Jump to content


AUDIO TECHNICA VMN540ML


fatter81

Recommended Posts

Direktni naslednik at 440mlb. Jedina razlika je ta sto je gazna sila sada 2g umesto 1,4g. U navodima proizvodjaca ne pise koliki je vek trajanja igle. Na raznim forumima ljudi navode razne sate trajanja neko kaze da igla isto svira i posle 2000h, neko kaze 1000h itd. Moja at 440 je trajala oko 600h dok nisam primetio neke sitne anomalije u zvuku. To je bilo povecano pucketanje i to jedva primetno u uvodnoj brazdi i mozda blagi pad visokih tonova. Distorzije nije bilo. To sam ustanovio direktnim poredjenjem posto sam imao rezervnu novu iglu. Na pregledu igle pod mikroskopom kod kolege sa foruma utvrdjeno je da je igla bas bila potrosena. Ploce su mi odlicno ocuvane gramofon dobro podesen. Koliko sam shvatio korisnici kazu da nova vm 540ml ne zvuci tako svetlo kao at 440mlb, ja je nisam slusao. 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ZoSo said:

Koliko sam shvatio korisnici kazu da nova vm 540ml ne zvuci tako svetlo kao at 440mlb, ja je nisam slusao. 

 

8 sati ranije, ZoSo said:

Direktni naslednik at 440mlb. Jedina razlika je ta sto je gazna sila sada 2g umesto 1,4g.

Razliku koju sam uspeo da otkrijem je u impedansi kalema koja je kod stare 440mlb iznosila 3,200 ohms at 1 kHz, a kod nove VMN 540ML iznosi 2,700 ohms (1 kHz).

I da, vertical tracking angle je kod 440mlb 20°, a kod VMN 540ML 23°

DC Resistance je 800 ohms kod obe, a Coil inductance (1 kHz) je 490 mH kod stare i 460 mH kod nove.

Vešanje je identične elastičnosti:

Static Compliance 40 x 10-6 cm/dyne

Dynamic Compliance 10 x 10-6 cm/dyne (100 Hz)

 

Možda se tu krije nešto manje otvoreniji karakter. Opet verujem da bi se i to moglo podesii vta podešavanjem ručice, ako se želi dobiti istoća reprodukcije, ali je upitna trajnost vrha u tom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Eto i odgovora zbog cega se cuje drugacije ,a igla je u sustini ista.

Na sajtu audio tehnike preporucuju vn40ml iglu kao zamenu za at440mlb. Mada, ako se tela zvucnica razlikuju verovatno i zvuk at440mlb+540ml igla nece biti isti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...