovako rekao. Šta je Američka demokratija uradila za 30 godina svetu, pa i nama, to nam niko nije uradio za 500 godina. 

 

(zajedno)

Link to comment
Share on other sites

sorry, svi mi samo privremeno živimo na zemlji a ponašamo se kao da smo je mi izmislili i kao da je samo naša privatna prćija.

kad razmisliš o tome da ti preostaje još par miliona mitoza epitela, mezotela i endotela pa posle iz udžbenika organske prelaziš u udžbenik neorganske hemije mnogo se bre k***** za šaku ugljenika, vodonika, kiseonika, azota, fosfora i sumpora.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zflazar said:

sorry, svi mi samo privremeno živimo na zemlji a ponašamo se kao da smo je mi izmislili i kao da je samo naša privatna prćija.

kad razmisliš o tome da ti preostaje još par miliona mitoza epitela, mezotela i endotela pa posle iz udžbenika organske prelaziš u udžbenik neorganske hemije mnogo se bre k***** za šaku ugljenika, vodonika, kiseonika, azota, fosfora i sumpora.

Kao da kažeš da je Grand Utopia samo brdo bakra, furnira i gvožđa :D

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, vladat1 said:

Ha, vidim ja da od politike odosmo u religiju :)

Religija je super zabavna a još su zabavniji ljudi koji nasedaju na nju. Apslolutističke religije su najveće zlo koje se ovom sirotom čovečanstvu ikad desilo a dešava mu se već dve hiljade godina. :o 

2 sati ranije, Filipescu said:

Ма небитно је скроз, нема тога око чега бих се ја овде са неким п...о. :) Само, откад живим у иностранству, толико сам се наслушао аутошовинизма, да то више не могу да поднесем. Шта је комунизам урадио за пола века, нису сви ратови, турци и остали за хиљаду успели...

A što te autošovinizam čudi? Svi mali narodi prvo misli da su najbolji. Pa ih onda stvarnost razuveri. Ali njima je toliko stalo do onog prefiksa "naj" da će pre pristati na odrednicu najgori nego da prihvate da su obični i prosečni.

 

Mis'im, celokupno srpstvo je jedan promil svetske populacije. kad bi nas ancient aliens sve sad odjednom oteli ili pobili, niko ne bi primetio.

E, sad dokaži to običnom Srbendi. još ako je i audiofil, nema šanse, pozvaće se na neke istorijski jedinstvene trenutke ili barem na Teslu.

 

Zabole me za srpstvo ali to nije autošovinizam. Volim svoje poreklo ali, ja sam prvenstveno Zemljanin.

Link to comment
Share on other sites

:DE Bujo ima te razapnu fundamentalisti za ono o religiji. A i ostalo si u pravu. E sad kad bi ovdi razglabo zašto sam (sve) autošovinista, bilo bi ko Rat i mir u dva toma, a možda bi bio i banovan.

Link to comment
Share on other sites

Od toga se niko nije obogatio sigurno. Al da odlaze ljudi, odlaze. Rade i u Rumuniji i Mađarskoj!!! Sve sam bivši lager. A?:huh:

A sad sasvim nešto drugačije. Što bi rekli Montipajtonovci.
Poznati češki dramski pisac Vaclav Havel (koji je lepe godine proveo u komunističkom zatvoru) imo je običaj da kaže kako je
"od zadrtog komuniste gori samo zadrti antikomunista".

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, ivanp said:

A šta da kažemo za one koji odlaze kod njih da sklapaju i leme Samsug televizore??! I sam sam teododem al sam posle vido da primaju samo do pedeset godine stare. Uhhh ybt.:D

Drugar išao

Sklapao  CD plejer za Sony Playstation.Tako da sam čuo iz prve ruke šta i kako

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...