Jump to content


Problem sa auto pojacalom


Pexa

Recommended Posts

3 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Ne mogu da zumiram sliku. Opet ne razaznajem boje.

Učitaj je na forum direktno.

Klikni jos jednom na sliku i tad se zumira, da li ti mogu poslati na viber ili negde drugde. Da li si siguran da je to auto pojacalo

Link to comment
Share on other sites

Lepo pise na gornjoj ploci "7 band graphic equalizer booster", ujedno je graficki ekvilajzer i buster, tj. vrsta pojacala, sto se pravilo 80-tih godina. Obicno se kacilo na radio aparat u kolima snage 4-5 vati i dodatno pojacavao signal uz mogucnost ekvilajzinga. 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, damic said:

Lepo pise na gornjoj ploci "7 band graphic equalizer booster", ujedno je graficki ekvilajzer i buster, tj. vrsta pojacala, sto se pravilo 80-tih godina. Obicno se kacilo na radio aparat u kolima snage 4-5 vati i dodatno pojacavao signal uz mogucnost ekvilajzinga. 

Da li ja to mogu da povezem van auta i da mi bude pojacalo za kucnu upotrebu.Npr povezem na neki ispravljac 12v 2-3A i pustam muziku preko njega?

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Pexa said:

Da li ja to mogu da povezem van auta i da mi bude pojacalo za kucnu upotrebu.Npr povezem na neki ispravljac 12v 2-3A i pustam muziku preko njega?

Mozes ali ne ocekuj mnogo od njega ipak je za auto .Niti ces dobiti neku snagu niti kvalitet.Ako na njega privezes 4 kutije ( a mislim da hoces ) ne sme se preterano pojacavati.Moze doci do ostecenja ili njega ili zvucnika a u najboljem slucaju do devijacije zvuka.Dakle,ako ti je do muzike u sobi,kupi neko krsteno pojacalo.Ima ih danas jeftinih.

Narandzasta je stalan plus a crvena za plus koji se povezuje na kontakt bravi i napon dobije samo kad se okrene kontakt kljuc.Da nebi bio pod naponom kad auto ne radi.

Crna je minus.Crno siva,ne znam ( verovatno isto ).

Ove iz snopa gde su zute bi trebalo  da su ulazi a ove zelene,sive,bele.... izlazi. 

Nisam 100 % siguran jer nema seme nigde,zato sacekaj da se javi neko drugi ko zna vise od mene.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Mozes ali ne ocekuj mnogo od njega ipak je za auto .Niti ces dobiti neku snagu niti kvalitet.Ako na njega privezes 4 kutije ( a mislim da hoces ) ne sme se preterano pojacavati.Moze doci do ostecenja ili njega ili zvucnika a u najboljem slucaju do devijacije zvuka.Dakle,ako ti je do muzike u sobi,kupi neko krsteno pojacalo.Ima ih danas jeftinih.

Narandzasta je stalan plus a crvena za plus koji se povezuje na kontakt bravi i napon dobije samo kad se okrene kontakt kljuc.Da nebi bio pod naponom kad auto ne radi.

Crna je minus.Crno siva,ne znam ( verovatno isto ).

Ove iz snopa gde su zute bi trebalo  da su ulazi a ove zelene,sive,bele.... izlazi. 

Nisam 100 % siguran jer nema seme nigde,zato sacekaj da se javi neko drugi ko zna vise od mene.

Plus sam povezo na narandzasu a minus na crnu. On bi tebao da da neki znak zivota, da li trebam da spojim neke zice(da simuliram okrenut kljuc u bravi)?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Mozes ali ne ocekuj mnogo od njega ipak je za auto .Niti ces dobiti neku snagu niti kvalitet.Ako na njega privezes 4 kutije ( a mislim da hoces ) ne sme se preterano pojacavati.Moze doci do ostecenja ili njega ili zvucnika a u najboljem slucaju do devijacije zvuka.Dakle,ako ti je do muzike u sobi,kupi neko krsteno pojacalo.Ima ih danas jeftinih.

Narandzasta je stalan plus a crvena za plus koji se povezuje na kontakt bravi i napon dobije samo kad se okrene kontakt kljuc.Da nebi bio pod naponom kad auto ne radi.

Crna je minus.Crno siva,ne znam ( verovatno isto ).

Ove iz snopa gde su zute bi trebalo  da su ulazi a ove zelene,sive,bele.... izlazi. 

Nisam 100 % siguran jer nema seme nigde,zato sacekaj da se javi neko drugi ko zna vise od mene.

Plus sam povezo na narandzasu a minus na crnu. On bi tebao da da neki znak zivota, da li trebam da spojim neke zice(da simuliram okrenut kljuc u bravi)

 

15 minuta ranije, Pexa said:

Plus sam povezo na narandzasu a minus na crnu. On bi tebao da da neki znak zivota, da li trebam da spojim neke zice(da simuliram okrenut kljuc u bravi)?

Uspeo sam da povezem, daje znake zivota. Da li mogu da povezem 3.5 mm konektor i pustam muziku?

https://dodajsliku.com/image/1557090755554663318444.1V2On

Link to comment
Share on other sites

Koliko shvatam,eq nema ugrađen ulaz za bananicu ,pa moraš da žice povezuješ + na + ,- na -.

Ako imaš CD player,šaržeŕ,mp3 player     ( npr šta god da ti je izvor ),odseci na nekom kablu činčeve i dovedi signal na ulaz u eq a na izlaz poveži neke zvučnike ili instrument pa ćeš videti dali se nešto dešava. 

Obavezno sve radi sa što manjim snagama da ti nešto ne pregori. Pazi gde je "+" a gde je "-" !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...